ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74642 / تاریخ انتشار : 1396/2/1 13:09
|

صعود سخت منچستر، مصدومیت شدید زلاتان

منچستریونایتد در وقت اضافه اندرلشت را شکست داد تا به نیمه نهایی لیگ اروپا برسد. با این حال مصدومیت روخو و زلاتان مورینیو را نگران کرده است.

ایران ورزشی آنلاین / مسیر قهرمانی لیگ اروپا برای منچستریونایتد سخت‌تر از چیزی است که تصور می‌شد، با این حال تیم مورینیو توانست با پیروزی 2 بر یک مقابل اندرلشت در وقت اضافه به نیمه نهایی برسد. این صعود اما به قیمت مصدومیت سخت مارکوس روخو و زلاتان ابراهیموویچ تمام شد.

اندرلشت در اولدترافورد بر خلاف تصور شروعی تهاجمی داشت، ولی منچستر در دقیقه 10 روی یک ضدحمله به گل رسید. مخیتاریان مثل بازی رفت موفق شد دروازه تیم بلژیکی را باز کند. منچستر بلافاصله بعد از گل می‌توانست فاصله را بیشتر کند، ولی دروازه‌بان اندرلشت با دو مهار دیدنی اجازه نداد.   

اندرلشت به تدریج به بازی برگشت و توانست دروازه رومرو را تهدید کند. یکی از این حملات موفق بود و این تیم در دقیقه 32 با ریباند هانی الجزایری به گل تساوی رسید.

تلاش منچستریونایتد برای زدن گل پیروزی در نیمه دوم بی‌نتیجه بود و با تساوی یک بر یک بازی به وقت اضافه رفت. سرانجام مارکوس راشفورد، مهاجم آماده این روزهای منچستر در دقیقه 107 توانست زننده گل پیروزی باشد.  

بحران خط دفاع، انتظار فداکاری مورینیو

اتفاق تلخ این بازی برای منچستر مصدومیت روخو و زلاتان بود. مورینیو بعد از بازی گفت که ممکن است این مصدومیت‌ها جدی و دوره غیبت آنها طولانی باشد.

مصدومیت زانوی روخو به معنی بحران در قلب دفاع یونایتد است، چرا که فیل جونز و کریس اسمالینگ هنوز شرایط بازی ندارند. مورینیو تاکید کرد که آنها به خاطر تیم باید فداکاری کنند و زودتر به شرایط بازی برسند: «ما برای این پست  فقط دلی بلیند را داریم و زمان آن است که جونز و اسمالینگ شجاع باشند و به خاطر تیم ریسک کنند.»

کلیدواژه

منچستریونایتد

اندرلشت

لیگ اروپا

زلاتان ابراهیموویچ

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha