ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74644 / تاریخ انتشار : 1396/2/1 14:56
|

لیگ اروپا/ لیون تسلیم فشار نشد

لیون در استانبول موفق شد بشیکتاش را در ضربات پنالتی شکست دهد و به نیمه‌نهایی لیگ اروپا برسد.

ایران ورزشی آنلاین / لیون در یک بازی پرهیجان توانست بشیکتاش را در ضربات پنالتی 6-7 شکست دهد و به نیمه نهایی لیگ اروپا برسد.

بعد از پیروزی 2 بر یک لیون در بازی رفت، انتظار می‌رفت این تیم در ورزشگاه «ودافون‌آرنا» مقابل هواداران پرشور بشیکتاش کار سختی داشته باشد. تالیسکا، مهاجم برزیلی بشیکتاش روی غفلت مدافعان خیلی زود دروازه لیون را باز کرد، ولی لاکازت قبل از پایان نیمه اول بازی را به تساوی کشاند. تالیسکا در شروع نیمه دوم یک بار دیگر گل زد تا نتیجه بازی رفت این بار به نفع صدرنشین لیگ ترکیه تکرار شود. بازی با وجود فرصت‌های زیاد دو تیم با همین نتیجه در وقت قانونی و اضافه تکرار شد تا بازی به ضربات پنالتی برود.

در مجموع بازیکنان دو تیم در این بازی 50 ضربه به سمت دروازه داشتند، ولی تنها سه گل زده شد. لاکازت، زننده گل لیون در لحظات آخر نیمه اول و دوم توپ را به تیر دروازه کوبید تا فرصت صعود تیمش را از دست داده باشد. همچنین یک بار سانتر کوارشما با تیر دروازه لیون خورد و به زمین برگشت.

در ضربات پنالتی بازیکنان دو تیم فوق‌العاده عمل کردند و تا پنالتی ششم بدون اشتباه بودند. سرانجام آنتونی لوپز، دروازه‌بان لیون موفق شد پنالتی توزیچ، مدافع بشیکتاش را مهار کند، ولی ژاله، مدافع ملی‌پوش لیون ضربه‌اش را به بیرون زد. لوپز روی پنالتی هشتم هم درخشید و این بار ضربه میتروویچ را مهار کرد. گونالون، کاپیتان لیون زننده هشتمین پنالتی تیمش بود و بر خلاف جهت حرکت فابری، دروازه‌بان بشیکتاش توپ را وارد دروازه کرد تا تیمش در استانبول جشن صعود بگیرد.

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74644
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر