ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74580 / تاریخ انتشار : 1396/1/29 11:46
|

پایان شکست‌های خارج از خانه آرسنال/ ونگر راضی از دفاع سه نفره

آرسنال با ترکیبی جدید در زمین میدلزبورو به پیروزی رسید تا همچنان به کسب سهمیه لیگ قهرمانان امیدوار باشد.

ایران ورزشی آنلاین / 4 شکست متوالی خارج از خانه آرسنال با پیروزی 2 بر یک در خانه میدلزبورو به پایان رسید. با این برد آرسنال 57 امتیازی شد و همچنان امیدوار است بتواند یکی از چهار سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرد.

ترکیب آرسنال برای این بازی سورپرایز بزرگی داشت و این تیم برای اولین بار از سال 1997 با خط دفاعی سه نفره بازی می‌کرد. تحول آرسنال نتیجه داد و تیمی که در 4 بازی خارج از خانه اخیر سه گل خورده بود، این بار در انتهای زمین استحکام بیشتری داشت.

آرسنال در اواخر نیمه اول با ضربه ایستگاهی دیدنی سانچز پیش افتاد. در شروع نیمه دوم بورو توانست توسط نگردو، مهاجم اسپانیایی‌اش به بازی برگردد، ولی اوزیل در دقیقه 71 با پاس رمزی گل پیروزی را زد.

ونگر در پایان بازی گفت که برای مدرن بودن حتما لازم نیست جوان باشید. سرمربی 67 ساله آرسنال گفت: «این اولین بار در 20 سال گذشته بود که از دفاع سه نفره استفاده کردم. این نشان می‌دهد که در سن من هم می‌توانید تغییر کنید. در بازی‌های قبلی در جنگ‌های تن به تن زیادی مغلوب شدیم و با این تغییر در هوا قوی‌تر بودیم. این تغییر به تیم اعتماد به نفس داد و این ایده جدید می‌تواند باور بازیکنان را هم تقویت کند. احساس کردم به این تغییر نیاز داشتیم. تیم روحیه شکننده‌ای پیدا کرده بود. در زندگی اعتماد به نفس به سرعت از بین می‌رود، ولی آرام آرام برمی‌گردد.»

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74580
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر