فوتبال ایران / شناسه خبر: 72500 / تاریخ انتشار : 1395/10/10 02:42
|

حکایت پرسپولیس، مو به مو / راهی که پیش روی برانکو است

برنامه‌ی دقیق پرسپولیس در نیم‌فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیا، بررسی فواصل بازی‌ها و نگاه به راه سخت و حکایتی که پیش‌روی صدرنشین است. در ایران ورزشی با هم مرور کنیم.

ایران ورزشی آنلاین / پرسپولیس با وجود کنار رفتن از جام حذفی، در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد. برانکو و شاگردانش مدعی اول قهرمانی در لیگ برتر هستند و البته می‌خواهند از گروه آسیایی شان صعود کنند. سرخ‌ها حالا برنامه چهار ماه آینده خود را می‌دانند، از آنجایی که برانکو مربی با دیسیپلین و منظمی است با توجه به شرایط اعلام شده می‌داند چگونه تیمش را برای رقابت با حریفان داخلی و خارجی آماده کند و برای هر یک از 21 مسابقه پیش رو چقدر زمان دارد. با در نظر گرفتن برنامه لیگ برتر، لیگ قهرمانان آسیا و البته دو بازی تیم ملی در فروردین ماه به نظر نمی‌رسد پرسپولیس و برانکو با مشقات زیادی مواجه شوند که البته این مشکلات بیشتر مربوط به ملی‌پوشان خواهد بود و تعداد این نفرات ملی‌پوش وگرنه برنامه بازی‌های پرسپولیس و فواصل مسابقات منطقی است.


فروردین سنگین
پرسپولیس فعلا و در ماه جاری با فشار زیادی مواجه نخواهد شد و بعد از تعطیلات دو بازی در دی ماه برگزار می‌کند. در بهمن 5 بازی داخلی پیش روی برانکو و شاگردان اوست. آنها در اسفند ماه هم همین تعداد بازی انجام می‌دهند که سه تا از آنها آسیایی است. اما برنامه فروردین سنگین‌ترین برنامه سرخ‌ها در چهار ماه آینده خواهد بود و آنها 5 بازی طی 19 روز انجام می‌دهند که یکی آسیایی و چهار تای دیگر داخلی خواهد بود که البته دو تا از آنها بیرون از خانه برگزار می‌شود.

9 روز زمان برای بازی با تراکتور
فاصله بازی‌های ابتدایی پرسپولیس در لیگ برتر بد نیست و آنها هر 4 یا 5 روز یک بار به مصاف رقبایشان خواهند رفت. با این حال برای پرسپولیس بعد از چهار بازی متوالی یک فاصله مناسب تا دیدارحساس با تراکتورسازی پیش آمده است. سرخ‌ها بعد از بازی با صبای قم در هفته نوزدهم به مدت 9 روز زمان دارند تا از جدی‌ترین رقیب شان در راه قهرمانی میزبانی کنند که نکته جالبی است.

فاصله مناسب تا شهرآورد
برای هواداران و البته بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس مقابله با استقلال به عنوان رقیب سنتی و نتیجه این دیدار اهمیت دوچندانی دارد. با اینکه استقلالی‌ها به خاطر فاصله 5 روزه بازی حساس شان با السد تا شهرآورد به سازمان لیگ اعتراض دارند اما پرسپولیسی‌ها از زمان این مسابقه کاملا راضی‌اند چرا که بعد از بازی حساس با تراکتورسازی یک هفته زمان دارند تا مهیای این بازی بزرگ شوند.

5 بازی متوالی در تهران
پرسپولیس در فاصله هفته بیستم تا بیست و چهارم 5 بازی متوالی از تهران بیرون نخواهد رفت. در این بین سه بازی بزرگ متوالی مقابل تراکتورسازی، استقلال و سپاهان در ورزشگاه آزادی و در خانه برگزار می‌شود. آنها در این 5 هفته تنها یک بار در ورزشگاه تختی باید با نفت بازی کنند.

دو بازی خارج از خانه در 95
پرسپولیس در روزهای باقیمانده از سال 95 فقط دو بازی بیرون از خانه لیگ برتری خواهد داشت. اتفاقا این دو بازی که در شهرهای اهواز و قم و در هفته 17 و 19 برگزار می‌شود در بهمن ماه گنجانده شده و در اسفند ماه که سرخ‌ها درگیر رقابت‌های لیگ قهرمانان می‌شوند در بازی‌های داخلی از تهران بیرون نخواهند رفت که این برنامه کاملا به سودشان خواهد بود.


وای اگر به هند بروند
بعد از بازی در شهرآورد تاریخی تهران روند بازی‌های فشرده و هر 5-4 روز یک بار برای پرسپولیسی‌ها آغاز خواهد شد. البته خوشبختانه بین دو بازی ابتدایی این تیم در لیگ قهرمانان یک هفته فاصله است تا فرصت ریکاوری وجود داشته باشد اما اگر میزبانی از الهلال در تهران صورت نگیرد انجام دو بازی متوالی خارج از خانه دشوار خواهد بود. البته پرسپولیس باید امیدوار باشد تیم بنگلور هند از پلی آف صعود نکند چرا که سفر احتمالی به مسقط و بلافاصله سفر به هند و برگشت به تهران کار این تیم را برای دیدار حساس با نفت تهران که 5 روز بعد برگزار خواهد شد دشوار می‌کند.


سه روز زمان برای ملی‌پوشان
برانکو بعد از آخرین بازی سال 95 تیمش مقابل الریان در دوحه که روز 24 اسفند برگزار خواهد شد می‌تواند بازیکنان ملی‌پوشش را در اختیار کی‌روش قرار دهد. این بازیکنان که احتمالا استراحتی نخواهند داشت می‌توانند تا8 فروردین و بعد از دو بازی با قطر و چین در اختیار تیم ملی باشند و بعد به اردوی پرسپولیس برگردند. با این حساب برانکو برای بازی خارج از خانه با نفت آبادان در هفته بیست و پنجم و اولین بازی سال جدید در خوشبینانه‌ترین حالت تنها سه روز بازیکنان ملی‌پوشش را در اختیار خواهد داشت.

 
 
برنامه ریزی دقیق تا 18 اردیبهشت
21 بازی نفسگیر پیش روی برانکو و شاگردان

سرخ‌ها اولین بازی نیم فصل دوم خود را 15 روز دیگر برگزار خواهد کرد. مطابق برنامه اعلام شده پرسپولیس 9 بازی لیگ برتری‌اش را در سال 95 انجام خواهد داد و 6 مسابقه پایانی در سال آینده برگزار می‌شود ضمن اینکه سه مسابقه پایانی برای تمام تیم‌ها همزمان است.
از طرفی سرخ‌ها از روزهای ابتدایی اسفند ماه وارد رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا می‌شوند و با درنظر گرفتن دو بازی تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی و حضور پر تعداد بازیکنان پرسپولیس در اردوها و بازی‌های تیم ملی برنامه فشرده‌ای پیش روی برانکو وشاگردان اوست. برنامه بازی‌های لیگ برتری و لیگ قهرمانان آسیای پرسپولیس به ترتیب زمان به عبارت زیر خواهد بود:
شروع نیم فصل دوم لیگ برتر
هفته شانزدهم، 24/10/95، جمعه، بازی با سایپا در ورزشگاه آزادی،
هفته هفدهم، 29/10/95، چهارشنبه، بازی با فولاد در ورزشگاه غدیر اهواز،  
هفته هجدهم، 4/11/95، دوشنبه، بازی با گسترش فولاد در ورزشگاه آزادی،
هفته نوزدهم، 8/11/95، جمعه، بازی با صبای قم، در ورزشگاه یادگار امام(ره) قم،
هفته بیستم، 17/11/95، یکشنبه، بازی با تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی،
هفته بیست و یکم، 24/11/95، یکشنبه، بازی با استقلال در ورزشگاه آزادی،
هفته بیست و دوم، 28/11/95، پنج‌شنبه، بازی با سپاهان در ورزشگاه آزادی،
شروع رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
سه‌شنبه 3/12/95، پرسپولیس – الهلال (مکان بازی فعلا نامشخص است )
سه‌شنبه 10/12/95، برنده پلی آف - پرسپولیس (مکان بازی فعلا نامشخص است)

ادامه رقابت‌های لیگ برتر
هفته بیست و سوم، 15/12/95، یکشنبه، بازی با نفت تهران در ورزشگاه تختی، ساعت17:25
هفته بیست و چهارم، 19/12/95، پنج‌شنبه، بازی با استقلال خوزستان در ورزشگاه آزادی، ساعت18:50
ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
سه‌شنبه 24/12/95، الریان – پرسپولیس (دوحه)
ادامه رقابت‌های مرحله مقدماتی جام جهانی
پنج‌شنبه 3/1/96، قطر – ایران (دوحه)
سه‌شنبه 8/1/96 ایران – چین (تهران)
ادامه رقابت‌های لیگ برتر
هفته بیست و پنجم، 12/1/96، شنبه، بازی با صنعت نفت آبادان در ورزشگاه تختی آبادان،
هفته بیست و ششم، 16/1/96، چهارشنبه، بازی با پیکان در ورزشگاه آزادی،
ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان اسیا
دوشنبه 21/1/96، پرسپولیس – الریان (تهران)
ادامه رقابت‌های لیگ برتر
هفته بیست و هفتم، 26/1/96، شنبه، بازی با ماشین سازی در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز
هفته بیست و هشتم، 31/1/96، پنج‌شنبه، بازی با پدیده در ورزشگاه آزادی
ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
دوشنبه 4 /2 /96 الهلال – پرسپولیس (احتمالا مسقط)
ادامه رقابت‌های لیگ برتر
هفته بیست و نهم، 9/2/96، شنبه، بازی با ذوب آهن در ورزشگاه آزادی
هفته سی‌ام، 14/2/96، پنج‌شنبه، بازی با سیاه جامگان در ورزشگاه ثامن الائمه مشهد
ادامه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
دوشنبه 18/2/96 پرسپولیس – برنده پلی آف (تهران)
بدین ترتیب پرسپولیس تا پایان سال 95 دوازده بازی و در سه ماهه ابتدایی سال آینده 9 بازی برگزار خواهد کرد و چنانچه به مرحله بعدی لیگ قهرمانان برسد دو دیدار دیگر به تعداد بازی‌هایش در سه ماه ابتدایی سال 96 اضافه خواهد شد.با توجه به تقویم فوق پرسپولیس طی تقریبا چهار ماه 21 مسابقه سنگین پیش روی خود خواهد داشت.

 

کلیدواژه

پرسپولیس

لیگ برتر

لیگ قهرمانان آسیا

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha
نظرات شما | 1 نظر
emad
1395/10/10 - 14:56
گزارش فوق العاده
rateup 3
 ratedown 0