ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74598 / تاریخ انتشار : 1396/1/29 17:06
|

پنج دلیل برای خوشبینی بارسا

بارسا برای صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان چهارشنبه شب باید یوونتوس را با اختلاف بیش از سه گل ببرد، با این حال هواداران این تیم به دلایلی هنوز به خلق این نتیجه امیدوارند.

ایران ورزشی آنلاین / «ما یک درصد شانس صعود داریم، اگر باور داشته باشیم و خدا بخواهد، گل‌ها را می‌زنیم.» نیمار که ستاره صعود بهت انگیز بارسلونا برابر پاری سن ژرمن بود، این حرف‌ها را زده و گفته به امکان صعود باور دارد. بارسا این فصل روی طناب راه رفته؛ هم دستاوردهای باورنکردنی داشته هم شکست‌های تلخ. اگرچه در تورین 3 بر صفر شکست خورده‌اند اما برد پاری سن ژرمن را در ذهن دارند. جورجو کیلینی گفته: «آنها مثل کوسه هستند، خون را بو می‌کشند.» نمی‌شود بارسلونا را حذف شده دانست و روزنامه اسپورت کاتالونیا پنج دلیل آورده که این تیم می‌تواند یک بازگشت تاریخی دیگر را در بازی امشب در نوکمپ رقم بزند:

مسی باانگیزه

آنهایی که نزدیک لیونل مسی هستند می‌گویند مصمم است بازی را برگرداند. از اتفاقات تورین ناراحت است و همانطور که در بازی با سوسیداد مشخص شد، قلبش روی موفقیت‌های بیشتر لیگ قهرمانان متمرکز است.

در لالیگا 29 گل زده و در حال حاضر شانس اول کفش طلای اروپا است. در لیگ قهرمانان 11 گل زده و 2 گل دیگر با 500 گله شدن فاصله دارد. بلوگرانا یک بار دیگر به ساق این آرژانتینی برای ماموریت غیرممکن چشم دوخته و هیچ کس نمی‌تواند مثل او معادلات منطقی را به هم بزند.

سرخیو بوسکتس

بدون او، بارسلونا در تورین کشتی شکسته بود. وقتی سرخیو نباشد تیم نظم ندارد. او می‌تواند دیبالا را کنترل کند و به تیمی که این اواخر غیرقابل اتکا شده و در سه بازی اخیر هفت گل خورده، سامان بدهد. بارسا نباید گل بخورد و مثل پاری سن ژرمن همه باید متحد شوند.

تنوع تاکتیکی

آیا شاهد سیستم 3-4-3 خواهیم بود یا سیستم محافظه کارانه 3-3-4؟ بارسا می‌تواند یوونتوس را شگفت زده کند. در تورین، یوونتوس از سیستم سه دفاعه بارسا به خوبی بهره برد و با بازیکنانی مثل خوان کوادرادو به بارسا ضربه زد. خوردی آلبا هم به ترکیب اصلی بر می‌گردد، بازیکنی که می‌تواند ارتباط خوبی با نیمار برقرار کند و این برای دنی آلوز دردسر درست می‌کند. اگر هم بارسلونا 3-3-4 بازی کند سرخی روبرتو می‌تواند مثل بازی با سوسیداد نقش مهمی داشته باشد.

بازگشت‌های قبل

بارسا سه بار در رقابت‌های اروپایی باخت 3 بر صفر را جبران کرده که هر سه بار بارسلونا در ضربات پنالتی به پیروزی رسیده. بار اول در 1978-1977 برابر ایپسویچ تاون. فصل بعدش هم مقابل اندرلخت دقیقا همین اتفاق افتاد. آخرین بار در فصل 1986-1985 بود که بارسا، گوتنبرگ را برد. و البته باخت 4 بر صفر برابر پاری سن ژرمن...

نوکمپ

دانایی باعث خوشبینی است: هر کدام از نتایج چهار بازی خانگی این فصل بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا می‌تواند برای جبران کافی باشد. تیم لوییس انریکه 7 بر صفر سلتیک، 4 بر صفر منچسترسیتی، 4 بر صفر بوروسیامونشن گلادباخ و 6 بر یک پاری سن ژرمن را در نوکمپ برده. همچنین در لالیگا بارسلونا در این فصل هفت نتیجه گرفته که برای تلافی باخت 3 بر صفر تورین کافی است.

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74598
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر