ورزش بین الملل / شناسه خبر: 75371 / تاریخ انتشار : 1396/3/29 17:12
|

ماموریت سخت مسکو/ اتکای بیش از حد پرتغال به رونالدو

حاشیه هایی که درباره کاپیتان پرتغال بوجود آمده ممکن است روی عملکرد این تیم در جام کنفدراسیون ها تاثیر بگذارد.

ایران ورزشی آنلاین / نیک امس / جایزه بهترین بازیکن میدان در مسابقات‌ بزرگ چندان اصالتی ندارند اما وقتی فیفا بعد از تساوی پرتغال با مکزیک، این جایزه را به کریستیانو رونالدو داد، سوال‌های بیشتری مطرح شد.

رونالدو اصلا بد نبود؛ یک گل درست کرد و روی گل دیگر نقش داشت، یک بار هم توپ را به تیرک زد اما این انتخاب او را در کانون توجه بیشتری قرار می‌دهد در حالی‌که در آستانه شروع جام کنفدراسیون‌ها یک سوال اساسی در موردش مطرح شده: آیا واقعا رونالدو می‌خواهد از رئال مادرید برود؟ به‌عنوان بهترین بازیکن میدان باید در کنفرانس خبری به همراه مربی‌ها حاضر می‌شد اما این اتفاق نیفتاد. دلیلش هم «درمان» عنوان شد هرچند کسی باور نکرد چون ده دقیقه بعد که به میکس‌زون آمد برای مصاحبه رسانه‌ها با بازیکنان هیچ مشکلی نداشت.

پرتغال می‌خواست بار را از دوش کاپیتان خود بردارد و کاملا قابل درک است: این تیم برای قهرمانی به این مسابقات آمده و یک سیرک رسانه‌ای حول مهم‌ترین بازیکنشان آخرین چیزی است که فرناندو سانتوس نیاز دارد؛ این مربی در کنفرانس خبری قبل از بازی به سوالات درباره آینده رونالدو پاسخ نداد. رونالدو مقاوم است اما بهتر است که هرگونه ناآرامی دور شود.

رونالدو حرفش را در زمین زد. بعد از تیرک، موقعیت گل اول را برای ریکاردو کوارشما مهیا کرد هرچند شاید قبلا این توپ‌ها را خودش گل می‌کرد. شاید شک کنیم که آیا او همان رونالدوی همیشگی است که توانایی‌اش پایان ندارد. در نیمه دوم خیلی آرامتر بود اگرچه پاس او برای ژلسون مارتینز به گل دقیقه 86 سدریک سوارز منتهی شد.

یک بار دیگر ثابت شد پرتغال زیادی به رونالدو وابسته است. سانتوس تلاش زیادی کرده تا نسل جدیدی از بازیکنان را معرفی کند اما کمی تعجب آور بود که خرید جدید میلان، آندره سیلوا در ترکیب اصلی قرار نداشت. برناردو سیلوا هم که تازه به منچسترسیتی رفته، بیرون ماند. تابستان قبل ترکیب نانی، کوارشما و دیگر قدیمی‌ها جواب داد اما همان موقع معلوم بود که این الگو برای بلندمدت بی فایده است و در این بازی، مکزیک برتر بود.

ماموریت بعدی در مسکو برابر روسیه خواهد بود که به مراتب جو سخت تری برای پرتغال خواهد داشت. این تیم شاید به بازی بهتری از رونالدو احتیاج داشته باشد اگر می‌خواهند این جام را ببرند. آنها امیدوارند اخبار رسانه‌های اسپانیایی در این چند روز باقیمانده فروکش کند و ستاره شان با تمرکز بیشتری در زمین فوتبال حاضر شود. 

کلیدواژه

تیم ملی پرتغال

کریستیانو رونالدو

جام کنفدراسیون‌ها

کانال تلگرام ایران ورزشی
captcha