فوتبال ایران / شناسه خبر: 73584 / تاریخ انتشار : 1395/11/15 23:00
|
بازیکنانی که قرمزها می‌خواستند: مدافع وسط، مدافع چپ، هافبک دفاعی و مهاجم هدف

۴ پرسپولیسی در زمستان گم شدند!

چند درصد از خواسته‌های برانکو در این مقطع برآورده شد و تیمی که برای قدرتنمایی در آسیا مد نظر داشت تا چه حد شبیه همان چیزی است که او می‌خواست؟

ایران ورزشی آنلاین / روز 16 دی ماه پنجره نقل و انتقالات زمستانی باز شد و به مدت 28 روز نقل و انتقالات ادامه داشت. شاید اغراق نباشد بگوییم حتی از یک ماه قبل از باز شدن این پنجره شایعات و گمانه‌زنی‌ها درباره بازیکنان مد نظر برانکو و آنهایی که قرار است از تیم بروند شنیده می‌شد و تا همین روز آخر باز بودن پنجره ادامه داشت.

در همان روزهای نخست جدایی بازیکنانی مثل احمد نوراللهی، امید عالیشاه، شهاب زاهدی و محمد رحمتی از پرسپولیس قطعی شد و محمد امین آرام‌طبع هم تا آستانه جدایی پیش رفت.
در نقطه مقابل تنها دو روز از باز شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی گذشته بود که باشگاه پرسپولیس ابتدا سامان نریمان جهان و سپس سروش رفیعی را جذب کرد. بعد از این دو انتقال مدیران باشگاه پرسپولیس بارها در مصاحبه‌هایشان تاکید کردند درصدد جذب بازیکنان مد نظر برانکو هستند و در کمال آرامش و بدون جار و جنجال دنبال نهایی کردن اهداف خود خواهند بود.
در چهار هفته‌ای که پنجره نقل و انتقالات زمستانی باز بود بارها روزنامه‌های ورزشی و سایت‌ها در خصوص گمانه‌ها و شائبه‌های نقل و انتقالاتی پرسپولیس نوشتند و هر بار اسمی مطرح شد باشگاه درصدد تکذیب برآمد و با تاکید بر اینکه «هر وقت بازیکنی نهایی شد خودمان از طریق سایت رسمی باشگاه اطلاع رسانی می‌کنیم» هواداران و رسانه‌ها را به روزهای آینده حواله دادند.
هر روز گذشت و اتفاقی در این حوزه نیفتاد تا رسیدیم به روز آخر. جالب بود که بسیاری تصور می‌کردند پرسپولیس در روز آخر و ساعات پایانی این مهلت 28 روزه بالاخره کاری خواهد کرد و حداقل در یکی دو پست مد نظر برانکو بازیکن جدیدی جذب می‌کند.

روز آخر باز بودن پنجره زمستانی یعنی روز پنج‌شنبه شایعات از در و دیوار برای پرسپولیس می‌بارید. برخی از نهایی شدن حضور علی کریمی هافبک سابق سپاهان و دیناموزاگرب در پرسپولیس می‌‌گفتند و صحبت درباره سرخپوش شدن روزبه چشمی هم زیاد بود و هر ساعت درباره اینکه بالاخره او می‌تواند پرسپولیسی شود یا نه خبری می‌رسید.
ساعت 12 شب پنج‌شنبه اما تمام گمانه‌ها به یکباره نقش بر آب شد چرا که نه روزبه چشمی موفق شد به پرسپولیس بپیوندد نه خبری از علی کریمی سپاهانی‌ها شد. از طرفی بحث‌های مربوط به گزینه‌های خارجی مثل سعد ناطق هم تمام شد تا مشخص شود پرسپولیس با جذب همان دو بازیکن به کار خود در نقل و انتقالات زمستانی پایان داده است.
با این حساب پرسپولیس نه مدافع میانی جدید جذب کرد تا جانشینی شایسته برای انصاری و سیدجلال باشد، نه مدافع چپ قابلی گرفت که آن منطقه از خط دفاع را بیمه کند، نه خبری از هافبک دفاعی شد تا در مواقع اضطرار جانشین کامیابی نیا باشد و نه مهاجم تمام‌کننده و قابلی به خدمت گرفته شد تا برانکو و تیمش در آسیا مشکل گلزنی نداشته باشند. انگار ۴ پرسپولیسی در نقل و انتقالات زمستانی گم شده باشند.
از طرفی تکلیف محمد امین آرام‌طبع روشن نشد و با این حساب سرخ‌ها تنها یک جای خالی در فهرست بزرگسال و سه جای خالی در فهرست زیر 23 سال دارند. با این حساب طبق قانون پرسپولیس می‌تواند پس از پایان نقل و انتقالات زمستانی سه بازیکن آزاد جذب کند.
در این میان برخی بر این باورند که پرسپولیس رامین رضاییان را به‌عنوان سهمیه آزاد جذب کرده اما باشگاه پرسپولیس تاکید دارد که این بازیکن به‌عنوان بازیکن آزاد جذب نشده بلکه با پرسپولیس قرارداد داشته و فسخ قراردادش با پرسپولیس و پیوستنش به ریزه‌اسپور ترکیه غیرقانونی بوده و این بازیکن با ادامه قرارداد باقی مانده‌اش به پرسپولیس برگشته و جذب رضاییان با استفاده از سهمیه بازیکن آزاد نبوده است.

هر تیم طبق قانون می‌تواند خارج از مهلت نقل و انتقالات تابستانی و زمستانی سه بازیکن آزاد جذب کند و پرسپولیس می‌تواند سه بازیکن آزاد به خدمت بگیرد. البته بازیکنانی که چه داخلی چه خارجی تا قبل از پایان مهلت نقل و انتقالات زمستانی با باشگاه قبلی خود قراردادشان را فسخ کرده باشند. همچنین با توجه به فهرست پرسپولیس فقط یک بازیکن آزاد بزرگسال می‌تواند به پرسپولیس در آسیا کمک کند چرا که اوکراینی‌ها در تیم ماندنی شدند. حال سوال این است که با توجه به این شرایط چند درصد از خواسته‌های برانکو در این مقطع برآورده شد و تیمی که برای قدرتنمایی در آسیا مد نظر داشت تا چه حد شبیه همان چیزی است که سرمربی کروات می‌خواست؟

 

کلیدواژه

پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha