فوتبال ایران / شناسه خبر: 75491 / تاریخ انتشار : 1396/4/13 13:41
|

چرا طارمی خیال جدایی دارد؟ / رقیبی به نام منشا

طارمی نمی‌داند که بماند و بجنگد یا در فصل پیش از جام جهانی جایی بازی کند که درخشش‌اش قطعی باشد؟

ایران ورزشی آنلاین /۱- مهدی طارمی فصل گذشته آقای گل شد و مدتهاست که اصرار باشگاه پرسپولیس برای قرارداد با گادوین منشا برایش یک مساله است. طارمی ۱۸ گل برای پرسپولیس زد اما در چندین مقطع از فصل به شدت مورد انتقاد قرار گرفت. او آقای گل شد اما در طول فصل کم انتقاد و اعتراض نشنید.

۲- رابطه او با برانکو از ابتدای فصل پیش مخد‌وش بود، از روزی که همراه با رضاییان تصمیم گرفت به ترکیه برود. برانکو سرانجام نتوانست با رامین ادامه دهد اما با مهدی ادامه داد، به رغم مخدوش بودن رابطه‌ با شماره ۹.
۳- وقتی در نیم‌فصل پرسپولیس برای استخدام منشا نقشه کشید، برانکو پیامش را غیرمستقیم به گوش طارمی رساند. وقتی در نقل و انتقالات تابستانی منشا پیراهن قرمز پوشید و اولین خرید شاخص پرسپولیس بود، پیام برانکو برای طارمی روشن‌تر شد؛ اینکه طارمی از این پس رقیب دارد، رقیبی جدی که برای پیکان در فصل گذشته ۱۵ گل زده و یک تنه پیکان را بالا کشیده و درخشش او در پرسپولیس دور از ذهن نیست.
۴- طارمی حالا تصمیم گرفته از پرسپولیس جدا شود اما جدایی برای او یک تصمیم اقتصادی نیست. او پیشنهادی با رقمی که به اندازه رقم پرسپولیس گزاف باشد، در دست ندارد و با توجه به رقمی که پرسپولیس برای صدور رضایتنامه تعیین کرده، جدایی برای طارمی سودآور نیست. پیشنهادها نیز آنچنانی نیستند، یکی از آنها المپیاکوس بود که تکذیب شد. با این حال اما طارمی به جدایی فکر می‌کند. چرا؟
۵- این سوال و جواب را بخوانید، از متن گفت‌و‌گوی ایران ورزشی با گادوین منشا:
* البته یک مورد نگران‌کننده هم هست؛ اینکه هر دوی شما مهاجم هدف و تمام‌کننده هستید و معلوم نیست که بتوانید مکمل یکدیگر باشید.
منشا: خودم هم به این موضوع فکر می‌کردم که وقتی گفتید ما خطرناک‌ترین خط حمله خواهیم شد، پاسخی ندادم. البته اشتباه نکنید. فکر نکنید من به خودم اعتماد ندارم یا از بازی کنار طارمی ناامید هستم. اتفاقا خیلی هم امیدوارم اما همانطور که گفتم ما هنوز کنار هم تمرین نکرده‌ایم، پس نمی‌توانم پیش‌بینی کنم.
۶- در سر برانکو چه می‌گذرد؟ آیا او می‌خواهد از شماره ۹- طارمی و ۹۰- منشا زوج بسازد؟ یا می‌خواهد رقابتی سخت را برای طارمی و منشا رقم بزند؟ آیا رابطه برانکو با طارمی هنوز مخدوش است و برانکو خواب‌هایی برای خط حمله‌اش دیده که طارمی آنها را حس کرده؟ همه‌ اینها دغدغه‌های طارمی است و بعید است دغدغه منشا باشد!
۷- جمله‌ای از علی پروین درباره گادوین منشا را بازخوانی کنیم: این پسر که پرسپولیس برای خط حمله گرفته، فوق‌العاده است.
۸- پرسپولیس برای جدایی طارمی راهها را نبسته، بلکه رقمی را برای صدور رضایتنامه تعیین کرده. این یعنی پرسپولیس از جدایی طارمی چندان نگران نیست. قرمزها جانشینی برای طارمی دارند که جدایی طارمی را دیگر فاجعه جلوه نمی‌دهد. فراموش نکنیم که برانکو، رامین را به سادگی کنار گذاشت و هیچ فاجعه‌ای رقم نخورد.
۹- پرده نهم یک علامت سوال بزرگ است و یک بلاتکلیفی بزرگ‌تر. پرده نهم این است که طارمی نمی‌داند که بماند و بجنگد یا در فصل پیش از جام جهانی جایی بازی کند که درخشش‌اش قطعی باشد؟ او بعد از پایان فصل، با این توجیه به اصرارهای باشگاه برای انتقال به اروپا «نه» گفته بود: «بعد از جام جهانی با پیشنهادی بهتر می‌روم.»

 

 

کلیدواژه
مهدی طارمی
لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75491
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر