فوتبال ایران / شناسه خبر: 74256 / تاریخ انتشار : 1395/12/24 21:08
|
الریان 3 - پرسپولیس یک

پرسپولیس آخرش کم آورد

با این نتیجه الریان شش امتیازی شد و به صدر رفت و پرسپولیس با 4 امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت اما بازی برگشت با الریان در ورزشگاه آزادی می توان ورق را به سود تیم برانکو برگرداند.

ایران ورزشی آنلاین / سه شنبه 25/12/95، هفته سوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، گروه چهارم،ورزشگاه السد دوحه، ساعت:18:55 ، تماشاگر:4 هزارنفر

الریان 3

گل ها:تاباتا( 19 و 57 پنالتی)، سرخیو گارسیا (88)

پرسپولیس یک

گل:مهدی طارمی(6)

الریان: عمر باری، ناتان اوتاویو، گونزالو ویرا، مصعب خضر، عبدالکریم سالم، عبدالرحمن الحرازی( محمد علاءآلدین 80)، دانیل گومو، کوه میونگ جین، رودریوگو تاباتا، سرخیو گارسیا و سباستین سوریا

سرمربی:میشل لادروپ

پرسپولیس:علیرضا بیرانوند، سید جلال حسینی، حسین ماهینی، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان، سروش رفیعی( محمد انصاری 1+90)، فرشاد احمدزاده( علی علیپور 86)، وحید امیری و مهدی طارمی

سرمربی:برانکو ایوانکووویچ

داور: فو مینگ

کمک ها:هو ویمینگ و کائو یی (هر سه از چین)

اخطار:وحید امیری و سیدجلال حسینی(پرسپولیس)،عبدالکریم سالم و کوه میونگ جین(الریان)

بازیکن برتر:تاباتا(الریان)

 

ایران ورزشی- پرسپولیس درآخرین بازی سال کم آورد و در قطر شکست بدی متحمل شد تا پایان خوشی نداشته باشد و با شکست به تعطیلات برود.

برانکو که مجبور شده بود به جای انصاری از ربیع خواه در قلب دفاع استفاده کند ریسک بزرگی انجام داد و با نگه داشتن ماهینی در چپ از ربیع خواه کنار سیدجلال بهره برد اما مشخص بود با این تغییر در خط دفاع شب سختی مقابل مهاجمان خطرناک حریف دارد .

پرسپولیس شروعی فوق العاده در این بازی داشت و در اولین موقعیت خود به گل رسید.دقیقه 6 بازی پاس فوق العاده مسلمان به طارمی رسید و او با کنترل عالی و ضربه دقیق توپ را از بین پاهای عمر باری به تور چسباند تا مثل بازی های لیگ تیم برانکو در همان دقیاق نخست گل زده باشد.

بعد از این گل کم کم بازی تعادل پیدا کرد و الریان پیش آمد اما موقعیت بعدی هم نصیب پرسپولیس شد که احمدزاده قدردان این موقعیت نبود.بعد از نمایش خوب الریان و در پی یک ارسال و اشتباه مدافعان پرسپولیس تاباتای باتجربه با کنترل خوب ، مانور عالی و ضربه ای دقیق بازی را به تساوی کشاند .

سه دقیقه بعد باز هم تاباتا با ضربه ایستگاهی خطرناک شد اما بعد از چند دقیقه بازی خوب پرسپولیس شرایط بهتری پیدا کرد.دقیقه 28 شوت زمینی مسلمان دروازه الریان را تهدید کرد و هر چه به پایان نیمه نخست نزدیک می شدیم فشار حملات پرسولیس بیشتر می شد.

پرسپولیس در 5 دقیقه پایانی نیمه نخست عالی کار کرد و حریف را در محوطه جریمه خودی محبوس کرد اما بدشانسی وبی دقتی مانع از رسیدن این تیم به گل شد.دقایق 40 و 41 دو موقعیت متوالی نصیب طارمی و احمدزاده شد که به جایی نرسید ضمن اینکه داور می توانست هند مدافع حریف را پنالتی بگیرد.

دقیقه 44 پاس به عقب طارمی با ضربه محکم رفیعی همراه شد اما عمر باری با واکنشی تماشایی این توپ را در آورد .در وقت های تلف شده هم یک و دوی طارمی و مسلمان می توانست گل زیبایی را برای پرسپولیس رقم بزند که ضربه نهایی مسلمان دقیق نبود.

با شروع نیمه دوم تعادل در بازی برقرار شد و هر حمله از پرسپولیس با حمله ای از سوی میزبان جواب داده می شد .اولین موقعیت این نیمه با شوت احمدزاده خلق شد  اما سه دقیقه بعد گارسیا در موقعیت طلایی ضربه سری بد زد و بیرانوند راحت توپ را مهار کرد.

دقیقه 51 پرسپولیس صاحب موقیعتی ایده آل شد اما طارمی قدردان پاس به عقب امیری نبود و سایه توپ را زد.آن سوی میدان اما  یک کار تیمی فوق العاده در نهایت منجر به خطای سیدجلال روی سوریا شد و داور چینی پنالتی گرفت.پنالتی را هم تاباتا تبدیل به گل کرد تا پرسپولیس در سی دقیقه پایانی دنبال جبران براید.

دقیقه 62 پاس به بیرون وحید امیری خطرناک بود  و دقیقه 69 هم سانتر مسلمان با ضربه سر بد طارمی مواجه شد .دقیقه 77 طارمی در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما مدافع حریف در آخرین لحظه تپ او را زد.

یک دقیقه بعد الریان تا آستانه گل سو رفت اما مشت بیرانوند  توپ را دور کرد .در سوی دیگر میدان شوت احمدزاده و دفع توپ توسط دروازه بان میزبان باز هم اجازه نداد بازی به تساوی کشیده شود .

دقیقه 85 بیرانوند در موقعیتی نسبتا تک به تک توپ را مهار کرد .یک دقیقه بعد هم شوت سرضرب گارسیا توسط بیرانوند مهار شد اما دقیقه 88 همه امیدها برای به تساوی کشاندن بازی به یکباره فرو ریخت.در این لحظه ضربه ایستگاهی تاباتا با اشتباه مدافعان پرسپولیس و البته بیرانوند توام شد تا گارسیای اسپانیای تیر خلاص را به پیکر سرخ ها شلیک کند.

با این نتیجه الریان شش امتیازی شد و به صدر رفت  و پرسپولیس با 4 امتیاز در رتبه سوم قرار گرفت اما بازی برگشت با الریان در ورزشگاه آزادی می توان ورق را به سود تیم برانکو برگرداند.

کلیدواژه

پرسپوليس

الريان

ليگ قهرمانان آسيا

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha