فوتبال ایران / شناسه خبر: 74304 / تاریخ انتشار : 1395/12/28 17:11
|

گزارش مخفیانه از یک بازی محرمانه / ماجرای ایران-عراق در ظهر آزادی

درباره بازی محرمانه تیم ملی که هیچ خبری از آن به این سوی درهای بسته نرسیده، گزارش نوشته‌ایم. این بیشترین اطلاعاتی است که درباره این بازی یافت می‌شود.

ایران ورزشی آنلاین / یک بازی محرمانه، پشت درهای بسته. اما اگر می‌خواهید بیشترین اطلاعات را درباره بازی ایران-عراق به دست آورید، باید به خواندن این گزارش قناعت کنید.

 در دوران حضور کی‌روش در فوتبال ایران برگزاری بازی‌های دوستانه پنهان و به دور از چشم رسانه‌های داخلی و خارجی موضوع جدیدی نیست اما دیدار روز شنبه ایران و عراق در ورزشگاه آزادی با همه بازی‌های گذشته متفاوت است.

در این دیدار که تیم ملی اکثریت لژیونرهای ملی پوش خود را در اختیار نداشت، با تصمیم سرمربیان دو تیم بازی ساعت 11 و در غیاب تمامی دوربین های عکاسی و فیلمبرداری برگزار شد. در این دیدار هیچ یک از دستیاران ایرانی کی روش نیز حضور نداشتند تا تمامی اطلاعات محرمانه این بازی نزد دستیاران خارجی کی روش بماند تا تیم ملی محرمانه تر از همیشه آماده دیدار با قطر و چین شود.

نیمه اول این دیدار با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید اما نیمه دوم این تیم ملی عراق بود که توانست با استفاده از یک ضربه پنالتی، تنها گل بازی را وارد دروازه ایران بکند. این دیدار با شکست ایران به پایان برسد.

با تصمیم سرمربی تیم ملی ترکیب و تعویض های ایران در این بازی هنوز اطلاع رسانی نشده تا شکست برابر عراق تنها اطلاعاتی باشد که از این بازی در اختیار داریم.

آمار و رکوردها

تیم ملی ایران پس از مدتها برابر یک تیم آسیایی شکست خورد تا روند شکست ناپذیری ایران برابر آسیایی ها متوقف شود. ایران که بعد از شکست سه بر یک برابر عمان پیش از جام جهانی 2014 برابر هیچ تیم آسیایی در جریان مسابقه شکست نخورده بود، در دیداری دوستانه برابر تیم ملی عراق شکست خورد تا پس از نزدیک به 3 سال روزهای بی شکستی تیم ملی به پایان برسد.

تیم ملی البته در این مدت برابر آرژانتین، بوسنی و هرزگوین و سوئد در دیدارهای جام جهانی و دوستانه شکست خورده اما هیچ یک از تیم های آسیایی موفق به شکست ایران نشده بودند و حتی حذف تیم ملی در جام ملتها نیز توسط عراق در ضربات پنالتی ثبت شده بود.

شاگردان کی روش در 17 بازی بعد از دیدار برابر عمان برابر تیم های آسیایی شکست نخورده بودند و آخرین باری که دروازه ایران باز شده بود نیز به دیدار ایران برابر ترکمنستان باز می گشت تا حالا با شکست یک بر صفر برابر عراق، آمارهای خوب تیم ملی در آستانه دیدار برابر قطر شکسته شود.

هر چند تردیدهایی درباره رسمی بودن این بازی وجود دارد و با توجه به مشخص نبودن شرایط مسابقه نمی توان درباره آن نظر داد اما با این وجود تیم ملی پس از مدتها در یک بازی دوستانه شکست خورد.

از چه کسی گل خوردیم؟

 این گل را سعد امیر، کاپیتان تیم ملی عراق دقیقه 73 وارد دروازه اخباری کرد که در نیمه دوم جانشین بیرانوند درون دروازه تیم ملی شده بود.

سعد امیر که بازیکن تیم اربیل عراق به شمار می رود تنها بازیکنی است که در سال 1395 موفق شد دروازه تیم ملی ایران را باز کند. عراق روز سوم فروردین ماه سال 96 در تهران به مصاف استرالیا خواهد رفت و امیدوار است تا در دور برگشت نتایج دور از انتظار دور رفت را جبران کند.

ترکیب عراق

تیم ملی عراق در این دیدار با ترکیب زیر به میدان رفته است:

جلال حسن، احمد ابراهیم، ریبین، علاء مهاوی، علی بهجت،  أمجد عطوان، سعد عبد الامیر، أمجد کلّف، علی عدنان، علاء عبدالزهرة، ومهند عبد الرحیم.

خط خورده‌های تیم ملی

با تصمیم کارلوس کی‌روش، بعد از دیدار برابر عراق، دانیال ماهینی ، مهدی ترابی، مرتضی تبریزی و مسعود ابراهیم‌زاده از اردوی تیم ملی خارج شدند و در سفر قطر تیم ملی را همراهی نمی کنند.

ساعت پرواز

تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری دیدار هفته ششم مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه صبح فردا با پرواز چارتر از طریق فرودگاه امام خمینی راهی دوحه قطر خواهد شد.

ملی‌پوشان سوم فروردین ماه 96 در دوحه با تیم ملی فوتبال قطر رو در رو می‌شوند و سپس با همین پرواز چهارم فروردین به ایران بازخواهند گشت.

 

 

 

 

 

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74304
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر