فوتبال ایران / شناسه خبر: 74565 / تاریخ انتشار : 1396/1/26 19:39
|

شما فوق‌العاده بودید / این پرسپولیس، این پرسپولیس

این شادی و این قهرمانی زودهنگام را باید به هوادارانی تبریک گفت که با پرسپولیس اشک ریختند و شادی کردند و هورا کشیدند و به امروز رسیدند، به روز باشکوه. شادمانی حق آنهاست، آنها که فوق‌العاده بودند.

ایران ورزشی آنلاین / زودهنگام و در فاصله سه هفته مانده به پایان لیگ شانزدهم، این پرسپولیس است که جام را به خانه برده است. قرمزها توانستند عنوان قهرمانی را برای سومین بار در لیگ برتر از آن خود کند. این پرسپولیس را از یاد نخواهیم برد، این پرسپولیس که برانکو ایوانکوویچ با پایمردی ساخت.


ورزشگاه: یادگار تبریز / تماشاگر: حدود 5 هزار نفر

داور: حسین زرگر

کارت زرد: صادق محرمی (دقیقه 6)، محسن مسلمان  (دقیقه 25) 

 

ماشین سازی:

مهدى اسلامى، ادسون هنریکه، سعید مهدى پور، امین حاج محمدى، کاخبر کاکاشویلى، امین قاسمى نژاد، سعید قائدى فر، حمید على عسگرى، محمد رحمتی (حسین ابراهیمی 51)، حامد پاکدل(شهاب زاهدی 56) و عزیز ابراهیم‌اف(فردین عابدینی 70)
سرمربی: فرهاد کاظمی


پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، صادق محرمی، کمال کامیابی‌نیا، محسن مسلمان(سامان نریمان جهان 71)، سروش رفیعی(حمیدرضا طاهرخانی 88)، علی علیپور، وحید امیری (احسان علوان زاده 15) و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 

شرح گل:

ماشین سازی 0 پرسپولیس 1 (دقیقه 1، علی علیپور): اولین حمله دیدار توسط سرخ پوشان خیلی زود انجام پذیرفت و ضربه طارمی پس از دفع دروازه بان تبریزی به امیری رسید تا او نیز علیپور را صاحب توپ کند و مهاجم پرسپولیسی ها نیز با یک ضربه بغل پا اولین گل بازی را به ثمر رساند، گلی که در ثانیه سی ام بازی به ثمر رسید.

ماشین سازی 0 پرسپولیس 2: ( مهدی طارمی، دقیقه 69): مهدی طارمی که پنالتی در لیگ قهرمانان آسیا را از دست داده بود اینبار توانست دروازه مهدی اسلامی را باز کند و تیمش را به گل دوم برساند.

 

اتفاق ویژه:
بازگشت مهدی طارمی به صدر جدول گلزنان، قهرمانی سرخپوشان در تبریز و سقوط ماشین سازی به لیگ دسته اول از اتفاقات ویژه‌ای بود که در پایان این 90 دقیقه رقم خورد. 
مهدی طارمی که برای ثبت گل در این دیدار و بازگشت به صدر جدول بی تابی می کرد دو بار توپش را به تیرک دروازه زد و چندین توپ را هم نصیب توپ جمع کن و دروازه بان حریف کرد، با این حال چشم پوشی او از دستور برانکو باعث شد تا به صدر جدول باز گردد.
پرسپولیس با آماری فوق العاده توانست در فاصله سه هفته مانده به پایان فصل قهرمانی در لیگ شانزدهم را جشن بگیرد و البته ماشین به عنوان تیم باسابقه فوتبال ایران با این شکست به دسته پایین تر سقوط کرد.

 

بازیکن برتر:
علی علیپور که بعد از اخراج از اردوی امارات زیر ذره بین قرار دارد در دومین بازی پیاپی در لیگ برتر به گل رسید. او در این بازی نیز در ثانیه های ابتدایی گل اول سرخپوشان را به ثمر رساند و البته در دقایق پایانی با فراری موفق توانست از مدافع حریف پنالتی بگیرد تا برد پرسپولیس تضمین شود. دوندگی بالای این بازیکن در کنار دقت در ضربه زنی باعث شد او در این جدال مرد موفق سرخپوشان لقب گیرد که در هر دو گل نقش اصلی را ایفا کرد.

 

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74565
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر