ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74629 / تاریخ انتشار : 1396/1/31 14:02
|

موناکو: مهارناپذیر با ژن تهاجمی

تیم جوان فرانسوی دورتموند را مثل بازی رفت شکست داد و به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان رسید. این تیم در دو بازی شش بار دروازه دورتموند را باز کرد و در نیمه‌نهایی هم حریفی خطرناک خواهد بود.

ایران ورزشی آنلاین / موناکو مثل بازی رفت توانست دورتموند را شکست دهد تا با اقتدار به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان برسد. تیم فرانسوی یک بار دیگر شروعی توفانی داشت و در 17 دقیقه اول توانست دو بار دروازه دورتموند را باز کند. امباپه و فالکائو، دو مهاجم زهردار موناکو زننده این گل‌ها بودند. دورتموند در نیمه دوم توسط مارکو رویس یکی از گل‌ها را جبران کرد، ولی ژرمن تازه‌وارد در اواخر بازی گل سوم موناکو را هم زد.

موناکو که در سال 2003 به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان رسیده با این تیم شجاع و تهاجمی امیدوار است یک بار دیگر حضور در فینال را تجربه کند. هیچکدام از تیم‌های رئال و آتلتیکو مادرید یا یوونتوس از روبرو شدن با این تیم در نیمه‌نهایی خوشحال نخواهند بود.

ژاردیم: فرقی ندارد با کدام تیم روبرو شویم

لئوناردو ژاردیم، سرمربی پرتغالی موناکو بعد از این صعود گفت: «هنوز جامی نبرده‌ایم، ولی تا اینجا هم توانستیم تاریخ‌ساز شویم. این اولین بار است که یک تیم از دور سوم مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان به نیمه‌نهایی می‌رسد. نام این بازیکنان در تاریخ ثبت می‌شود. دورتموند تیم بزرگی است، ولی می‌دانستیم که با کنترل و سازماندهی‌مان می‌توانیم فضا پیدا کنیم. ما با فشار در 20 دقیقه اولیه به گل رسیدیم. فکر می‌کنم شایسته این پیوزی هستیم. بازی 1-3 شد، ولی می‌توانست 3-5 یا 3-6 شود. هر دو تیم فرصت‌هایی را از دست دادند. ما هرگز به فکر کنترل بازی نبودیم و حمله کردیم. ژن فوتبال ما تهاجمی است. ما فرانسه را به جمع چهار تیم برتر نیمه‌نهایی رساندیم.»

او درباره مرحله بعدی اضافه کرد: «برای ما فرقی ندارد با کدام تیم بازی کنیم. هر چهار تیم می‌توانند قهرمان این مسابقات شوند. ما مدعی اصلی نیستیم، ولی در نیمه‌نهایی هم با انگیزه مشابهی بازی خواهیم کرد.»

توخل: به اندازه کافی خوب نیستیم

توخل، سرمربی دورتموند هم گفت: «خوب شروع کردیم و چند موقعیت هم داشتیم ولی ناگهان بر خلاف روند بازی و با بدشانسی گل خوردیم. در نیمه دوم تلاش بسیاری کردیم ولی هیچگاه نتوانستیم به گل‌مان اضافه کنیم. بازی های خوبی در لیگ قهرمانان انجام دادیم ولی به اندازه کافی برای این رقابت‌ها خوب نیستیم. عملکرد ما در سطح این رقابت ها نبود. اشتباهات‌مان به حریف کمک کرد دو گل زودهنگام بزند که باعث شد کارمان خیلی سخت شود. تمام تلاش‌مان را در نیمه دوم کردیم و نمایش خوبی هم داشتیم ولی با خوردن گل سوم کار تمام شد.»

 

 

 

 

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74629
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر