فوتبال ایران / شناسه خبر: 74155 / تاریخ انتشار : 1395/12/17 19:39
|

گزارش از گره کور در استقلال / همه چیز درباره بحران آبی + مصاحبه تند کاوه

علیرضا منصوریان: او از کدام عوامل صحبت کرده است که شناسایی شده اند؟ تمام کنفرانس من به جای مسائل فنی به مسائل روحی روانی و زمانی مربوط شد.

ایران ورزشی آنلاین / داستان دلخوری بازیکنان استقلال از حسن زمانی، عضو هیات مدیره این باشگاه ریشه ای به درازای لیگ شانزدهم دارد. عضو هیات مدیره استقلال در هفته های ابتدایی فصل تبدیل به اپوزیسیون علیرضا منصوریان در هیات مدیره شده بود و پس از مصاحبه های بی انتهای او و البته واکنش های علیرضا منصوریان بود که رضا افتخاری با اعلام اینکه شخصا مسئولیت سخنگویی باشگاه را بر عهده گرفته، سعی کرد تا به اختلاف میان اعضای هیات مدیره و تیم فوتبال استقلال پایان دهد.
بعد از این اتفاق هر چند با شروع نتیجه گیری آبی ها تنش میان زمانی و استقلالی ها به حداقل رسید اما بعد از صحبتهای منصوریان در جمع بازیکنان مبنی بر مشکلات مالی باشگاه، زمانی بارها در این باره علیه تیم استقلال موضع گرفت تا دلخوری او و تیم استقلال دوباره احیا شود و با مصاحبه های پی در پی زمانی علیه بازیکنان، این عصبانیت بیشتر و بیشتر شد. زمانی در نیم فصل لیگ برتر صراحتا علیه چند بازیکن تیم از جمله مهدی رحمتی و کاوه رضایی صحبت کرد و خواهان خروج آنها از جمع آبی پوشان شد.
خشم بازیکنان از زمانی تا آنجایی پیش رفت که حضور او در جمع بازیکنان استقلال در مسقط، با واکنش تند بازیکنان مواجه شد. بسیاری از آبی پوشان بعد از پیروزی این تیم برابر التعاون در رختکن ورزشگاه نسبت به حضور زمانی در میان خود واکنش نشان دادند که البته این موضوع با دخالت افتخاری قبل از آنکه به جاهای باریک کشیده شود، پایان یافت. بازیکنان استقلال با انتقاد از زمانی از او در رختکن ورزشگاه مسقط خواستند که درباره دستاوردهای خود توضیح بدهد و بگوید که در این مدت چه کاری برای باشگاه انجام داده است.
عضو هیات مدیره استقلال اما دوباره ترجیح داد تا تنها عضو هیات مدیره آبی ها باشد که نسبت به اعتصاب بازیکنان موضع می گیرد و بعد از این اتفاق بود که بازیکنان بر خلاف وعده ای که با منصوریان کرده بودند، ترجیح دادند در آخرین جلسه تمرینی پیش از دیدار با سایپا شرکت نکنند.
بعد از این اتفاق البته باز هم زمانی ترجیح داد تا در صحبت های خود ادعاهای گذشته را علیه بازیکنان مطرح کند تا کلاف در هم پیچیده هیات مدیره و بازیکنان استقلال، پیچیده تر از گذشته شود.

واکنش منصوریان

منصوریان درباره رفتارهای حسن زمانی و مشکلات مالی استقلال در مصاحبه‌اش اینطور واکنش نشان داده است: «ما بازیکنی مثل برزای داریم که نود درصد از دو سال پیش می خواهد و 70 درصد هم از پارسال. هوادار باید این را بداند. من خودم فوتبالیست بوده ام و در این شرایط اگر تیم را تمرین بدهید قطعا مصدوم می دهید. پریروز هم تیم را به استخر فرستادیم. امروز می دانستم که تمرین می کنیم ولی وقتی به تمرین رفتم دیدم بازیکنان چقدر به زمانی اعتراض دارند. او گفته که به بازیکن 100 تومانی 900 تومان داده ایم. تمام این بازیکنان میلیاردی که می بینید، قیمتشان یک میلیون بوده است و اعتبار جمع کرده اند. قرار نیست یک بازیکن همیشه 100 میلیون تومان باشد. یک دوره با من 320 هزارتومان قراداد بستند و پیراهن چنگیز را به من دادند و گفتند این هم باقی پولت. یک دوره رونالدو ماهی 1000 دلار از لیسبون می گرفت ولی الان گران ترین بازیکن جهان است. بازیکنان من ناراحت هستند. بازیکن وقتی 7 پیشنهاد دارد، قیمتش بالاست. بازیکن وسیله نقلیه نیست که رویش قیمت بگذاریم. از این قضیه بازیکنان ما ناراحت هستند. می خواهم از آقای زمانی بخواهم که  لطفا سه ماه سکوت کنند. حضرت محمد روزه را برای چشم، خوراک و زبان گذاشت. این سه ماه را روزه زبانی بگیرید. تیم ما جوان است و با یک حرکت ممکن است بالانسش به هم بخورد. او از کدام عوامل صحبت کرده است که شناسایی شده اند؟ تمام کنفرانس من به جای مسائل فنی به مسائل روحی روانی و زمانی مربوط شد.»

کاوه رضایی: ما بازیکنان برای باشگاه اهمیت نداریم

اما بعد از این حرفها، بازیکنان استقلال تحمل نکرده‌اند و علیه زمانی موضع گرفته‌اند. کاوه رضایی مصاحبه‌ای تند علیه زمانی کرد که در ادامه می‌خوانید:

در مورد اعتصاب تیم تان به دلیل مشکلات مالی صحبت کن. آیا این تصمیم درستی از سوی بازیکنان بوده است؟
بحث مالی تنها بخشی از دلیل تمرین نکردن ما بوده است، موضوع این است که بازیکنان قدیمی استقلال طلب های زیادی از سال های گذشته دارند که باشگاه اراده ای برای پرداخت آن ندارد، موضوع بعدی هم بحث مصاحبه های جورواجور هیات مدیره است که حسابی ما را اذیت کرده است.
البته ظاهرا شما از مصاحبه های حسن زمانی عضو هیات مدیره باشگاه استقلال بیشتر از بقیه ناراحت هستید؛ این موضوع درست است؟
در مورد آقای زمانی باید بگویم که من تا امروز در باشگاه های فولاد، سایپا و ذوب آهن هم بازی کرده ام ولی هیچ کدام از اعضای هیات مدیره این باشگاه ها را نمی شناختم. آنها را نمی شناختم چون آنها مصاحبه نمی کردند. سوال من این است که آیا کسی می داند اعضای هیات مدیره باشگاه های رئال، بارسا و حتی ذوب آهن چه کسانی هستند؟ یا کسی اعضای هیات مدیره باشگاه فولاد را می شناسد؟ من از آقای سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش و رئیس مجمع باشگاه استقلال می خواهم که به این موضوع رسیدگی کند یا اگر دستور بدهند ما مصاحبه های مختلف آقای زمانی را برای ایشان ارسال می کنیم.
قبلا زمانی هم در مصاحبه ای مستقیما به شما گفته بود که اگر خواسته ای دارید باید شخصا به باشگاه بروید و پیگیر مطالبات خودتان شوید.
در مورد آن موضوع آخر فصل حتما صحبت می کنیم اما کسی خبر ندارد که طی سه ماه اخیر  ٤ دفعه به آقای افتخاری نامه نوشتم و حتی شماره نامه ها در دبیرخانه موجود است اما هیچ کدام از آنها را نه تنها جواب ندادند؛ بلکه فکر می کنم آنها را نخواندند. چون ما بازیکنان برایشان اهمیتی نداریم.
فکر می کنی دلیل به هم ریختن تیم استقلال مصاحبه های زمانی است؟
با قاطعیت و با سند می گویم که آقای زمانی در طول  چند ماه حضورش در هیات مدیره استقلال به اندازه اعضای هیئت مدیره شانزده تیم لیگ برتری مصاحبه کرده است. سوال من این است که آیا اعضای هیات مدیره بقیه باشگاه ها برای موفقیت تیم هایشان تلاش نمی کنند؟ سرمربی و بازیکنان به اندازه اعضای هیات مدیره مصاحبه نمی کنند و من واقعا جواب این سوال را خودم هم نمی دانم.


با این شرایط شاید هواداران از شما دلخور باشند که در این موقعیت حساس تیم را رها کرده اید، در این مورد چه پاسخی دارید؟
بازیکنان اگر تا به امروز جنگیده اند، فقط به خاطر هواداران بوده است. با احترام به تمام بازیکنان دیگر تیم ها ، بازیکنان استقلال چه قدیمی و چه بازیکن جوان همه با تمام وجودشان برای موفقیت استقلال تلاش کرده اند. هواداران باید این را بدانند که ما اگر در تمام بازی ها تا سرحد توان جنگیده ایم و در پایان بازی حتی نای راه رفتن هم نداشته ایم به خاطر آنها و نام بزرگ استقلال بوده است و برای خوشحالی و رضایت آنها دوباره و دوباره تلاش می کنیم. فکر می کنم هواداران خوب استقلال به داشتن چنین مربی و بازیکنانی که برای آنها تمام تلاششان را می کنند باید ببالند همانطور که ما همیشه به داشتن چنین پشتوانه ای افتخار می کنیم.
بگذارید یک موضوع را ساده تر بگویم. وقتی نتیجه نمی گیریم و بد بازی می کنیم انتقاد و اعتراض هواداران را قبول می کنیم و وقتی هم خوب بازی می کنیم و می بریم آنها حمایت مان می کنند و تشویق می کنند. ولی داخل باشگاه اینطور نیست. خوب بازی نمی کنیم آقای زمانی مصاحبه می کند و از مربی و بازیکن انتقاد می کند و قصد تغییرات دارد، وقتی هم می بریم بازهم ایشان معترض است. مربیان و ما بازیکنان، مدیرانی پشت سرمان می خواهیم که مثل یک هوادار متعصب از ما توقع داشته باشد و حمایتمان کنند.
امروز زمانی گفته است که با تمام عوامل به هم ریختن استقلال برخورد می کند. واقعا چه کسی گفت که در تمرینات شرکت نکنید؟
خدمت آقای زمانی باید عرض کنم که تمرین نکردن ما یک تصمیم جمعی بوده است. باز هم تکرار می کنم که هیچ کس به ما نگفت که در تمرینات شرکت نکنید و این یک تصمیم جمعی بود. عوامل این اتفاقات پنهان نیستند که احتیاجی به کشف آن باشد. اگر به تک تک صورت بازیکن ها نگاه کنید همین تصمیم و اراده را می بینید.
فردا مقابل سایپا بازی می کنید؟
بله. صد درصد و هم اکنون هم در اردو هستیم. چون طرفداران خوب ما هر هفته منتظر ما هستند. دوست دارم از تریبون شما بگویم که هواداران عزیز نگران نباشند و ما تمام توانمان را برای شکست سایپا به کار می گیریم. در اینجا باید اشاره ای به تلاش مربیان خصوصا آقای منصوریان داشته باشم که صادقانه برای تیم تلاش می کنند.
فکر می کنی استقلال که در طول هفته تمرین نکرده است، می تواند سایپا را شکست دهد؟
همانطور که گفتم تمام تلاشمان را می کنیم ولی نتیجه دست خدا است. ما برای پیروزی در بازی با سایپا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد. دوست داریم هر هفته طرفدارانمان خوشحال باشند. این وظیفه ماست البته اگر عوامل درونی مانع بازی ما نشوند.

 

کلیدواژه
استقلال
لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74155
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر