فوتبال ایران / شناسه خبر: 72846 / تاریخ انتشار : 1395/10/21 06:10
|

امیر عابدینی، با کارنامه درخشان در داماش شهرباران تهران!

عجیب اینکه امیر عابدینی با این سیاق مدیریتش در داماش، حالا سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال است.

ایران ورزشی آنلاین / این تیم «داماش شهرباران تهران» با این نام بی‌مسمایش حکایت عجیب و غریبی دارد. داستان از این قرار است که امیر عابدینی بعد از سقوط داماش رشت به لیگ دسته دوم، امتیاز آن تیم را به تهران منتقل کرده و با نام داماش شهرباران تهران در لیگ ۲ شرکت داده است. عجیب‌تر اینکه تیم داماش شهرباران تهران از میانه راه لیگ ۲ وارد مسابقات شده و جدول یکی از گروه‌ها را ۱۳ تیمی کرده و دو گروه دیگر با ۱۲ تیم بازی‌ها را برگزار می‌کنند. همین تیم در هفته گذشته با ۷ بازیکن بازی مقابل تیم قشقایی را آغاز کرده و بعد از پذیرفتن ۳ گل، تعداد نفرات تیمش به بهانه مصدومیت کمتر شده و داور مجبور به اعلام پایان بازی شده است.

داماش دیگری که از شهر رشت در لیگ ۲ بازی می‌کند و هادی طباطبایی مربیگری‌اش را برعهده دارد و مجید جهانپور نیز از اعضای هیات مدیره آن تیم شده، با خرید امتیاز تیم رهپویان رضوانشهر به لیگ ۲ راه یافته و در واقع اتصال و ارتباطی با آن داماش که سالها در لیگ یک و لیگ برتر بازی می‌کرد و ادامه تیم‌های استقلال رشت و پگاه رشت بود، ندارد.

ما که از اسم‌های این تیم‌ها سردرنیاوردیم و نفهمیدیم کدام داماش، داماش است و کدام داماش، داماش نیست. اما ماجرای اصلی از این قرار است که داماش تحت مدیریت امیر عابدینی بعد از فاش شدن اختلاس ۳ هزار میلیاردی هلدینگ امیر منصور آریا دچار بحران‌های مالی شد و ضعف‌های شدید مدیریتی هم که در آن تیم همیشه وجود داشت و سرانجام داماش با انبوهی از بدهی‌ها به لیگ یک و سپس به لیگ ۲ سقوط کرد. در این میان داماش برای فرار از پرداخت بدهی‌ها نام خود را چند بار تغییر داد و با همین روش‌های عجیب هنوز هم بسیاری از بازیکنان و مربیان داماش از این تیم طلبکارند و نمی‌دانند که مطالبات خود را چگونه باید دریافت کنند. شکایت آنها به کمیته انضباطی هم به جایی نمی‌رسد و عجیب اینکه امیر عابدینی با این سیاق مدیریتش در داماش، حالا سرپرست کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال است. تیمی که با نام شهرباران تهران یا داماش شهرباران تهران در لیگ ۲ بازی می‌کند نیز این همه چالش و ماجرا در لیگ ۲ ساخته است. باید این شیوه مدیریت را الگو دانست، چون در فوتبال ایران با همین روش‌ها می‌توان سالهای سال مدیریت کرد و عنوان‌هایی مثل مدیر با اهلیت ورزشی و با توانایی فعالیت اقتصادی در فوتبال و ... هم برای خود دست و پا کرد. چه از این بهتر؟

 

---

کلیدواژه

امیر عابدینی

داماش

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha