ورزش ایران / شناسه خبر: 72884 / تاریخ انتشار : 1395/10/22 10:32
|

صدیقه روزبه، تنها بانوی اسکی معلولین

من تنها خانم شرکت کننده در اردوی تیم ملی و مسابقات بین الملی بودم و اگرچه تلاش برای جذب بانوان سایر استان‌ها نیز انجام شد اما نفرات بیشتری در مسابقات شرکت نکردند.

ایران ورزشی آنلاین / مسابقات بین‌المللی اسکی آلپاین و اسنوبورد جانبازان و معلولان در حالی در پیست‌های دربند سر و دیزین برگزار شد که یک بانوی ایرانی هم در این جمع حضور داشت.

صدیقه روزبه، تنها بانوی ایرانی شرکت کننده در مسابقات بین‌المللی اسکی جانبازان و معلولان بود. او بعد از پایان این رقابت‌ها از نحوه ورودش به این مسابقات گفت: «حدود 8 سال است که در رشته اسنوبورد فعال هستم و در 2 سال اخیر نیز رشته آلپاین را هم پیگیری می‌کنم اما در مجموع تمرکزم روی اسنوبورد است و تلاش می‌کنم در این رشته به عناوین بین‌المللی دست یابم.»
 روزبه ادامه داد: «الگوی من در زندگی‌ام همسرم، صادق کلهر است. او پیش از وقوع حادثه‌ای که منجر به معلولیتش شد، در اسکی فعال بود و پس از معلولیت نیز نه تنها این رشته را کنار نگذاشت، بلکه با ابتکار عمل توانست با شرایط جدید نیز این رشته را دنبال کند و هرگز اجازه نداد که این اتفاق او را از علاقه‌مندی‌اش دور کند و خوشبختانه به‌عنوان تنها نماینده ایران در 5 دوره بازی‌های پارالمپیک زمستانی نیز حضور یافته است.»
تنها بانوی اسکی باز مسابقات معلولان همچنین گفت: «من تنها خانم شرکت کننده در اردوی تیم ملی و مسابقات بین الملی بودم و اگرچه تلاش برای جذب بانوان سایر استان‌ها نیز انجام شد اما نفرات بیشتری در مسابقات شرکت نکردند. من از همه بانوان بخصوص جوانان دعوت می‌کنم فعالیت خود را در این رشته آغاز کنند. این رقابت‌ها برای اولین بار بود که برگزار می‌شد و قطعا در دوره‌های بعدی ورزشکاران با تمرینات بیشتر و آمادگی بهتری حضور می‌یابند و سطح مسابقات هم بالاتر خواهد رفت. امیدوارم اسکی بازان کشورهای دیگر هم در مسابقات بعدی به ایران سفر کنند تا تجربه رقابت با ورزشکاران غیر ایرانی را نیز به دست آوریم.»

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/72884
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر