فوتبال ایران / شناسه خبر: 73854 / تاریخ انتشار : 1395/11/29 18:12
|

ایرانی‌ها در لیگ اروپا/ دو گل، سه سرنوشت متفاوت

پنجشنبه شب در لیگ اروپا جهانبخش و آزمون موفق به گلزنی شدند. انصاری‌فرد هم دقایق کوتاهی برای المپیاکوس به میدان رفت.

ایران ورزشی آنلاین / پنجشنبه شب مسابقات لیگ اروپا در شرایطی برگزار شد که لژیونرهای فوتبال ایران هم به میدان رفتند. علیرضا جهانبخش، هافبک آلکمار تنها بازیکن ایرانی بود که در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت، ولی بازی مقابل لیون فرانسه پایان خوشی برای این تیم نداشت. لیون مطابق انتظار تیم برتر زمین بود و در هلند توانست به پیروزی 4 بر یک برسد تا کار صعود را تمام کند. در شرایطی که لیون 3 بر صفر پیش بود جهانبخش در دقیقه 68 موفق شد از روی نقطه پنالتی تنها گل آلکمار را بزند.

ملی پوش ایرانی در پایان بازی به سایت باشگاه گفت: «شب دردناکی برای ما بود چون در شرایطی باختیم که خوب بازی کردیم و فرصت‌های زیادی برای گلزنی داشتیم اما نتیجه طور دیگری رقم خورد. تیم لیون 5 شانس گلزنی داشت و چهار گل به ثمر رساند. به همین خاطر این شکست دردآور بود و ما گل‌های خود را گم کرده بودیم.»

جهانبخش در ادامه افزود: «ما بازی را با ایجاد فشار زیادی روی تیم لیون فرانسه آغاز کردیم اما این کافی نبود. تمام تلاش خود را برای بازی برگشت به کار می‌بندیم و باید ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد.» بازی برگشت دو تیم پنجشنبه هفته آینده در لیون برگزار می‌شود و آلکمار برای رسیدن به جمع 16 تیم پایانی باید در فرانسه با اختلاف چهار گل به پیروزی برسد.

روستوف که دیگر سعید عزت‌اللهی را ندارد، مقابل اسپارتاپراگ شب راحتی داشت. روستوف در دقیقه 15 توسط مولیا به گل رسید و اخراج کوناته، بازیکن اسپارتا در دقیقه 32 کار این تیم را آسان‌تر کرد. سردار آزمون در این بازی نیمکت‌نشین بود و در دقیقه 67 وقتی تیمش 3 بر صفر پیش بود به زمین رفت. او یک دقیقه بعد موفق شد گل چهارم روستوف را بزند. تیم روسی با این نتیجه صعودش را تقریبا قطعی کرده است.

در بازی المپیاکوس مقابل عثمانلی‌اسپور ترکیه کریم انصاری‌فرد در دقیقه 87 جانشین آندره مارتینز شد، ولی در این زمان کوتاه نتوانست تغییری در نتیجه بوجود آورد و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. بازی برگشت دو تیم پنجشنبه هفته آینده در ترکیه برگزار می‌شود و با توجه به نتیجه بازی رفت شانس دو تیم برای صعود تقریبا یکسان است.

کلیدواژه

لیگ اروپا

علیرضا جهانبخش

آلكمار

لیون

سردار آزمون

روستوف

المپیاكوس

كریم انصاری‌فرد

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha