ورزش ایران / شناسه خبر: 72782 / تاریخ انتشار : 1395/10/19 17:46
|
جلسه های موازی در تهران و ورامین

والیبال همچنان در بحران / بار کج به منزل نرسید

شرایط تیم والیبال پارسه از چند روز قبل بحرانی شده بود. هفته اول دی ماه بود که اکبر محمدی، مربی این تیم از به هم ریختگی و ادامه تمرینات این تیم با 8 – 9 بازیکن خبر داد. همه جا صحبت از بدهی‌ها بود.

ایران ورزشی آنلاین / محسن آجرلو / انگار همه چیز صبح شنبه و حتی چند روزی قبل آن تمام شده بود. یعنی وقتی که شرایط پارسه چیزی شبیه به اغلب تیم های لیگ بود و مدیرعامل از پرداخت بخشی از مطالبات بازیکنان تا روز چهارشنبه خبر داده بود. لحن مدیر اصلا شبیه آن هایی نبود که مشکلی ایجاد کرده اند و بیشتر می خواست بگوید با دست خالی و بدون تجربه تیمداری، دارد یک تیم را به پلی آف می‌برد. بارش کج بود اما می خواست راست نشانش دهد و قول بهتر شدن اوضاع را هم می داد که بار کجش به منزل نرسید. چراکه فدراسیون حوالی ظهر شنبه به جلسه رفت و چند ساعت بعد خبر انحلال را اعلام کرد.

شرایط تیم والیبال پارسه از چند روز قبل بحرانی شده بود. هفته اول دی ماه بود که اکبر محمدی مربی این تیم از بهم ریختگی و ادامه تمرینات این تیم با 8 – 9 بازیکن خبر داد. همه جا صحبت از بدهی هایی بود که این باشگاه به افراد و جاهای مختلف مثل هتل ها دارد. اصلا شرایط به همین جاها کشید که پای مدیر عامل هلدینگ پارسه به میان آمد و در رسانه ها آفتابی شد اما حضور او هم دردی را دوا نکرد و فدراسیون ترجیح داد در این باره با قاطعیت تصمیم گیری کند و این تیم را بعد از شانزده هفته منحل کند. چرا؟

  • وقتی همه در انتظار بودند

عصر شنبه شرایط جالبی پیش آمد. از طرف شایعات صبح درباره امکان اعلام انحلال پارسه به یکباره رنگ واقعیت به خود گرفت و از طرف دیگر هم خبر ناگهانی دیگری منتشر شد. ورامینی ها خیلی زود حضور فرهاد نفرزاده را اعلام کردند و پس از آن هم خبر از حضور سه بازیکن پارسه در تمرینات صالحین منتشر شد. در اصل وقتی همه در انتظار مشخص شدن تکلیف پارسه بودند، نفرزاده و تعدادی از بازیکنان این تیم در راه ورامین بودند و در تمرین ساعت چهار روز شنبه صالحین شرکت کردند!

  • نقش نفرزاده در ماجرا

این که بازیکنان و مربی پارسه پیش از اعلام فدراسیون با صالحین به توافق رسیده اند اتفاق عجیبی است. حالا یا نفرزاده با روابطی دارد که از قبل تصمیم فدراسیون را می دانسته و یا اصلا خود او باعث چنین تصمیمی شده است! در سال های گذشته شرایطی به مراتب بدتر از این هم برای تیمی مثل شهرداری زاهدان حاکم بود اما فدراسیون هیچگاه چنین تصمیمی نگرفت. زاهدانی ها به شرایطی رسیدند که به خاطر بدهی در هتل زندانی شدند اما به هیچ وجه چنین اتفاقی نیفتاد. حالا هم اگر نفرزاده پای تیمی که خودش جفت و جورش کرده بود و حضور سربازها در آن تیم به واسطه حضور او صورت گرفته بود می ایستاد، شاید چنین اتفاقی برای پارسه هم نمی افتاد.

  • سربازها ضرر کردند؛ صالحین سود!

اغلب بازیکنان پارسه سربازانی هستند که زمان خدمت سربازی شان را در این تیم می گذرانند. نج بازیکن هم بوده اند که سرباز نبودند و حالا سه تایشان در ورامین بازی خواهند کرد. شنبه عصر و در تمرین ساعت چهار صالحین، پوریا فیاضی، تقی زاده و نجفی حضور داشتند که نفرزاده هم به همراه مدیران صالحین وارد و به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شد. حالا سربازان این تیم مانده اند و با انحلال این تیم، والیبالیست هایی که در سطح اول لیگ حضور داشتند باید به پادگان ببرند؟ آیا نفرزاده نمی تواند حق جذب سربازها را با خود به ورامین ببرد؟

جهت دیگر ماجرا هم صالحین ورامین است. تیمی که در مجموع بیشترین سود را از انحلال پارسه برد. هم به سرعت صاحب سرمربی و چند بازیکن شد و هم شش امتیازی که به این تیم داده بود، با خارج شدن امتیازهای این تیم از جدول، به سودش خواهد شد و از برخی تیم های دیگر پیش می افتد.

این اولین بار نیست که سرنوشت تیمی که نفرزاده در دست دارد به اینجا کشیده می شود. همین سال گذشته رفت و تیم وزارت دفاع را به لیگ برتر آورد که در نهایت سرنوشتی مشابه تیم امسالش داشت. جالب هم اینجاست که هیچگاه بدون تیم نمی ماند و بالاخره جایی برای خودش در لیگ دست و پا می کند!

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/72782
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر