فوتبال ایران / شناسه خبر: 74568 / تاریخ انتشار : 1396/1/27 00:34
|

آتش لیگ را استقلال شعله‌ور می‌کند

استقلال برای دوم شدن می‌جنگد و این نکته‌ای است که لیگ برتر را در هفته‌های پایانی داغ می‌کند.

ایران ورزشی آنلاین / شنبه 26/1/96، هفته بیست و هفتم شانزدهمین دوراه لیگ برتر، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت 19، تماشاگر: 10 هزار نفر

استقلال 2
گل‌ها: امید ابراهیمی (18 - پنالتی و 88)
صبا یک
گل: کیوان امرایی (27)
داور: حمید حاج‌ملک
کمک‌ها: محمدرضا منصوری، علی‌اکبر عظیم پور
اخطار: مهران امیری، رضا عنایتی(صبا)
اخراج: حنیف عمران‌زاده (61 - صبا)
بازیکن برتر: امید ابراهیمی(استقلال)
استقلال: مهدی رحمتی (5)، رابسون جانواریو (4)، لئوناردو پادوانی (5)، هرایر مگویان (5) (80- یعقوب کریمی)، خسرو حیدری (5/5)، امید نورافکن (5/3) (60- مجتبی حقدوست (6))، امید ابراهیمی (5/7)، فرشید اسماعیلی (6)، جابر انصاری (5)، بهنام برزای (5/5) (74- علی قربانی)، کاوه رضایی (5)
سرمربی: علیرضا منصوریان
صبا: محسن فروزان (5/5)، حنیف عمران‌زاده (1)، میرهانی هاشمی (3)، امید نظامی‌پور (4)، میثم مجیدی (5)، مهران امیری (5/4)، سیدمهدی حسینی (4)، امید جهانبخش (5/4) (87- محمد بائوج)، کیوان امرایی (7) (82- مهرداد بایرامی)، احمد حسن‌زاده (5/5) (66- میلاد ابطحی)، رضا عنایتی (5/5)
سرمربی: صمد مرفاوی
نبرد استقلال و صبا نبرد بالا و پایین جدول بود. دو تیمی که دو هدف متفاوت را دنبال می‌کردند و در مسیر رسیدن به هدف خود تنها به سه امتیاز نیاز داشتند. استقلال در اندیشه جایگاه دوم جدول رده بندی تنها به برد نیاز داشت تا بتواند در کورس بالای جدول جایگاه خود را روی پله دوم تثبیت کند. به ویژه اینکه نتایج و برد رقبای نزدیک نیاز استقلال به سه امتیاز را بیشتر کرده بود. در مقابل صبا نیز که در نیم‌فصل دوم متحول شده، برای فرار از کابوس سقوط و بقا در لیگ برتر به این سه امتیاز نیاز مبرمی‌داشت و همین سبب شد تا یک بازی سریع و البته پر فراز و نشیب را شاهد باشیم.
ضربه سر حنیف در همان دقایق نخستین که با واکنش سریع رحمتی به اوت رفت، نشان می‌داد که صبا به هیچ‌وجه تیم دست و پا بسته‌ای نیست و قصد عقب‌نشینی ندارد.
استقلال نیز اگرچه توپ و میدان را در اختیار داشت اما بازی فیزیکی و درگیرانه صبا به آنها اجازه ایجاد موقعیت نمی‌داد تا اینکه اشتباه بچگانه عمران‌زاده یک پنالتی بادآورده تقدیم استقلال کرد تا آبی‌ها خیلی زود از حریف پیش بیفتند. در دقیقه 18 ارسال مواج ابراهیمی از روی یک ضربه ایستگاهی در محوطه جریمه را حنیف عمران‌زاده همانند والیبالیست‌ها با یک آبشار عجیب دفع کرد تا داور بلادرنگ نقطه پنالتی را نشان دهد. ضربه پنالتی را امید ابراهیمی به تور دروازه چسباند.
بعد از این گل صبا که چیزی برای از دست دادن نداشت، جلو کشید و در نخستین حمله جدی خود به گل رسید و جالب اینکه اینجا هم اشتباه بازیکن حریف پایه گذار گل شد.
در دقیقه 27 پاس رو به عقب اشتباه نورافکن را امرایی قاپید و پس از دریبل رابسون جانواریو با یک ضربه فنی توپ را به طاق دروازه رحمتی کوبید تا همه چیز برابر شود.
بعد از این گل صبا پا پس نکشید و به بازی رو به جلوی خود ادامه داد، آنچه سبب شد تا این تیم صاحب چند موقعیت دیگر شود که البته راهی به دروازه نیافت.
 استقلال نیز دقایقی بعد از گل تساوی جلو کشید تا بتواند دوباره گل برتری را به ثمر برساند اما حملات آنها نیز به جایی نرسید تا دو تیم با تساوی به رختکن بروند.
نیمه دوم نیز تداوم روند نیمه نخست بود. دو تیم هرگز پا پس نکشیدند و با حملات دامنه دار به دنبال رسیدن به گل دوم بودند. با وجود این، یک حرکت بچگانه دیگر از حنیف عمران‌زاده سبب شد تا کفه ترازو به طور کامل به سود استقلال شود. عمران‌زاده در تکمیل روز بد خود در دقیقه 61 با یک خطای بی مورد در میانه زمین بر روی برزای سبب شد تا داور بلافاصله کارت زرد دوم را به او نشان داده و مدافع پراشتباه صبا را از زمین اخراج کند.
بعد از 10 نفره شدن صبا، روند بازی کاملا یکطرفه شد و استقلال با یک بازیکن بیشتر بازی را کاملا به زمین صبا برد تا با حملات دامنه دار و افزایش فشار به گل برتری برسد. فشاری که بالاخره در دقیقه 88 نتیجه داد و طعنه آمیز اینکه این بار هم پای مدافع صبا وسط بود!
در دقیقه 88 روی سانتر بلند خسرو حیدری از راست توپ روی تیر دوم به امید ابراهیمی رسید و ضربه سنگین امید ابراهیمی بعد از اصابت به پای میرهانی هاشمی به درون دورازه غلتید تا استقلال به گل برتری برسد و با کسب سه امتیاز از این بازی سخت دوباره روی پله دوم جدول بایستد.

 

 

کلیدواژه
استقلال
لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74568
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر