فوتبال ایران / شناسه خبر: 72821 / تاریخ انتشار : 1395/10/20 14:21
|
جدل حقوقی بین ذوب‌آهن و پرسپولیس

ماجرای پیچیده محسن مسلمان

سعید آذری اخیرا در این باره گفته پرسپولیس دو راه دارد، یا پول حق رشد ذوب‌آهن را بدهد یا بازیکن‌مان را پس بدهد.

ایران ورزشی آنلاین / هر از چند گاهی سعید آذری در راس باشگاه ذوب آهن مساله حق رشد محسن مسلمان را پیش می‌کشد و همچنان دنبال این است تا مبلغی از این بابت از پرسپولیس بگیرد. آذری اخیرا در این باره گفته پرسپولیس دو راه دارد، یا پول حق رشد ذوب‌آهن را بدهد یا بازیکن‌مان را پس بدهد.

دیروز مسوولان باشگاه پرسپولیس در این خصوص واکنشی نشان ندادند. چند ماه قبل طاهری در این خصوص با آذری صحبت کرده بود و قرار بود ذوب‌آهن این پول را از طلب باشگاه پرسپولیس از سازمان لیگ بگیرد اما سازمان لیگ اعلام کرد باشگاه پرسپولیس خودش به این نهاد بدهکار است و ما نمی‌توانیم پولی به جای آنها بپردازیم.
جدا از اینکه ظاهرا عزمی از سوی باشگاه پرسپولیس برای حل این شکل دیده نمی‌شود، خواسته آذری هم به لحاظ حقوقی و قانونی درست نیست.عبدالصمد ابراهیمی به‌عنوان کارشناس حقوقی به نکته درستی اشاره کرده و نوشته است: «نمی‌دانم آذری کدام حق رشد یا همان حق آموزش را مطالبه می‌کند؟ حق رشد به بازیکنانی تعلق می‌گیرد که در یک باشگاه پرورش یافته و قبل از بیست و سه سالگی روانه تیم دیگری شوند. در این حالت باشگاه گیرنده، باید بیست درصد قرارداد جدید بازیکن را به باشگاه قبلی و پرورش دهنده پرداخت کند.محسن مسلمان در لیگ سیزدهم به‌عنوان بازیکن قرضی به پرسپولیس آمد و بازیکن قرضی حق رشد ندارد.سال قبل هم که قطعی در پرسپولیس بازی کرد بازیکن زیر بیست و سه سال نبود و قاعدتا حق آموزش و رشد شامل او نمی‌شد. اگر منظور از مطالبه وجه، توافق احتمالی برای صدور رضایتنامه بازیکن بوده باشد این موضوع ارتباطی به بازیکن ندارد که محروم شود یا قرار باشد برگردد.»

 

کلیدواژه

محسن مسلمان

پرسپولیس

ذوب‌آهن

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha