ورزش ایران / شناسه خبر: 72858 / تاریخ انتشار : 1395/10/21 18:42
|

تصمیمات فدراسیون یکی یکی عوض می شود / شهر والیبال شلوغ است

فرض را بر این می گیریم که اصلا همه این چالش ها به خوبی حل شود و لیگ هم به پایان برسد. صرف به وجود آمدن این مشکلات، آن هم در این ابعاد نشانه های واضحی است از عدم مدیریت صحیح لیگ برتر.

ایران ورزشی آنلاین / محسن آجرلو / اوضاع والیبال و لیگ برتر هر روز دارد پیچیده تر از قبل می شود. مشکلات مالی تیم ها و از طرف دیگر عدم قاطعیت در مدیریت فدراسیون کار را به جایی رسانده که حالا چندین تیم لیگ برتری در شرایطی کاملا غیر عادی قرار دارند. از همان بالای جدول که شروع کنیم، شهرداری ارومیه را می بینیم که پاسور، سرمربی و بدنسازش را از دست داده و این سه ایتالیایی به دلیل بدقولی های مداوم مدیران ارومیه به کشور خود بازگشته اند و به فدراسیون جهانی هم شکایت خواهند کرد. کمی پایین تر پارسه قرار دارد که چند روز پیش منحل شد، بلافاصله و چند دقیقه بعد بازیکنان و مربی اش به تیم های دیگر رفتند و حالا دارد به لیگ بر می گردد! در انتهای جدول هم گنبدی قرار دارد که در پی بازنده اعلام شدن در بازی برابر شهرداری تبریز، از لیگ برتر انصراف داده است.

فرض را بر این می گیریم که اصلا همه این چالش ها به خوبی حل شود و لیگ هم به پایان برسد. صرف به وجود آمدن این مشکلات، آن هم در این ابعاد نشانه های واضحی است از عدم مدیریت صحیح لیگ برتر. اصلا همین که برای دومین بار یک تیم منحل شده دارد به لیگ باز می گردد، تیمی در سطح ارومیه همین طور به بی نظمی و بدقولی های مالی ادامه می دهد و تیمی به خودش اجازه می دهد به همین راحتی در واکنش به حکم کمیته انضباطی از لیگ کناره گیری کند، نشان از نوعی بهم ریختگی و هرج و مرج در والیبال است.

  • داستان پیچیده پارسه

پارسه منحل شد! با تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ آن هم بعد از شانزده هفته از لیگ کنار گذاشته شد. خبرش روی سایت فدراسیون رفت و همان بعد از ظهر نیمی از تیم به همراه مربی مقصد جدیدی پیدا کردند! ورامینی ها که خوشحال ترین ها آدم ها بعد از این اتفاق بودند، جدول را با حذف امتیاز های پارسه بازنویسی کردند. همه چیز واقعی بود. نفرزاده، فیاضی و دو بازیکن دیگر به ورامین رفته بودند! همزمان با جلسه فدراسیون در تمرین صالحین ایستاده بودند اما حالا می بینیم که یک بار دیگر تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ عوض می شود. آن هم با حضور و اصرار افرادی خارج از بدنه ورزش.

در ماجرای صالحین پای فرماندار و شهردار و دیگران به میان آمد و این بار هم باران چشمه به جلسه فدراسیون رفته و برای بازگشت پارسه به لیگ پادرمیانی کرده. در پایان هم قرار شده در صورت پرداخت 15 درصد از مبلغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی تیم به لیگ برگردد!

  • آبروریزی بین المللی

آمدن تراویسا ها به ایران یکی از معدود اتفاق های خوب لیگ برتر بود. حضور پاسور نامدار ایتالیا و پدرش که از مربیان شناخته شده دنیاست، شهرداری ارومیه را که با رفتن بازیکنان دستش خالی شده بود را دوباره به یک مدعی تبدیل کرد و در صدر اخبار قرار داد. سنگ بزرگی که ارومیه ای ها با دست خالی برداشته بودند، در میانه لیگ از دستشان افتاد و این دو خارجی به همراه بدنساز تیم به دلیل عدم دریافت حق و حقوقشان به ایتالیا برگشتند. سه هفته از این اتفاق می گذرد و گویا قصد آمدن به هم ندارند. قطعا فدراسیون والیبال که توان گرفتن مطالبات این ایتالیایی های صرب تبار را بگیرد و آن ها هم به فدراسیون جهانی شکایت خواهند کرد. و این یعنی یک آبرو ریزی بزرگ برای والیبال نوپای ایران که وجهه اش را در دنیای والیبال خدشه دار می کند. آیا ارومیه که خود را مهد والیبال ایران و حتی آسیا می داند، به فکر وجهه بین المللی والیبال ایران نیست؟

همین چند هفته پیش بود که دعوای آن ها با سعید معروفی که فرزند همان دیار است بالا گرفت و کار به شکایت و شکایت کشی آن هم با اتهام خیانت رسید. حالا هم که پای آبرو میان است که اگر بریزد دیگر کاری از دست کسی بر نمی آید و بی اعتمادی به لیگ والیبال ایران، راه آمدن خارجی های سطح بالا و خوب به ایران را مسدود خواهد کرد.

  • بلبشو

داستان صالحین، شهرداری ارومیه و پارسه شهر را آنقدر شلوغ کرد که حکم کمیته انضباطی به تیمی اجازه دهد از لیگ کناره گیری کند! حتی اگر از تصمیم منصرف و مثل اتفاق های قبلی به نوعی رفع و رجوعش کنند، بازهم از تلخی و گزنده بودنش کم نمی شود!

تیم های هاوش گنبد و شهرداری تبریز در بازی های هفته پانزدهم گنبد به مصاف یکدیگر رفتند که این مسابقه در ست چهارم به دلیل پرتاب اشیاء از سوی تماشاگران به داخل زمین ناتمام ماند.

 

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال پس از رسیدگی به پرونده این مسابقه رای به شکست فنی هاوش گنبد (سه بر صفر در سه ست 25 بر صفر) مقابل شهرداری تبریز داد.

متن کامل رای کمیته انضباطی فدراسیون والیبال

نظر به اینکه مطابق گزارش ناظرفدراسیون علت ناتمام ماندن مسابقه بین تیمهای هاوش گنبد و شهرداری تبریز در تاریخ دهم دیماه پرتاب اشیاء فلزی به داخل زمین مسابقه و جنجال و بکاربردن الفاظ زشت و توهین آمیز از سوی برخی تماشاگران منتسب به تیم هاوش گنبد بوده، به گونه ای که ادامه مسابقه در آن شرایط ممکن نبوده است، و با نظربه اینکه برقراری نظم و فراهم کردن شرایط مناسب برای انجام مسابقه به عهده تیم میزبان است که تیم هاوش گنبد به تکلیف قانونی خود درحفظ نظم و آرامش سالن مسابقه و کنترل تماشاگران عمل نکرده است. بنابر این با استناد به مقررات موضوعه و اختیارات حاصله از آئین نامه انضباطی سازمان لیگ به ویژه بند 38 و 39 از ماده 10 آئین نامه نتیجه مسابقه سه بر صفر (باخت فنی) به نفع تیم شهرداری تبریز اعلام گردید.

پس از این رای کمیته انضباطی، مدیر عامل گنبد از کناره گیری این تیم از لیگ خبر داد! تصیمی احساسی و کاملا غیر منطقی که ریشه در همین هرج و مرج کنونی والیبال ایران دارد.

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/72858
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر