ورزش بین الملل / شناسه خبر: 75025 / تاریخ انتشار : 1396/2/28 11:19
|

موناکو بر قله فوتبال فرانسه

موناکو در پایان فصلی درخشان قهرمانی لیگ فرانسه را یک هفته مانده به پایان جشن گرفت. ژاردیم و بازیکنان جوانش با فوتبالی هجومی توانستند پاریس پرستاره را پشت سر بگذارند.

ایران ورزشی آنلاین / موناکو با پیروزی 2 بر صفر مقابل سنت­اتین در بازی عقب ­افتاده ­اش قهرمانی­ در لیگ فرانسه را قطعی کرد. موناکو پیش از این بازی هم با توجه به اختلاف سه امتیازی و تفاضل گل فوق ­العاده نسبت به پاری­ سن­ژرمن برای قهرمانی در حاشیه امنیت بود، ولی آنها بعد از پیروزی یکشنبه شب مقابل لیل ترجیح داده بودند جشن قهرمانی نگیرند. موناکو در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ فرانسه با این برد 92 امتیازی شد و 6 امتیاز بیشتر از پاریس دارد.

امباپه، پدیده این فصل فوتبال فرانسه در دقیقه 19 زننده اولین گل موناکو بود. میزبان بعد از این گل ترجیح داد بازی را کنترل کند تا اینکه ژرمن در دقیقه 90 توانست دومین گل را هم وارد دروازه سنت­ اتین کند.

موناکو آخرین بار در سال 2000 قهرمان فرانسه شده بود و این هشتمین قهرمانی این باشگاه در لیگ فرانسه محسوب می­شود. موناکو با این قهرمانی در کنار نانت به سومین تیم پرافتخار فوتبال فرانسه تبدیل شد. سنت­ اتین با 10 قهرمانی و مارسی با 9 قهرمانی در راس این رده­ بندی قرار دارند. موناکو در 37 بازی توانسته 104 گل بزند که آماری فوق­ العاده است و در بازی هفته آخر مقابل رن می­ تواند این آمار درخشان گلزنی را ارتقا بدهد.

ژاردیم: این مهمترین عنوان من است

لئوناردو ژاردیم، سرمربی پرتغالی موناکو بعد از این قهرمانی گفت: «قهرمانی با تیمی که مدعی قهرمانی نیست افتخار بزرگی است. این مهمترین موفقیت من به عنوان مربی است. در یازده ماه گذشته خیلی تلاش کردیم و این بهترین پاداش تلاش­ های ماست. یک قهرمانی موناکو مثل چهار قهرمانی پاریس است. قهرمانی پاریس عادی است، ولی قهرمانی موناکو...»

کلیدواژه

موناکو

لیگ فرانسه

لئوناردو ژاردیم

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha