ورزش بین الملل / شناسه خبر: 75015 / تاریخ انتشار : 1396/2/27 01:22
|

فدرر در اوپن فرانسه شرکت نمی‌کند

تنیسور سوئیسی تصمیم گرفته برای محافظت از وضعیت بدنی اش در مسابقات خاک رس شرکت نکند تا برای فصل چمن در آمادگی کامل باشد.

ایران ورزشی آنلاین / راجر فدرر اعلام کرد در تنها گرنداسلم رسی جهان در رولان گاروس بازی نمی‌کند تا آمادگی بیشتری برای رقابت‌های چمن و هاردکورت به دست آورد. برنده 18 گرنداسلم تنها یک بار در سال 2009 توانسته در فرانسه به‌عنوان قهرمانی برسد، سال قبل هم به دلیل مشکلات زانو و کمر از حضور در این مسابقات انصراف داد.

تنیسور 35 ساله سوییسی که در حال حاضر در رده چهارم رنکینگ جهانی است، گفت: «من در یک ماه اخیر سخت کار کردم چه در زمین و چه بیرون آن اما برای اینکه بتوانم سال‌ها به مسابقه ادامه دهم بهترین راه این است که در فصل کلی کورت امسال بازی نکنم و برای فصل چمن و هاردکورت آماده شوم.»
فدرر که پنج قهرمانی در آمریکا و استرالیا دارد و هفت بار در ویمبلدون به قهرمانی رسیده، این فصل در اوپن استرالیا، ایندین ولز و میامی به قهرمانی رسید بعد از آنکه شش ماه به دلیل مصدومیت بازی نکرد.
او در میامی هشدار داد که در برخی مسابقات خاک رس شرکت نمی‌کند از جمله مسترز مونت کارلو، مادرید و رم ضمن آنکه آن موقع پیش‌بینی کرد برای حضور در رولان گاروس دو هفته بعد خودش را آماده می‌کند.
او در ادامه بیانیه خود آورده است: «شروع سال برای من جادویی بود اما برای طولانی‌تر شدن حرکت رو به جلوی من، برنامه‌ریزی از هر چیزی برایم مهم‌تر است. من و تیمم به این نتیجه رسیدیم که بازی در فرانسه به نفعم نیست و روی بقیه فصلم اثر منفی می‌گذارد. دلم برای هواداران فرانسوی تنگ می‌شود که همیشه از من حمایت کرده‌اند و امیدوارم سال آینده بتوانم در رولان گاروس مسابقه بدهم.»

 

کلیدواژه

راجر فدرر

اوپن فرانسه

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha