ورزش بین الملل / شناسه خبر: 74997 / تاریخ انتشار : 1396/2/25 14:53
|

زیدان: دو فینال دیگر داریم

رئال بعد از پیروزی مقابل سویا فقط چهار امتیاز دیگر از دو بازی باقی‌مانده نیاز دارد، با این حال زیدان تاکید دارد کار تیمش آسان نیست.

ایران ورزشی آنلاین / رئال مادرید یکشنبه شب موفق شد سویا را 4 بر یک شکست دهد و گام دیگری به سمت قهرمانی بردارد. در بازی همزمان بارسا با نتیجه مشابه لاس‌پالماس را برد تا دو تیم هم‌امتیاز پیش بروند، ولی سرنوشت قهرمانی با توجه به یک بازی کمتر در دست مادردیدی‌هاست. رئال چهارشنبه بازی عقب‌افتاده‌اش را در خانه سلتاویگو برگزار می‌کند و یکشنبه در هفته آخر میهمان مالاگا است و اگر از این دو بازی چهار امتیاز بگیرد، قهرمانی به این تیم می‌رسد. تنها بازی باقی‌مانده بارسا در هفته آخر مقابل ایبار خواهد بود.

زیدان در این بازی به تعدادی از بازیکنان اصلی استراحت داد، با این حال نیمه اول را با گل‌های ناچو و رونالدو زدند. سویا در شروع نیمه دوم با گل یووتیچ فاصله را کم و فشار روی رئال را بیشتر کرد، ولی گل دیدنی رونالدو کار را تمام کرد و دقایقی بعد کروس زننده گل چهارم بود.

زیدان در پایان بازی گفت: «فشار روی تیم برای قهرمانی بالاست و در اسپانیا قهرمان لیگ شدن کار آسانی نیست. حالا به قهرمانی نزدیک‌تر شده‌ایم و دو بازی دشوار باقیمانده است. خیلی‌ها از اتفاقات سال های 92 و 93 که تنریف در روز پایانی قهرمانی را از ما گرفت حرف می زنند؛ ولی ما به این مسائل توجهی نداریم و تمام سعی‌مان این است که روند کنونی را حفظ کنیم.»

سرمربی رئال اضافه کرد:‌ »در نیمه اول ابتدا دو گل زدیم و سپس ناواس با واکنش‌های خوب خود اجازه نداد گلی دریافت کنیم. در نیمه دوم پس از دریافت گل با تعویض‌هایی که انجام دادم، تعادل را به تیم برگرداندم و ضمن کنترل سویا، توانستیم دو گل دیگر هم بزنیم.»

زیدان درباره بخت قهرمانی تیمش هم گفت: «هنوز کار خاصی انجام نداده‌ایم و معتقدم دو بازی فینال‌گونه با سلتا و مالاگا باقی مانده است.  از لحاظ ذهنی و بدنی کاملا آماده‌ایم و این بسیار حیاتی است. تا دقیقه آخر برای قهرمانی می‌جنگیم تا به هدف مان برسیم.»

تمجید از ناچو، رونالدو و ناواس

خامس در لحظه تعویض با تماشاگران برنابئو خداحافظی کرد تا همه از قطعی شدن جدایی او بگویند، ولی زیدان این موضوع را تکذیب کرد و گفت: «خامس خداحافظی نکرد و همچنان در رئال است. به تنها چیزی که فکر می‌کنیم، دو بازی باقی‌مانده در لالیگا و سپس فینال لیگ قهرمانان است.»

در صحنه گل اول بازیکنان و دروازه‌بان سویا در حال تنظیم دیوار دفاعی بودند که ناچو به سرعت ضربه زد و آنها را غافلگیر کرد. زیدان درباره این گل گفت: «به خاطر گل او بسیار خوشحال شدم. کاری که او انجام داد در تخصص مهاجمان است ولی او هوشمندی بالای خود را نشان داد و از غفلت مدافعان سویا بهترین استفاده را برد. کار ناچو قابل تحسین است.»

زیدان در تمجید از رونالدو و گل دوم ستاره پرتغالی گفت: «در مورد او چه می توانم بگویم. رونالدو همیشه در لحظات حساس و تعیین‌کننده خودش را نشان می دهد. پاس کروس عالی بود و رونالدو هم بهترین ضربه ممکن را به توپ زد. سوای گلزنی، تاثیر او در تیم غیر قابل انکار است.»

زیدان در پایان درباره عملکرد ناواس گفت: «او فوق العاده بود و هست. مثل همیشه.»

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/74997
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر