ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74600 / تاریخ انتشار : 1396/1/29 17:43
|

اولین صعود تاریخ برایتون به لیگ برتر

برایتون آخرین بار در فصل 83-82 در بالاترین سطح فوتبال انگلیس بازی کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / تیم برایتون‌اند هوو آلبیون برای اولین بار راهی لیگ برتر شد. آنها توانستند با برد 2 بر یک مقابل ویگان، فاصله خود را در صدر جدول لیگ چمپیونشیپ به هفت امتیاز افزایش دهند و صعودشان را قطعی کنند. طرفداران این تیم در ورزشگاه آمکس جشن به پا کردند.

مرغان دریایی آخرین بار در فصل 1983-1982 در بالاترین دسته فوتبال انگلیس حضور یافته بودند. در آن هنگام، لیگ برتر به راه نیفتاده بود. برایتون چهل و هشتمین تیمی می‌شود که از سال 1992 که لیگ برتر راه‌اندازی شد، در این لیگ حضور می‌یابد.

برایتون با توجه به اینکه تیم هادرسفیلد تاون نتوانست برابر دربی کانتی به نتیجه‌ای بهتر از تساوی یک بر یک برسد، حضورش در جمع دو تیم برتر لیگ را قطعی کرد. به این ترتیب فاصله برایتون و هادرسفیلد تاون به 14 امتیاز رسید و این در حالی است که تنها 4 مسابقه تا پایان فصل مانده است.

فصل پیش، آلبیون در آستانه صعود به لیگ برتر بود اما به دلیل دو گل فاصله تفاضل گل با میدلزبورو، سوم شد و به‌ جای صعود مستقیم، به دیدارهای پلی‌آف رفت. آنها در پلی‌آف به شفیلد ونزدی باختند و این تیم هم به هال‌سیتی باخت و در نهایت هال بود که راهی لیگ برتر شد اما اکنون، فصل پیش دیگر خاطره‌ای دوردست برای مردان کریس هاتن به شمار می‌رود. هاتن گفت: «من لزوما فکر نمی‌کنم که آن اتفاق باعث شد ما انگیزه لازم برای رسیدن به این دستاورد را پیدا کنیم. به نظرم انگیزه بازیکنان این بود که از صدرنشینی در جدول لذت می‌بردند.»

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74600
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر