فوتبال ایران / شناسه خبر: 72902 / تاریخ انتشار : 1395/10/22 23:51
|

نفت آبادان 2 - صبا یک / سلام آقای مربی

باید حالا به فیروز کریمی سلام گفت، به «آقای مربی» که دوست داریم در نفت آبادان نمایش‌هایی تماشایی از تیمش ببینیم.

ایران ورزشی آنلاین / چهارشنبه 22/10/95، هفته شانزدهم شانزدهمین دوره لیگ برتر، ورزشگاه تختی آبادان، ساعت: 15، تماشاگر: 5 هزار نفر

صنعت نفت 2
گل‌ها: حکیم نصاری (72، 2+90)
صبای قم یک
گل: کیوان امرایی (59)


داور: بیژن حیدری / کمک‌ها: جلیل شعرانی، محمد هاشمی‌نسب
اخطار: محمد شادکام (صنعت نفت)، مهران امیری (صبای قم)


بازیکن برتر: حکیم نصاری (صنعت نفت آبادان)


صنعت نفت: حسن هوری (5/5)، محمدرضا پورمحمد (5/5)، رضا نورمحمدی (5/5)، حسین بغلانی (5/5)، عزیز معبودی (6)، گویی هیان کیم (5/5)، زبیر نیک‌نفس (5/5)، حکیم نصاری (7)، علی عبدا...زاده (5) (77 حسین ساکی)، محمد شادکام (5)، رضا نوروزی (5)
سرمربی: فیروز کریمی
صبای قم: محمدباقر صادقی (3)، داوود بهادری (3)، سیدمهدی حسینی (5/4)، حنیف عمران‌زاده (4)، کیوان امرایی (5/5)، منصور تنهایی (4) (75 میلاد ابطحی)، مهران امیری (4)، میرهانی هاشمی (4)، حمیدرضا دیوسالار (4)، مجید علیاری (3) (85 عرفان بادی)، غلامرضا عنایتی (5/4)
سرمربی: صمد مرفاوی


بازی با یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی آغاز شد. میزبان اولین بازی رسمی اش را با فیروز کریمی تجربه می‌کرد و از آن طرف صمد مرفاوی هم با 2، 3 تغییر نسبت به نیم فصل اول تیمش را به زمین فرستاد. احمد حسن‌زاده بهترین گلزن صبا در این بازی نیمکت نشین بود و شاید دلیل این تصمیم مرفاوی شایعه درخواست رضایتنامه از سوی این بازیکن باشد.

قاسم دهنوی هم به دلیل سرماخوردگی در ترکیب 18 نفره قرار نگرفت. با توجه به شعارهایی که روز اول علیه فیروز کریمی سر دادند تا حدودی قابل پیش بینی بود که استقبال خوبی از بازی به عمل نیاید. دقیقه 5 شوت از راه دور کیوان امرایی را حسن هوری با یک واکنش خوب به کرنر فرستاد.با این موقعیتی که خلق شد انتظار می‌رفت بازی زیبایی را شاهد باشیم اما اینطور نشد. دقیقه 31 سانتر زبیر نیک نفس از سمت چپ با ضربه تکنیکی شادکام به راحتی در اختیار صادقی قرار گرفت.چهار دقیقه بعد شوت خطرناک محمدرضا پورمحمد در راه رفتن به دروازه صبا توسط عنایتی دور شد. دقیقه 45 شوت نصاری به شکل خطرناکی از سمت چپ دروازه صبا راهی اوت شد.  در نیمه دوم بازی بهتر شد. دقیقه 49 ارسال ریباند شده شادکام را نیک‌نفس سر ضرب به سمت دروازه صبا زد که دیوسالار با ضربه سر توپ را دور کرد. دقیقه 59 ارسال علیاری و ضربه سر امرایی از بالای دروازه صنعت نفت راهی اوت شد.یک دقیقه بعد امرایی با پاس حسینی در سمت چپ صاحب توپ شد و این بازیکن با حرکت در عمق و شوتی محکم دروازه نفت آبادان را باز کرد. دقیقه 67 در یک رفت و برگشت داخل محوطه جریمه صبا شادکام به توپ رسید که توپ او پس از برخورد به دست میرهانی هاشمی و بدن صادقی دور شد؛ در این صحنه بازیکنان صنعت نفت اعتقاد به خطای پنالتی داشتند. در دقیقه 72 حکیم نصاری یکی از گل‌ها را پاسخ داد. این بازیکن در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با شوتی دقیق و سرضرب دروازه صبا را باز کرد.بعد از گل مساوی فشار حملات نفتی‌ها بیشتر شد.اما این صبایی‌ها بودند که می‌توانستند روی یک ضدحمله توسط رضا عنایتی که در موقعیت تک به بک بود دروازه میزبان را برای دومین مرتبه باز کنند که چنین نشد.پرتاب اوت معبودی از سمت راست به عمق دفاع صبا با دفع ناقص مدافعان این تیم و تاثیرگذاری نورمحمدی به نصاری رسید و این بازیکن برای دومین مرتبه دروازه صبا را باز کرد و بعد از این گل هم دیگر فرصت جبران برای تیم میهمان باقی نماند. نفت آبادان اولین پیروزی اش را با فیروز کریمی تجربه کرد و از طرفی طلسم باخت‌های خانگی هم شکسته شد.حالا هواداران آبادانی بیش از قبل به سرمربی جدیدشان اعتماد خواهند کرد.صنعت نفت با این سه امتیاز و قبل از بازی‌های امروز به مکان دهم جدول و صبای قم به رده پانزدهم رسید. البته اگر ماشین سازی این هفته به پیروزی برسد آن وقت صبا به انتهای جدول سقوط می‌کند.

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/72902
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر