ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74511 / تاریخ انتشار : 1396/1/23 02:22
|

یوونتوس 3 – بارسا صفر/ کابوس پاریس تکرار شد

بارسا مثل مرحله قبل لیگ قهرمانان بازی رفت را با شکست سنگینی به پایان برد. تنها یک بازگشت رویایی مثل آنچه مقابل پاری‌سن‌ژرمن رخ داد، می‌تواند این تیم را از حذف نجات دهد.

ایران ورزشی آنلاین / بارسا با یک نمایش ضعیف دیگر دور از خانه 3 بر صفر مغلوب بارسا شد. این تیم در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی هم با نتیجه 4 بر صفر مغلوب پاری‌سن‌ژرمن شده بود، هرچند در بازی برگشت با سناریویی عجیب به پیروزی 1-6 رسید و صعود کرد، ولی نمی‌توان انتظار داشت که هر بار چنین بازگشتی در کار باشد.

پیش‌بینی می‌شد این بازی دوئلی بین مسی و دیبالا باشد، ولی ستاره آرژانتینی یووه درخشش بیشتری داشت و در دقیقه هفتم با چرخش و ضربه‌ای دیدنی دروازه ترشتگن را باز کرد. او در دقیقه 22 موفق شد این بار با شوتی از روی خط محوطه جریمه برتری تیمش را دو برابر کند. نیمه اول با برتری 2 بر صفر یوونتوس میزبان به پایان رسید.

بارسا نیمه دوم را با یک تغییر شروع کرد و آندره گومز جانشین ژرمی متیو شد. مدافع فرانسوی که در شکست 2 بر صفر شنبه مقابل مالاگا هم نمایش ضعیفی داشت در ترکیب اصلی قرار گرفته بود و این بار هم نتوانست در محافظت از دروازه تیمش موثر باشد. با ورود هافبک پرتغالی ماسچرانو به خط دفاعی برگشت. او در نیمه اول به جای بوسکتس محروم در خط میانی بازی می‌کرد. ولی بازگشت ماسچرانو هم نتوانست موثر باشد و اشتباه او روی گل سوم یووه نقش مستقیم داشت. روی یک ضربه کرنر مدافع آرژانتینی مامور مهار کیه‌لینی بود، ولی مدافع یوونتوس موفق شد با ضربه سر دروازه را باز کند.

بارسا در این بازی روی پاس‌های مسی دو فرصت خوب گلزنی داشت، ولی اینی‌یستا و سوارز در موقعیت تک به تک مقابل بوفون ناموفق بودند.

انریکه: در نیمه اول پراشتباه بودیم

لوئیز انریکه، سرمربی بارسا که مقصر اصلی این شکست محسوب می‌شود، بعد از بازی گفت: «هر چه از بازی می‌گذشت، این تصور ایجاد می‌شد که در حال تماشای قسمت سوم پاری سن ژرمن- بارسلونا هستیم. این شکست خیلی سنگین و غم‌انگیز بود. در نیمه اول ناتوان بودیم و در نیمه دوم نیز در سطح بالای خودمان ظاهر نشدیم. لحظات سختی را تجربه می کنیم.»

سرمربی بارسا ادامه داد: «امشب خاطره آن شب تلخ پاریس برای ما و هواداران بارسا زنده شد. باید ببینیم بار دیگر کجاها اشتباه کردیم که آن فاجعه تکرار شد. امشب دقت و اراده لازم را نداشتیم و در لیگ قهرمانان مقابل حریفانی مثل یوونتوس، نباید اینگونه ظاهر شد. بدون توجه به اینکه در بازی برگشت قدرت جبران داریم یا خیر، باید بگویم این باخت برای من بسیار گران تمام شد.»

آندرس اینی‌یستا، کاپیتان بارسا هم گفت: «وظایف‌مان را به خصوص در نیمه اول خوب انجام ندادیم و یووه با زدن دو گل به سختی تنبیه‌مان کرد. در نیمه دوم شرایط تغییر کرد و شایسته زدن حداقل یک گل بودیم. گل سوم را روی یک ضربه کرنر خوردیم که از نقاط قوت تیم یوونتوس است. آنها تیم واقعا خوبی هستند با بازیکنانی با کیفیت و مقابل چنین تیمی وقتی بد بازی کنید، تاوان سنگینی خواهید داد. حس من پس از این باخت، به بدی باخت برابر پاری سن ژرمن نیست؛ ولی کارمان برای صعود سخت شد.»

او درباره بخت بارسا برای یک بازگشت رویایی دیگر گفت: «اگر در بازی برگشت برنامه‌های‌مان را به درستی پیاده کنیم، امید به صعود وجود دارد در غیر این صورت حذف قطعی است.»

آلگری: باید در بازی برگشت گل بزنیم

آلگری، سرمربی یوونتتوس هم به خبرنگاران گفت: «باید آگاه باشیم که نمایش فوق‌العاده‌ای ارائه دادیم. ما از نظر تکنیکی، چه در دفاع و چه در حمله، خیلی خوب کار کردیم. این اول گام به سمت نیمه نهایی است. بازی برگشت ماجرای متفاوتی دارد. نمی توانم بگویم که چند درصد شانس صعود داریم. در بارسلونا ما برای گل زدن به میدان می‌رویم. من یک رویاپرداز هستم و همین طور یک واقع‌بین و نتیجه‌گرا.  ما فرآیند رشد را پشت سر می گذاریم. من از عملکرد بازیکنان راضی هستم و در چند سال اخیر گام مهمی رو به جلو برداشتیم. یوونتوس حالا در اروپا از احترام برخودار است. این مهمترین دستاورد من در سه سال حضور در اینجاست.»

آلگری اضافه کرد: «دیبالا کیفیتش را با یک نمایش استثنایی نشان داد؛ هرچند همه امشب عالی بودند. تمام کنندگی او فوق العاده بود. برای او خوشحالم و همین طور برای همه بازیکنان تیم.»

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74511
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر