فوتبال ایران / شناسه خبر: 74289 / تاریخ انتشار : 1395/12/27 14:45
|

رومرو، سدی برابر مهاجمان ایرانی

دروازه‌بان آرژانتینی منچستر دیشب اجازه نداد شوت سردار آزمون تبدیل به گل شود. او در جام جهانی هم اجازه نداد تیم ملی به بزرگترین موفقیت تاریخش برسد.

ایران ورزشی آنلاین / سردار آزمون که در بازی رفت منچستریونایتد مقابل روستوف روی نیمکت، برای بازی برگشت در ترکیب اصلی قرار گرفت. مورینیو بعد از دیدن ترکیب تیم روسی گفت که آنها مهاجم بلندقدشان (بوخارف) را نیمکت‌نشین کرده‌اند و با مهاجم جوان‌تر (آزمون) می‌خواهند در ضدحملات سریع‌تر باشند و چمن اولدترافورد این اجازه را به آنها می‌دهد.

با این حال سردار در نیمه اول به ندرت توانست به دروازه میزبان نزدیک شود. منچستر در نیمه حریف خیمه زده بود و آزمون مجبور بود در کارهای دفاعی شرکت کند. در نیمه دوم فشار منچستر کمتر شد (مورینیو معتقد است به دلیل فشردگی مسابقات و خستگی تیمش بوده) و سردار بعد از 54 دقیقه دفاع به ماموریت اصلی‌اش برگشت. او پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد، با حرکتی عرضی به سمت مرکز حرکت کرد و بعد از اینکه از مارکوس روخو فاصله گرفت با پای چپ شوتی به گوشه دروازه زد که سرخیو رومرو با شیرجه بلندی آن را دفع کرد. در این لحظه هنوز بازی بدون گل بود و اگر ضربه سردار گل می‌شد، منچستر در آستانه حذف قرار می‌گرفت. این اولین و آخرین موقعیت سردار در این بازی سخت بود و دقایق بعد جایش را به بوخارف داد.

فوتبال ایران خاطره خوشی از رومرو ندارد. سه سال پیش او در بلوهوریزونته دروازه‌بان آرژانتین بود و در نیمه دوم بازی مقابل ایران در جام جهانی 2014 چند مهار استثنایی داشت. مهمترین آنها ضربه سر شیرجه‌ای اشکان دژاگه بود که او با انعطاف بدنی فوق‌العاده موفق شد توپ را از زیر تیر افقی دفع کند. اگر درخشش رومرو نبود، تیم ملی می‌توانست در نیمه دوم به گل برتری برسد و شاید این بازی تاریخی سناریوی دیگری پیدا می‌کرد. با درخشش رومرو مقابل ضربات دژاگه و قوچان‌نژاد، بازی بدون گل ماند تا مسی در آخرین لحظات با ضربه‌ای مهارنشدنی زهرش را بریزد.

---

پنجشنبه شب در اولدترافورد رومرو یکی از روزهای خوبش را تجربه کرد. او بعد از ضربه سردار، یک موقعیت خوب را از بوخارف گرفت و در دقیقه 94 هم کاشته نوبوا را از زیر تیر بیرون فرستاد تا در تیم منتخب این هفته لیگ اروپا قرار بگیرد. او هرچند این روزها ذخیره ده‌خئا، یکی از بهترین دروازه‌بان‌های جهان است، ولی هروقت فرصت پیدا کند، نشان می‌دهد که چه دست‌های مطمئنی دارد.

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74289
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر