ورزش بین الملل / شناسه خبر: 73824 / تاریخ انتشار : 1395/11/27 20:06
|

شب تلخ اوبامیانگ در لیسبون

گلزن دورتموند مقابل بنفیکا دو فرصت خیلی خوب و یک ضربه پنالتی را از دست داد و در دقیقه 62 تعویض شد.

ایران ورزشی آنلاین / پیر امریک اوبامیانگ، ستاره بوروسیا دورتموند در شکست یک بر صفر تیمش مقابل بنفیکا شب فاجعه‌باری داشت. او در ورزشگاه لوژ لیسبون دو فرصت عالی گلزنی را از دست داد و پنالتی تیمش در در دقیقه 58 را که فرصتی برای زدن گل تساوی بود با بی‌دقتی به وسط دروازه کوبید تا از دست برود. چهار دقیقه بعد از این صحنه توماس توخل به این نتیجه رسید که بهتر است مهاجم گابنی‌اش را تعویض کند.

سرمربی دورتموند دلیل این تصمیم را زبان بدن منفی اوبامیانگ دانست و گفت: «اوبامیانگ در بازگشت از جام ملت‌های آفریقا کاملا آماده نیست. زبان بدن او این پیام را می‌داد که او بعد از خراب کردن پنالتی نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد. فکر نمی‌کنم او با این تعویض مشکلی داشته باشد.»

توخل با وجود این شکست باور دارد که تیمش در بازی برگشت توان جبران و صعود به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان را دارد. سرمربی دورتموند گفت: «شرایط پیچیده‌ای است، ولی من از نمایش تیمم رضایت کامل دارم. از نتیجه ناراحتم، ولی بابت عملکردمان افتخار می‌کنم.»

توخل اضافه کرد: «فکر نمی‌کنم خوب بازی کردیم، بلکه درخشان بودیم. فقط در فوتبال ممکن است که این قدر خوب بازی کنید و ببازید. خوشبختانه یک مسابقه برگشت هم وجود دارد.»

 

 

کلیدواژه

بوروسیا دورتموند

بنفیكا

لیگ قهرمانان اروپا

پیرامریك اوبامیانگ

توماس توخل

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha