فوتبال ایران / شناسه خبر: 72814 / تاریخ انتشار : 1395/10/20 03:44
|

نابود‌کنندگان فوتبال به روایت کی‌روش: «چندین فرد قدرتمند پشت پرده»

امیدواریم کی‌روش شفاف از این چندین نفر نام ببرد تا این «چندین فرد قدرتمندِ پشت پرده» مثل «آقایان» ناشناخته و مبهم و توهم‌آلود باقی نمانند.

ایران ورزشی آنلاین / کارلوس کی‌روش که بارها از سمت خود در تیم ملی ایران استعفا داده و البته همیشه به استعفاهای شفاهی بسنده کرده، این بار -آنطور که از فدراسیون فوتبال شنیده می‌شود- استعفای کتبی نوشته است. هیأت رییسه فدراسیون فوتبال در جلسه غروب یک‌شنبه با استعفای کی‌روش موافقت نکرد و این تصمیمی قابل پیش‌بینی بود. کی‌روش درباره استعفای خود با آسوشیتدپرس گفت‌وگویی چند خطی انجام داده و عجیب اینکه کی‌روش با رسانه‌های فارسی‌زبان درباره اردوی نافرجام امارات، تصمیم لجبازانه‌اش در این اردو و سپس استعفای رسمی‌اش مصاحبه‌ای نکرده و فقط از طریق حساب کاربری‌اش در فیسبوک یادداشتی را به اشتراک گذاشته است.

کارلوس کی‌روش در گفت و گو با آسوشیتدپرس درباره استعفایش گفت: «فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید اقتدار لازم برای اجرای برنامه آماده‌سازی جام جهانی 2018 را که سال گذشته بر اجرای آن توافق شد، ندارد. من بعد از شنیدن چنین چیزی چه‌کار می‌توانم بکنم؟»

کی‌روش درباره جدلش با برانکو به خبرنگار آسوشیتدپرس گفت: «من در جایگاهی نیستم که یک جنتلمن در ایران به من توهین کند و من را مورد آزار قرار بدهد و در مقابل فدراسیون کاری نکند. در ایران نه هواداران و نه نتایج به حساب نمی‌آیند. در واقع چندین فرد قدرتمندِ پشت پرده هستند که به حساب می‌آیند. آنها در تلاش هستند تا تیم ملی ایران را نابود کنند و نمی‌خواهند تیم به موفقیت برسد. من نباید با پرسپولیس و برانکو بجنگم. باید با چین، قطر، کره جنوبی و ازبکستان بجنگم. برانکو هم باید مقابل تیم‌های باشگاهی بجنگد.»

کی‌روش توضیح نداده که «چندین فرد قدرتمندِ پشت پرده» کیستند. مربیان ایرانی همیشه به جای این چند کلمه‌ای که کی‌روش برای معرفی افراد پنهانی و قدرتمند و نابود‌کننده استفاده کرده، از صفت «آقایان» استفاده می‌کنند و روزنامه‌نگاران ایرانی هم هرگز نفهمیده‌اند آقایان کیستند که قدرت دارند و نابود می‌کنند. امیدواریم کی‌روش شفاف از این چندین نفر نام ببرد تا این «چندین فرد قدرتمندِ پشت پرده» مثل «آقایان» ناشناخته و مبهم و توهم‌آلود باقی نمانند.

کلیدواژه

استعفای کارلوس کی‌روش

فدراسیون فوتبال ایران

برانکو ایوانکوویچ

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha