فوتبال ایران / شناسه خبر: 73815 / تاریخ انتشار : 1395/11/27 18:06
|

سه‌گانه کامیابی‌نیا تکمیل شد / کمال محرومیت

با توجه به محرومیت کمال کامیابی‌نیا از دو دیدار آتی سرخپوشان و تجربه ناموفق ماهینی در جدال با استقلال، برانکو تصمیم خود برای جایگزینی شماره 11 تیمش را گرفته است.

ایران ورزشی آنلاین / تیره روزی‌های برانکو ایوانکوویچ ادامه دارد و بعد از شکست در شهرآورد برابر مدعی دیرینه و حاشیه‌های پایان بازی که منجر به محرومیت یک جلسه‌ای سیدجلال حسینی کاپیتان و مصدومیت محمد انصاری مدافع وسط سرخ‌ها شد، روز گذشته کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای بررسی اتفاقات بازی پرسپولیس و تراکتور تشکیل جلسه داد و آرای خود را اعلام کرد که مهم‌ترین آنها محرومیت یک جلسه‌ای برای کمال کامیابی‌نیا هافبک دفاعی تخصصی پرسپولیس بود. محرومیتی که دوران بیرون بودن هافبک جنگنده سرخ‌ها از ترکیب اصلی را به دو جلسه افزایش داد تا شماره 11 پرسپولیس دو بازی آینده پرسپولیس برابر سپاهان و نفت را از دست بدهد. یک اتفاق ناگوار که بی تردید خسرانی بزرگ برای تیم برانکو محسوب می‌شود.
آرای کمیته انضباطی درباره حوادث و تخلفات بازی پرسپولیس و تراکتورسازی به شرح زیر است:
۱-تیم پرسپولیس به دلیل فحاشی تماشاگران به تیم، مربی و بازیکن حریف که مستند به بند ۳ ماده ۷۹ آیین نامه انضباطی می‌باشد، به پرداخت۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۲-تیم پرسپولیس به دلیل پرتاب نارنجک و سنگ توسط تماشاگران به داخل زمین مسابقه به استناد بند یک ماده ۷۹ آیین نامه انضباطی باید مبلغ ۵۰ میلیون ریال پرداخت نماید.
۳-کمال کامیابی‌نیا بازیکن تیم پرسپولیس به خاطر اهانت به داور مسابقه و لگد زدن به تابلوی تبلیغاتی بعد از اخراج که مستند به ماده ۶۶ آیین نامه انضباطی است، به یک جلسه محرومیت و پرداخت مبلغ ۵۰میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
۴-علیرضا پژمان کمک مربی تیم تراکتور‌سازی به دلیل اهانت به داور مسابقه که منطبق با مفاد ماده ۶۶ آیین نامه انضباطی است به یک جلسه محرومیت و پرداخت مبلغ ۵۰میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده است.
کمال کامیابی‌نیا که در دیدار برابر تراکتورسازی با دریافت کارت زرد و در ادامه کارت قرمز مستقیم دیدار برابر استقلال را از دست داده بود، با توجه به رای کمیته انضباطی در دو دیدار آتی این تیم برابر سپاهان و نفت نیز غایب و محروم خواهد بود تا مشکلات برانکو ایوانکوویچ و پرسپولیس بیش از سابق شود.
هافبک خوش اخلاق قرمزپوشان که بعد از خطای بی جهت روی فرزاد حاتمی با کارت زرد داور مواجه شده بود، بعد از اعتراض با کارت قرمز مواجه شد و در هنگام خروج از میدان لگدی به تابلوی تبلیغاتی زد. او البته بلافاصله بعد از این بازی در یک گفت و گوی بلند از بیژن حیدری، داور بازی و رضا سخندان، کمکش بابت اتفاقات پیش آمده عذرخواهی کرد اما کمیته انضباطی با اعلام محرومیت یک جلسه‌ای از حضور در بازی مقابل نفت منع کرده است. عذرخواهی کمال کامیابی‌نیا هافبک پرسپولیس بلافاصله بعد از عصبانیت ناگهانی در دیدار مقابل تراکتور باعث نشد که کمیته انضباطی او را بابت رفتار غیرورزشی بعد از دریافت کارت قرمز جریمه نکند.
به این ترتیب کمال کامیابی‌نیا سه هفته حساس و سرنوشت ساز لیگ را در ترکیب پرسپولیس غایب است؛ در بازی اول بدون حضور او قرمزها 3 گل از استقلال خورده‌اند و در دیدار دوم مقابل سپاهان قرار خواهند گرفت. نکته جالب اینکه بازیکن جانشین کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی بعد از اتفاقاتی که مورد اعتراض باشگاه پرسپولیس قرار گرفت، در انتقالی جنجالی به تراکتور پیوست و البته این باشگاه نمی‌تواند به دلیل ممنوعیت از حضور در بازار نقل و انتقالات از وجود نوراللهی استفاده کند.
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تاکید کرده که آرای صادره قطعی است اما به رغم این قطعیت مسوولان باشگاه پرسپولیس در این بزنگاه کلیدی سکوت را ترجیح داده‌اند و هیچ واکنشی نسبت به این آرا ندارند. رفتاری که پیش از این در قبال محرومیت سیدجلال حسینی رخ داد و البته با واکنش تند کاپیتان پرسپولیس روبه‌رو شد. حسینی ضمن اعتراض به این حکم که طبق اعلام کمیته انضباطی قطعی بود، نسبت به بی توجهی مسوولان باشگاه نیز گلایه داشت. اتفاقی که باعث شد تا علی اکبر طاهری روانه فدراسیون شود و جلسه‌ای در این خصوص برای پیگیری ماجرای محرومیت کاپیتان تیمش داشته باشد. هرچند همانطور که عنوان شد با توجه به اعلام قطعی بودن رای، تغییر در آن غیرممکن به نظر می‌رسد.
با توجه به محرومیت دو جلسه‌ای کامیابی‌نیا، یافتن جانشین برای او بزرگترین دغدغه این روزهای برانکو ایوانکوویچ است. بعد از نمایش نومیدکننده حسین ماهینی در پست هافبک دفاعی در شهرآورد، برانکو دیگر این ریسک خطرناک را انجام نخواهد داد و قطعا بازیکن دیگری را در این پست محک خواهد زد.
یکی از گزینه‌های او برای این پست صادق محرمی جوان است. مدافع راستی که در چند بازی اخیر نمایشی فوق‌العاده و فراتر از انتظار داشته و با توجه به خصوصیات جنگندگی‌اش می‌تواند در این پست یک گزینه باشد. با وجود این برانکو برای محرمی جوان یک ماموریت سنگین را در نظر گرفته و قصد ندارد تا او را در پست دیگری آزمایش کند. محرمی در دیدار روز پنج‌شنبه با سپاهان مامور مهار مهرداد محمدی، وینگر سریع طلایی پوشان خواهد بود. برانکو که چشمش از ضدحملات و همچنین سرعت بالای مهاجمان استقلال در دیدار گذشته تیمش ترسیده، به مدافع 21 ساله تیمش که اتفاقا سرعت بالایی نیز دارد سپرده تا در ضدحملات حواسش کاملا به محمدی باشد. برانکو معتقد است استفاده از سرعت محمدی از اصلی‌ترین تاکتیک‌های ویسی خواهد بود.
فرشاد احمدزاده وینگر تند و تیز و خلاق پرسپولیس نیز یکی دیگر از گزینه هاست اما بعد از نمایش ضعیف احمدزاده در پست دفاع چپ در شهرآورد چشم برانکو ترسیده و نمی‌خواهد با بازی دادن به احمدزاده در یک پست غیرتخصصی دیگر لطمه ببیند.
به نظر می‌رسد برانکو ایوانکوویچ این بار در غیاب کمال کامیابی‌نیا به دنبال این است تا از خرید جدیدش رونمایی کند و شهاب کرمی این شانس را خواهد داشت تا اولین بازی رسمی‌اش را به انجام برساند.
طبق تمرینات روزهای اخیر پرسپولیس و البته غیبت و محرومیت سیدجلال حسینی و کمال کامیابی‌نیا شانس بازی شهاب کرمی بالاتر رفته و باید دید این بازیکن قادر خواهد بود انتظارات برانکو را برآورده کند یا خیر. حالا همه امید پرسپولیس به شهاب کرمی است تا او بتواند وظیفه کامیابی‌نیا را به بهترین شکل انجام بدهد. کرمی برای حضور در این پست کلیدی احتیاج به اعتماد بیشتر برانکو دارد. البته او از نظر بدنی به نسبت سایر بازیکنان سرخپوش کمی عقب است اما باید تلاش کند تا خود را برای این دو بازی حساس در نهایت آمادگی قرار دهد.
با توجه به محرومیت کمال کامیابی‌نیا از دو دیدار آتی سرخپوشان و تجربه ناموفق ماهینی در جدال با استقلال، برانکو تصمیم خود برای جایگزینی شماره 11 تیمش را گرفته است.
حضور پررنگ شهاب کرمی در تمرینات روز گذشته پرسپولیس نشان می‌داد که او با چراغ سبزی که از برانکو دریافت کرده خود را مهیای بازی بزرگ برابر سپاهان می‌کند.

کلیدواژه

كمال كاميابي‌نيا

پرسپوليس

كميته انضباطي

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha