ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74278 / تاریخ انتشار : 1395/12/26 15:30
|

توافق مشترک میدلزبورو و کارانکا برای قطع همکاری

مربی اسپانیایی موفق شده بود این تیم را به لیگ برتر برساند، ولی بعد از سقوط تیم به رده ماقبل آخر و سریالی از نتایج ضعیف تصمیم به جدایی گرفت.

ایران ورزشی آنلاین / آیتور کارانکا  که با میدلزبورو که در منطقه سقوط قرار داشت، تصمیم به جدایی از این باشگاه لیگ برتری گرفت. این تیم مدت زیادی است که بردی به دست نیاورده و از 30 امتیاز ممکن در بازی‌های اخیر تنها 4 امتیاز گرفته است.

میدلزبورو در بیانیه‌ای درباره جدایی سرمربی اسپانیایی‌اش نوشت: «هر دو طرف به توافق رسیدیم که بهترین تصمیم برای باشگاه انجام تغییرات است.» استیو آنیو، دستیار کارانکا هدایت تیم را به طور موقت به عهده خواهد داشت.

بورو در آخرین بازی‌اش 2 بر صفر مغلوب استوک شد تا به رتبه ماقبل‌آخر سقوط کند. آخرین برد این تیم به ماه دسامبر برمی‌گردد و در ده بازی اخیر بردی نداشته. بورو همچنین در چهار بازی اخیرش گلی نزده و در 27 بازی لیگ برتر تنها 19 گل زده است.

کارانکا که فصل گذشته این تیم را به لیگ برتر رساند رابطه پرتنشی با بازیکنانش دارد. استوارت دانینگ و پاتریک بمفورد برای بازی هفته گذشته مقابل سیتی در جام حذفی کنار گذاشته شدند و این مربی گفت که به «18 جنگجو» نیاز دارد. او ماه ژانویه هم از هواداران انتقاد کرده بود و بخشی از سکوهای ورزشگاه ریورساید خواهان رفتنش بودند.

مربی اسپانیایی در ماه نوامبر سال 2013 به این باشگاه پیوست، وقتی میدلزبورو در رده شانزدهم چمپیونشیپ (دسته دوم فوتبال انگلیس) بود و تنها 5 امتیاز با منطقه سقوط فاصله داشت. در بیانیه باشگاه آمده: «باشگاه از آیتور بابت تلاش زیادش در سه و نیم سال گذشته و موفقیت‌هایش در این مدت تشکر می‌کند. ما برای او در آینده بهترین‌ها را آرزو داریم.»

کارانکا هم گفت: »می‌خواهم از میدلزبورو بابت فرصت فوق‌العاده‌ای که در اختیار من گذاشت و همچنین بازیکنان، مربیان و تمام اعضای باشگاه که با من همکاری داشتند تشکر کنم. از هواداران هم بابت حمایت‌شان متشکرم. این باشگاه همیشه جایگاه ویژه‌ای در قلب من خواهد داشت و برای میدلزبورو بهترین آرزوها را دارم.»

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74278
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر