فوتبال ایران / شناسه خبر: 72797 / تاریخ انتشار : 1395/10/19 21:07
|
یکسری حرف‌های کارلوس درست است

تاج: برخی‌ها بدون مسئولیت آتش بیار معرکه شدند

به نظر من اختلاف‌نظری که اکنون پیش آمده، بهتر است تا اینکه این اختلاف‌نظر در برج 12 و یک پیش می‌آمد. در برج 12 و یک مجالی برای رسیدن به این حرف‌ها پیدا نمی‌کنیم.

ایران ورزشی آنلاین / مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در نشست مطبوعاتی خود بعد از جلسه هیات رئیسه گفت: خودم با کی روش صحبت داشتم. واقعیت این است که تیم ملی به هر جهت اولویت ماست و میادین رقابتی بین‌المللی که در سطح تیم ملی و باشگاه‌هاست. اختلافی پیش آمده بود که باید کار مهمی بکنیم و در مجموع انتقاد هم بپذیریم و برنامه‌های اجرایی را دنبال کنیم. سازمان لیگ برنامه‌ای به کلیه باشگاه‌ها داده و این برنامه مورد تایید و تصویب باشگاه‌ها قرار گرفته است. این برنامه متناسب با لیگ قهرمانان و باشگاه‌ها و تیم ملی بوده است. با توجه به محدودیت‌هایی که ما داریم. قابل قیاس با کره و ژاپن و دیگر کشورها نیستیم اما در همه عرصه‌ها تلاش بوده که برنامه‌ریزی خاصی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اعضای هیأت رئیسه به اتفاق آراء‌نظرشان این بود که کی‌روش بماند و با استعفایش مخالفت شد تا بتوانیم با توجه به شرایط حساس کنونی و به دلیل اینکه زمان کمی برای آماده‌سازی داریم کارها را پیش ببریم. در کل هیأت رئیسه حمایت قاطع از تیم ملی دارد و همچنین آنها بر این باورند که باید از تمامی نماینده‌های فوتبال ایران به نحو احسن حمایت کرد تا ما نماینده‌های قدرتمندی در مسابقات آسیایی داشته باشیم. ما باید هم تیم ملی قوی‌ای داشته باشیم و هم نماینده‌های قوی در مسابقات داشته باشیم. پرسپولیس، ذوب‌آهن،‌استقلال و استقلال خوزستان هم همین شرایط را دارند و باید آنها هم مثل تیم ملی قوی باشند. همه ما باید تلاش کنیم تا با شرایط خوبی به مسابقات مقدماتی جام جهانی برویم. این مسئله مصوبه هیأت رئیسه بود البته هیأت رئیسه مصوبه‌های دیگر هم داشت. باید بگویم امروز اعضای کمیته اخلاق معرفی شدند و باید کار گسترده‌ای انجام دهند. همچنین یکی دیگر از مصوبات این بود که افرادی که در حوزه فوتبال فعالیت می‌کنند اگر بر اساس قوانین موجود در آئین‌نامه انضباطی صحبت‌های خلاف واقع انجام دهند کمیته اخلاق و انضباطی به این مسائل رسیدگی کنند. برخی افراد مصاحبه‌هایی انجام دادند که مسئولیتی در زمینه آن ندارند که از برخی جهات درست نبود. برخی هم انتقادهایی کردند که البته انتقادپذیری وظیفه فدراسیون فوتبال است.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد دیدار با وزیر ورزش و اینکه او چه نظری در این ارتباط داشت، گفت: امروز با وزیر دیدار کردیم و او نظرش این است که ما در تیم ملی موفق عمل کنیم و نگاه همه ما در این عرصه به یک سو باشد. این اختلافات به سود هیچ کسی نیست.

وی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگاری در مورد اینکه توجه میلیون‌ها مخاطب به تیم ملی است، به همین خاطر صحبت‌های افراد مختلف در مورد این مسئله مطرح شده است، تصریح کرد: ما در 4 سال گذشته بهترین رنکینگ را داشته‌ایم. تیم ملی شرایط شکوفایی داشته اما بدترین انتقادات انجام شده است. مثلا یک نفر در این مورد 22 بار طبق اعلام کی‌روش در رسانه‌های مختلف صحبت کرده است. مسائل دیگر هم بوده و خیلی حرف‌ها مطرح شده که قابل استفاده نیست. همین فرد که اعتقاد داشته در جایی پول‌های آلوده وجود داشته و به یک نفر انتقاد می‌کرد خودش در مقطعی سرمربی آن مربی شده و همین پول آلوده را آورده است.

وی در مورد اینکه فدراسیون فوتبال چه جوابی به پاسخ احتمالی کی‌روش خواهد داد، گفت: به نظر من اختلاف‌نظری که اکنون پیش آمده، بهتر است تا اینکه این اختلاف‌نظر در برج 12 و یک پیش می‌آمد. در برج 12 و یک مجالی برای رسیدن به این حرف‌ها پیدا نمی‌کنیم. ما ایستادیم تا ببینیم حرف‌ها به کجا ختم می‌شود،‌ اما در برج 12 و یک نمی‌شود حرفی زد. باشگاه‌ها هر 4 روز یکبار بازی دارند. تیم ملی هم دو بازی سنگین و نفس‌گیر در فروردین دارد و کشور ضرر می‌کند. خیلی از حرف‌هایی که زده شد را پذیرفتیم، البته قابل پاسخگویی هم بودند. اینکه گفته بودند فدراسیون سکوت و چی و چی و چی! اما ما تعجیل در پاسخگویی نمی‌کنیم. هر باشگاهی اعتراضی دارد و می‌خواهد به برنامه‌ریزی اعتراض کند می‌تواند نزد ما بیاید و البته با خودش باید پیشنهاد هم بیاورد. ما این آمادگی را داریم تا پیشنهادات باشگاه‌ها را گوش کنیم. به نظرات آنها با دقت نگاه کنیم.

خبرنگاری در خصوص فساد در فوتبال از تاج سؤال پرسید که او گفت: فدراسیون فوتبال همیشه در مقابله با فساد در فوتبال کمترین نقش را در فوتبال داشت و بیشترین نقش را دستگاه‌های نظارتی داشتند. نظر همه این است که اگر ادعایی در مورد فساد در فوتبال وجود دارد باید رسیدگی شود. خود شما رسانه‌ها هم اگر چیزی را رصد می‌کنیم و در مورد آن اطلاعاتی دارید حتما در اختیار کمیته اخلاق، انضباطی و سایر نهادها بگذارید چون این مسئله فقط به فوتبال ربط ندارد و دستگاه‌های نظارتی آن را کنترل می‌کند.

وی در پاسخ به این سئوالی پیرامون برگزاری اردوی تیم ملی در امارات و اینکه گفته می‌شد این اردو از قبل در برنامه‌های کی‌روش نبوده و اتفاقا مواضع زیادی نسبت به این موضوع گرفته شده است، گفت: واقعیت این است که اردوی امارات اردوی بسیار خوبی بود و زمین چمنی که ما در اختیار داشتیم بسیار عالی بود چون چنین زمین در ایران نداریم و این یک واقعیت است. وقتی ما در زمین باشگاه ایرانیان بودیم انگار در خاک خودمان تمرین می‌کردیم و از همه مهمتر اینکه آنجا از لحاظ هزینه بسیار ارزان بود. ما هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ آب و هوا و مجموعه اردوی بسیار خوبی داشتیم و اگر کسی دنبال توجیه اردو است باید این موارد را بداند.

تاج تاکید کرد:‌ یکسری حرف‌های کی‌روش درست است آنجایی که او مدعی است اگر یکسری از تیم‌ها یا افرادی که برنامه را دریافت می‌کنند همان ابتدا که برنامه را می‌بینند، اعتراض کنند. شما ببینید پرسپولیس در صدر جدول قرار داشت و استقلال از بحران بیرون آمده بود. با یک اردو این همه انتقاد برای من عجیب است. یک عده را خیلی وقت بود ندیده بودیم و دلمان برایشان تنگ شده بود. اما از روزی که این اردو برگزار شد در این برنامه و آن برنامه مصاحبه می‌کردند. به نظر من که بعضی از حرف‌ها که قابل پیگیری است. پرسپولیس شرایط بسیار خوبی دارد و در این مدت می‌دیدم که یکسری می‌گفتند این مربی را بردارید و یکسری می‌گفتند یکی دیگر را بگذارید. این حرف‌ها بازتاب قانونی دارد. آنهایی که مسئولیت اداره کشور را  داشتند امروز همگی با استعفای کی‌روش مخالف بودند و این را در جلسه هم اعلام کردند.

وی در پاسخ به این سؤال که کی‌روش چه زمانی به ایران بازخواهد گشت، تصریح کرد: به هر حال کی‌روش استعفا داده و ما با آن مخالفت کردیم. باید مخالفت با استعفا را برای او که در دبی حضور دارد بفرستیم البته موضوعی هم که وجود دارد این است که من سؤالی از صداوسیمای محترم کشورمان دارم و آن اینکه اگر فردا کی‌روش به ایران آمد باید چه کند؟

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه کی‌روش خوبی‌هایی هم داشته اما برخی رفتارها انجام داده به طور مثال ملی‌پوشان پرسپولیس را اخراج کرده است، اظهار داشت: این لفظ بد است و هیچ بازیکنی اخراج نشده است. به هر حال می‌توان هر جور سؤال کرد اما واقعیت ماجرا این بود که گفتم.

تاج در پاسخ به سؤال خبرنگاری افزود: کشور ما با قانون اداره می‌شود. قاطعیت در برنامه و اجرای صحیح برنامه‌ها است. همه مربیان باید طبق قانون که قول داده و امضا کرده‌اند رفتار کنند، دوم اینکه اختلاف‌نظر همیشه هست همین اختلاف باعث رشد می‌شود. توسعه در انتقاد است باید از ما انتقاد کنند مگر ما چه کسی هستیم که از ما انتقاد نکنند. اما باید مسیر قانونی این موضوع طی شود. متأسفانه یک سری که نه مدیر هستند نه سرمربی و هیچ نقشی هم ندارند نظراتی می‌دهند. برخی در تیمی مسئولیت دارند و آتش‌بیار معرکه شده‌اند.

کلیدواژه

مهدي تاج

فدراسيون فوتبال ايران

كارلوس كي‌روش

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha