ورزش بین الملل / شناسه خبر: 75363 / تاریخ انتشار : 1396/3/28 18:09
|

جرارد: لیورپول با یک مدافع چپ و یک مهاجم قهرمان است

کاپیتان سابق لیورپول معتقد است که این تیم با خریدهای هوشمندانه می تواند بعد از 27 سال انتظار قهرمان لیگ برتر شود.

ایران ورزشی آنلاین / استیون جرارد گفته که لیورپول نیاز به یک مدافع چپ و یک مهاجم دارد تا بتواند برای قهرمانی فصل بعد لیگ برتر رقابت کند.

یورگن کلوپ، مربی لیورپول در اکثر دیدارهای فصل گذشته، مجبور شد جیمز میلنر را به پست مدافع چپ ببرد، چرا که آلبرتو مورنو در این پست درخششی نداشت.

هرچند که کلوپ در حمله هم روی به روبرتو فیرمینو آورد اما مصدومیت‌های دانیل استاریج و دنی اینگس باعث شد که گزینه‌های لیورپول در حمله کم شود.

لیورپول با نمایش‌های درخشان در دیدارهای پایان فصل بود که توانست به رده چهارم جدول برسد و به لیگ قهرمانان راه پیدا کند.

جرارد که اخیرا مربی تیم زیر 18ساله‌های لیورپول شده، بر این باور است که لیورپول می‌تواند در فصل بعد، برای اولین بار در 27 سال اخیر قهرمان لیگ شود، به شرط آنکه کلوپ تیمش را در این دو پست آماده کند.

نتایج خوب مقابل مدعیان

جرارد گفته است: «به نظرم ما مربی‌ رویایی در راس تیم داریم و امیدوارم که او نام‌های بزرگی به پازل تیم اضافه کند. به نظرم لیورپول به قهرمانی خیلی خیلی نزدیک است و اگر به آمار شش تیم برتر فصل گذشته نگاه کنید، می‌بینید که در مصاف رودرروی این تیم‌ها، لیورپول بهترین عملکرد را داشته است.

پس لیورپول می‌داند که نیاز به بهتر شدن دارد و باید عملکرد بهتری مقابل تیم‌های نیمه پایین جدول داشته باشد، تیم‌هایی که فشرده بازی می‌کنند و شکستن دفاعشان دشوار است. امیدوارم که بتوانیم دو، سه قطعه به پازل اضافه کنیم، قطعاتی که در حال حاضر کم داریم. من مطمئنم که لیورپول می‌تواند با این دو، سه خرید موفق شود و موفقیت برای این تیم نزدیک است.»

تکمیل پازل کلوپ

جرارد اضافه کرد: «به نظرم ما یک نفر را در پست مدافع چپ نیاز داریم. جیمز کارش را در این پست عالی انجام داد اما خوب است که یک گزینه دیگر در آنجا داشته باشیم. شاید یک بازیکن تهاجمی دیگر هم خوب باشد تا توان حمله ما را بیشتر و کمک کند که دفاع‌هایی که بسیار فشرده هستند را باز کنیم. به نظرم تیم نیاز به بازسازی کامل ندارد و تنها قطعاتی از پازل باقی مانده است. من از جایگاه تیم در حال حاضر بسیار راضی‌ام.»

فان‌دایک نه، صلاح بله

لیورپول با این حال هنوز در بازار دست به خرید نزده است. یورگن کلوپ هفت بازیکن را زیر نظر دارد تا آنها را بخرد. آنها قصد داشتند ویرجیل فان‌دایک را با قیمت 50 میلیون پوند بخرند اما باشگاه ساوتهمپتون اعلام کرد که آنها به‌صورت غیرقانونی به سراغ این بازیکن رفته‌اند. لیورپول پس از این ماجرا به دلیل ترس از محرومیت عذرخواهی و اعلام کرد که دیگر به دنبال این بازیکن نیست.

بازیکنی که به نظر می‌رسد راهی لیورپول خواهد شد محمد صلاح است. گفته می‌شود تمامی توافقات حاصل شده، به جز توافق با رم. لیورپول 35 میلیون پوند بابت او می‌پردازد اما رم 40 میلیون پوند می‌خواهد.

کلیدواژه

استیون جرارد

لیورپول

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha