فوتبال ایران / شناسه خبر: 73751 / تاریخ انتشار : 1395/11/24 18:41
|

فغانی این قدر ضعیف؟ تا امروز ندیده بودیم

هم گل دوم پرسپولیس سالم نبود و هم اینکه صحنه درون دروازه اینطور نشان می دهد که سید جلال به راحتی با تمارض داور را به اشتباه انداخت.

ایران ورزشی آنلاین / مهدیه دریابیگی / چند هفته پیش که لیگ با اشتباه داوران جوان و با تجربه لیگ به جنجال کشیده شد،  پروژه قضاوت فغانی در بازی شهرآورد کلید خورد. همان لحظه بود که کامرانی فر انتخاب غافلگیرانه خود را کنار گذاشت و به این توجه کرد که باید فکری به حال صدای اعتراض ها بکند. رییس دپارتمان داوری در آن لحظه علیرضا فغانی را برای این بازی حساس انتخاب کرد. طبیعی بود که آقای رییس بهترین گزینه خود را برای این بازی انتخاب کند.اما قبل از اینکه پروژه انتخاب فغانی کلید بخورد در فکر آقای رییس گزینه دیگری بود. دکتر بیژن حیدری فردی بود که می توانست انتخاب غافلگیرانه کامرانی فر باشد،  اما از وقتی فغانی گزینه شد، حیدری از گردونه خارج شد.

دروهله اول این انتخاب می توانست درست باشد. چه کسی بهتر ازفغانی بود؟ داوری  که  نام او در ترازوی انتخاب  داوری سنگینی می کند و هیچ کس نمی تواند رقیبی برای او باشد.اما نکته اینجا است که همیشه نام ها تنها دلیل برتری نخواهند بود. روز گذشته شهرآورد هشتادو چهارم برگزار شد و فغانی را آن داور مطمئن و کم اشتباه ندیدیم . مرد اول داوری در تصمیماتش دچار اشتباهاتی شد که در نهایت صحنه هایی در پایان بازی اتفاق افتاد که مخاطب این فوتبال را متاثر کرد و این جنجال ها برخواسته از قضاوت پراشتباه مردی بود که تصور می شد نفراول میدان باشد.

 فغای در اعلام خطاهای دو تیم یا آن قدر مهربانانه عمل کرد که تماشاگر را عصبی می کرد و یا اینکه خطاهایی را سوت می زد که می توانست از ان به راحتی بگذرد و در این میان سوت هایی که این داور به صدا درآورد به ضرر استقلال تمام شد. دقیقه 91 بازی و در حالی که استقلال سه _ یک از حریف پیش بود در محوطه جریمه استقلال رحمتی روی زمین افتاد. کاپیتان استقلال با دست شانه خود را گرفته بود و به این نکته اشاره کرد که نمی تواند به بازی ادامه دهد اما داور بازی این عملکرد رحمتی را تمارض قلمداد کرد و دستور به ادامه بازی داد و همین تصمیم داور استارت جنجال های آخر بازی شد.

 کاپیتان دو تیم به جان هم افتادند و این درگیری تا آنجا ادامه داشت که گل دوم پرسپولیس در هیاهوی مقابل دروازه استقلال به ثمر رسید در حالی که رحمتی کوچکترین برخوردی با سید جلال نداشت، کاپیتان پرسپولیس خودش را درون دروازه استقلال روی زمین انداخت تا فغانی که در دقایق پایانی اسیر جنجال و جو بازی شده بود دچار اشتباه شود و کارت قرمز را جلوی صورت رحمتی گرفت. این در حالی بود که هم گل دوم پرسپولیس سالم نبود و هم اینکه صحنه درون دروازه اینطور نشان می دهد که سید جلال به راحتی با تمارض داور را به اشتباه انداخت. از آنجایی که استقلال هم سه تعویض خود را انجام داده بود دستکش دروازه بانی را به حسینی مدافع استقلال دادند تا به جای رحمتی درون دروازه قرار گیرد و اگر بازی چند ثانیه بیشتر طول می کشید، معلوم نبود در نهایت چه اتفاقی بیفتد.حال باید به این نکته توجه کرد که فغانی با تجربه چطور اسیر این بازی شد و تصمیماتی گرفت که مرد اول داوری بعید بود.

کلیدواژه

عليرضا فغاني

شهرآورد

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha