فوتبال ایران / شناسه خبر: 74300 / تاریخ انتشار : 1395/12/28 09:33
|
جای همکاران کی‌روش بودم، می‌رفتم و پشت سرم را نگاه نمی‌کردم

علی کریمی: آقای تاج، به چه قیمتی به جام جهانی می‌روید؟

اگر جای مربیان تیم ملی بودم واین شرایط اتفاق می‌افتاد، این سرمربى که هیچ، کاپلو هم بود می‌رفتم و پشت سر خودم را هم نگاه نمی‌کردم.

ایران ورزشی آنلاین / علی کریمی در تیم ملی دوره کوتاه همکاری با کارلوس کی‌روش را سپری کرد و سپس به دلایلی که هرگز روشن نشد، از مربیگری در تیم ملی کنار رفت. کریمی به واسطه همکاری کوتاه‌مدتش با کی‌روش حالا که آقاجانیان و نکونام از کادر فنی تیم ملی کنار گذاشته شدند، زمان را برای موضع‌گیری علیه کی‌روش و طرح چند مسئله مناسب یافته است:

«این روزها حرف و حدیث هاى زیادى در مورد برکنارى دستیاران ایرانى سرمربى به گوش می‌رسد که هر رسانه‌اى با تفکرات خاص خودش به این قضیه واکنش نشان می‌دهد، اگر این خبر درست است که مصاحبه نکردن مارکار آقاجانیان و نکونام علیه برانکو منجر به اخراج آنها از کادر فنی تیم ملی شده، چرا این موضوع زودتر از طریق رسانه ها یا خود مربیان مطرح نشد؟ من فکر نمی‌کنم که جناب سرمربى چنین درخواست شرم آورى از دستیارانش کرده باشد، هر کدام از این مربیان بخشى از فوتبال ما هستند و براى فوتبال زحمت کشیدند و باید احترام‌شان در هر شرایطى حفظ شود و این از وظایف فدراسیون فوتبال است که باید انجام شود!»
علی کریمی درباره این مقایسه در رسانه‌ها که جدایی علی کریمی از تیم ملی را مشابه اخراج آقاجانیان و نکونام دانسته‌اند، گفت:
«من خودم رفتم و به خاطر همین کار، حرف و دشنام از هم‌وطنان کم نشنیدم ولى فداى سرشان، چون خیلى به گردن من حق دارند و گذر زمان همه چیز را مشخص می‌کند. دلایل رفتنم دارد کم کم خودش را نشان می‌دهد و اگر این کار را کردم به‌خاطر این روزها بود، اگر الان هم من جاى این بچه ها بودم واین شرایط اتفاق می‌افتاد، این سرمربى که هیچ، کاپلو هم بود می‌رفتم و پشت سر خودم را هم نگاه نمی‌کردم.»
علی کریمی برای مارکار آقاجانیان و جواد نکونام پیشنهاد دوستانه هم دارد:
«یک پیشنهاد دوستانه به این آقایان می‌کنم که به شخصیت خودشان احترام بگذارند. آقاى نکونام، اگر در مصاحبه‌هایم همیشه مى گفتم و می‌گویم کاش رابطه من و کارلوس فقط همان رابطه‌ی مربى و بازیکن می‌ماند، دلیل داشتم و دلیلش الان فکر می‌کنم برای تو روشن شده.»
علی کریمی سپس به تاج هم طعنه می‌زند:
«در پایان صحبتى هم با رییس فدراسیون دارم که بدجور درگیر کارهاى خدمت به فوتبال هستند و بدجور هواى مربیان ایران تیم ملى را دارند. آقاى تاج، شما هم به لیست روساى فدراسیونى اضافه شدید که تیم ملی‌شان به جام جهانى صعود کرده. پیشاپیش تبریک. افتخار کنید به خودتان، گذر زمان خیلى چیزها را مشخص خواهد کرد که به چه قیمتى موفق به این کار شدید. راستى یک سوال، مربیان ایرانى تیم ملى که اخراج شدند، با شکایت از فدراسیون می‌توانند حق و حقوق خودشان را بگیرند؟ صبر ایوب و زور رستم می‌خواهد.»
لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74300
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر