ورزش بین الملل / شناسه خبر: 75361 / تاریخ انتشار : 1396/3/28 17:56
|

پارما هنوز زنده است/ صعود به دسته دوم با کاپیتان وفادار

قهرمان سابق جام یوفا بعد از ورشکستگی و سقوط اجباری به دسته چهارم توانسته با دو صعود متوالی به دسته دوم ایتالیا برسد.

ایران ورزشی آنلاین / پارما که دو سال قبل به دلیل اعلام ورشکستگی محکوم به سقوط به دسته چهارم فوتبال ایتالیا شده بود، برای دومین بار پیاپی مجوز صعود گرفت و فصل بعد در سری B لیگ ایتالیا بازی می‌کند. قهرمان سابق جام یوفا در فینال پلی‌آف لگا پرو که دسته سوم فوتبال ایتالیا محسوب می‌شود، 2 بر صفر الساندریا را برد.

انگیزه لوکارلی برای ماندن

 

---

آلساندرو لوکارلی کاپیتان پارما که از زمان حضور در دسته اول این تیم را همراهی کرده، بعد از این پیروزی گفت: «به خودم قول داده بودم هر اتفاقی که در این بازی بیفتد اجازه ندهم احساساتی شوم. با حسی که الان دارم می‌توانم تا پنج سال دیگر بازی کنم اما چند روز وقت می‌خواهم تا درباره فصل آینده تصمیم بگیرم. من با تیم به سری D رفتم، این تصمیم را با دلم نه با عقلم گرفتم چون می‌خواستم با تیم بمانم. فوق‌العاده است که توانستیم ظرف دو سال تیم را به جایی برسانیم که حداقل به جایگاه واقعی پارما نزدیک است.»

لوکارلی اضافه کرد: «ما باید دو سال قبل در سری B بازی می‌کردیم اگر با قوانین شان ما را تحقیر نمی‌کردند و تیم را از بین نمی‌بردند. همینقدر می‌گویم اگر در لگا پرو می‌ماندیم تا حالا بازنشسته شده بودم اما حالا در سری B وسوسه‌انگیز است. ما را ناتوان و بی عرضه خواندند اما در زمین ثابت کردیم اشتباه می‌کنند. با چنگ و دندان صعود کردیم و این پاسخ همه لحظات تلخی بود که داشتیم.»

سقوط تلخ

پارما در فصل 2015-2014 در لیگ ایتالیا آخر شد. در آن فصل باشگاه دو بار مالکان خود را عوض کرد و دو بار مجبور شد بازی‌هایش را به تعویق بیندازد چون پولی نداشت که به مقامات امنیتی و محافظان اطراف زمین بدهد، بازیکنان هم مجبور بودند لباس‌های‌شان را خودشان شست‌وشو کنند. آنها با کمک سری A بود که توانستند کارشان در لیگ را به پایان برسانند.

پارما در سال‌های 1995 و 1999 قهرمان جام یوفا شده، در سال 1993 جام برندگان جام اروپا را برده و سه قهرمانی جام حذفی ایتالیا را در کارنامه دارد، هرچند هرگز لیگ دسته اول را نبرده.

 

 

کلیدواژه

پارما

آلساندرو لوکارلی

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha