فوتبال ایران / شناسه خبر: 74620 / تاریخ انتشار : 1396/1/31 04:51
|

داستان استقلال مثل داستان پرسپولیس

داستان استقلال در فصل آینده می‌تواند شبیه داستان پرسپولیس در فصل ۹۵-۹۶ باشد اما به شرط آنکه منصوریان به دریافت‌ها و برداشت‌های درستی از کارش در استقلال رسیده باشد.

ایران ورزشی آنلاینف. گیلکان / استقلال فارغ از اینکه لیگ را دوم یا سوم به پایان برساند، با اصلاح شرایط بحرانی‌اش و با نتایجش در نیم‌فصل دوم و لیگ قهرمانان آسیا، کار خود را برای فصل آینده آسان کرده است. چندان دور از ذهن نیست که استقلال را در فصل ۹۶-۹۷ با علی منصوریان تصور کنیم. استقلال در پایان این فصل چندان دچار تغییرات نخواهد شد.

آنچه می‌تواند در فصل آینده استقلال را به موفقیت‌های بیشتری نزدیک کند، همین ثبات است، ثباتی که نباید در نقل و انتقالات از هم بپاشد. استقلال برای ساختن این تیم هزینه‌هایی را پرداخت کرد‌. در همین فصل استقلال تا مرز اخراج مربی‌اش پیش رفت یا در مقاطعی از فصل اعتماد فنی‌اش را نسبت به بازیکنانش از دست داد. اینها هزینه‌های اندکی نبود. به استقلال سخت گذشت و فصل پردردسری را سپری کرد.
اما حالا استقلال پس از چالش‌های باقی‌مانده در همین فصل که مهم‌ترینش را امروز پیش رو دارد، باید در انتظار یک فصل آرام و باثبات باشد، فصلی با کمترین تغییرات.
استقلال می‌تواند تیم خوشفکر و جوان و پویایی را برای فصل آینده بسازد، بدون آنکه در نقل و انتقالات بمب بترکاند و با شلوغ‌بازی و جنجال تیم بسازد. این برای استقلال خوشبختی کوچکی نیست.
تاوان این خوشبختی را استقلال پیش‌پرداخت کرده است. همه دردسرهای این فصل را که از یاد نبرده‌اید.
استقلالی‌ها می‌توانند به تیم فصل آینده خود امیدوار باشند، به ستاره‌های جوان که دیگر بی‌تجربه نیستند و به مربی‌شان که دیگر اطوارهای ناشی از حضور جذابش روی نیمکت استقلال را نخواهد داشت. استقلال در فصل آینده تیم باتجربه‌تری‌ است و به موفقیت‌اش بیشتر می‌توانیم خوشبین باشیم.
استقلال اما در نقل و انتقالات باید زیرک باشد، آنچنان در تیمش دست نبرد و با کمترین تغییرات اصلاحش کند. اصلاحاتی که تشخیصش با منصوریان است.
پرسپولیس قهرمانی‌اش در این فصل را مدیون آن دردسرها و ماجراهایی‌ است که فصل قبل پشت سر گذاشت. پروژه قهرمانی قرمزها از روزی کلید خورد که برانکو هم از نگاه منتقدانش تا مرز اخراج پیش رفته بود. داستان استقلال در فصل آینده می‌تواند شبیه داستان پرسپولیس در فصل ۹۵-۹۶ باشد اما به شرط آنکه منصوریان به دریافت‌ها و برداشت‌های درستی از کارش در استقلال رسیده باشد.
استقلال امروز در تبریز بازی بزرگی را پیش رو دارد اما «بازی بزرگ‌تر» برای استقلال از پایان فصل در تهران و در دفتر باشگاه استقلال شروع می‌شود، از روزی که استقلال برای آینده‌اش نقشه می‌کشد.
نقشه‌های استقلال می‌تواند کسب جام را در فصل آینده نوید بدهد یا می‌تواند پروژه ثبات و تیم ساختن با روش پله به پله را ناکام بگذارد.
استقلال در پایان فصل روزهای کلیدی و حساسی را پیش رو دارد. مدیریت این تیم این‌بار داستان متفاوتی‌ است. استقلال نه با جولان در نقل و انتقالات، بلکه با تدبیر درباره چگونگی ادامه تیم‌سازی باید به روزهای باشکوه آینده برسد. ببینیم و تعریف کنیم.

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74620
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر