فوتبال ایران / شناسه خبر: 74229 / تاریخ انتشار : 1395/12/23 16:23
|

استقلال- لکوموتیو / قطار استقلال به ایستگاه آخر رسید

منصوریان و شاگردانش مستعد کسب نتایج شگفت‌آور هستند و بعید نیست که امشب هم نتیجه‌ای در ورزشگاه آزادی رقم بخورد که در مخیله کسی نمی‌گنجد.

ایران ورزشی آنلاین / فاصله امتیازی در این گروه به حدی فشرده است که اگر استقلال مقابل لکوموتیو امتیاز از دست بدهد باز هم شانس‌هایی برای صعود از این گروه خواهد داشت. برای آبی‌ها اما بهتر آن است که از امتیاز میزبانی به بهترین شکل ممکن بهره بگیرند و برنده میدان را ترک کنند تا 6 امتیازی شده و در حاشیه امنیت بهتری در قیاس با دیگر رقبا قرار بگیرند. استقلال به واسطه میزبانی از حریف ازبک خود و بهره‌مندی از امتیاز داشتن تماشاگران اقبال بیشتری در قیاس با حریف خود دارد اما نباید لکوموتیو را هم دست کم گرفت.


آنها عنوان قهرمانی لیگ ازبکستان را یدک می‌کشند و تیمی با برنامه هستند که خط دفاعی بسیار محکمی هم دارند. ویژگی که مهاجمان جوان استقلال را به چالش خواهد کشید و باید منتظر بمانیم و ببینیم مردان هجومی تیم علیرضا منصوریان آیا می‌توانند از لایه‌های دفاعی حریف بگذرند یا خیر؟!

اگر باخت به الاهلی قطر و تساوی خانگی مقابل سیاه‌جامگان را کنار بگذاریم به این نتیجه می‌رسیم که تیم علیرضا منصوریان رشد بسیار چشمگیری در یک ماه و نیم اخیر داشته و با بردهای پی در پی علاوه بر آنکه رشد قابل توجهی در لیگ داشته در لیگ قهرمانان آسیا نیز یکی از تیم‌های پر امید فوتبال ایران محسوب می‌شود.
چنانچه استقلال، لکوموتیو را هم در هم بکوبد سال 95 را با خوشی به پایان می‌رساند اما لزوما پیروزی در این بازی نمی‌تواند متضمن صعود از گروه A لیگ قهرمانان آسیا باشد و استقلال باید در بازی‌های آتی هم روند امتیازگیری خود را تداوم بخشد.
با توجه به نتایجی که در دو هفته نخست لیگ قهرمانان رقم خورده اکنون همه تیم‌ها خود را مدعی صعود از گروه می‌دانند و به همین سبب لکوموتیو نیز برای کسب حداقل‌ها گام به ورزشگاه آزادی می‌گذارد. آنها می‌دانند که کسب یک امتیاز هم تا چه اندازه در سرنوشت‌شان تاثیرگذار خواهد بود به همین دلیل با سیستم ناب دفاعی خود که زبانزد همه است، به ورزشگاه آزادی پای می‌گذارند.
ازبک‌ها اصولا به لحاظ فیزیکی تیم‌های چغری هستند و استقلال نیز بارها مقابل این تیم‌ها قرار گرفته که توفیقات آنچنان چشمگیری هم در برابر این قبیل تیم‌ها به دست نیاورده و اگر نگاهی به سابقه بازی‌های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا با تیم‌های ازبک بیندازیم به این نکته مهم می‌رسیم که امتیازگیری از ازبک‌ها برای استقلال ساده نبوده.
 ظاهرا نوع بازی ازبک‌ها به شکلی است که همواره آبی‌ها در جدال با آنها دچار مشکل هستند اما شاید تیم علیرضا منصوریان که در هفته‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته بتواند این بار هم سنت شکنی کند و از سد ازبک‌ها بگذرد.
استقلال با منصوریان در فصلی که چیزی به پایانش نمانده نتایجی گرفته بس غیر قابل تصور که از آن جمله می‌توان به برد در شهرآورد اشاره کرد. در واقع منصوریان و شاگردانش مستعد کسب نتایج شگفت‌آور هستند و بعید نیست که امشب هم نتیجه‌ای در ورزشگاه آزادی رقم بخورد که در مخیله کسی نمی‌گنجد.
 البته در فوتبال هر اتفاقی رخ می‌دهد و استقلال باید با حواسی جمع پنجه در پنجه رقیب خود بیندازد اما روی کاغذ شانس تیم منصوریان بسی بیشتر از لکوموتیو است و احتمالا تیم منصوریان برنده میدان مسابقه را ترک خواهد کرد...


چهره ویژه استقلال
کاوه رضایی 9
همه نگاه‌ها به کاوه رضایی دوخته شده. مهاجمی که اگر در فرم بدنی مطلوبی باشد استقلال دغدغه‌ای بابت گلزنی نخواهد داشت. رضایی امشب امید اول استقلال در گلزنی محسوب می‌شود. او بازیکن باارزشی است.
چهره ویژه لکوموتیو
 نستروف(1)
دروازه‌بان لکوموتیو را باید سرشناس‌ترین چهره این تیم دانست. او در بازی‌های بیرون خانه امید اول تیمش محسوب می‌شود.
نستروف نقش بسیاری در آمار شگفت‌انگیز دفاعی تیمش در لیگ ازبکستان داشته و سد سدیدی مقابل
آبی‌ها است.

ترکیب احتمالی استقلال
مهدی رحمتی، رابسون، لئاندرو پادوانی، خسرو حیدری، میلاد زکی پور، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، بهنام برزای، علی قربانی و کاوه رضایی
آمار گل‌های زده و خورده آبی‌ها
استقلال 19، ازبک‌ها 13
استقلال تاکنون ۱۰ بار مقابل تیم‌های ازبکستانی قرار گرفته و با ۵ برد، ۲ تساوی و ۳ باخت مقابل ازبک‌ها کارنامه بهتری از آنها دارد. لکوموتیو ازبکستان اتفاقا تیمی است که در لیگ قهرمانان حضور داشته‌ اما مقابل استقلال برای اولین بار است که صف آرایی می‌کند.
استقلال مقابل تیم‌های ازبکستانی تاکنون ۱۹ گل زده و ۱۳ گل دریافت کرده و ۱۰ بار مقابل نسف قارشی، پاختاکور، نوف باخور و نفتچی (در مجموع) به میدان
رفته است.
این کارنامه کفه ترازو را به سود استقلال مقابل نماینده ازبکستان سنگین می‌کند و اگر این تیم تمرکز کافی داشته باشد و البته اعتصاب‌های اخیر تاثیر منفی کمتری روی آن گذاشته باشد می‌تواند با اعتماد به نفس بیشتری لکوموتیو ازبکستان را در آزادی و با حمایت هوادارانش ببرد.

 

کلیدواژه
استقلال
لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74229
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر