فوتبال ایران / شناسه خبر: 75517 / تاریخ انتشار : 1396/4/20 14:31
|

قرارداد جباری، مسئله تازه در استقلال

باشگاه استقلال بی آنکه مضرات عقد چنین قراردادهایی را بداند با بازیکنان خود به توافق رسیده و قرارداد داخلی بسته است. قراردادی که به لحاظ قانونی برای آنها تعهد ایجاد می‌کند.

ایران ورزشی آنلاین / وضعیت جباری چنان مبهم شده که مشخص نیست به بازی‌های هفته‌های آغازین لیگ هفدهم برسد. باشگاه استقلال هم در این باره هیچ توضیحی نمی‌دهد و سایت این باشگاه سیاست‌های خاص خودش را دنبال می‌کند. از اردوی استقلال در ارمنستان اما خبر می‌رسد که مشکل زانوی جباری عود کرده و در آن تورم دیده می‌شود. مصدومیتی که البته کهنه نیست و می‌طلبد که بررسی‌های بیشتری روی پای این بازیکن انجام شود. احتمالا بعد از بازگشت استقلال به ایران درباره وضعیت آقای شماره 8 بیشتر خواهیم دانست. استقلالی‌ها امیدوارند که برای بازیکن محبوب شان اتفاق بدی رخ ندهد.

تنها یک بازی کافی بود تا دوباره درد کهنه سر باز بزند و جباری مصدوم شود. مربیان استقلال بخصوص منصوریان داشتند به آینده تیم‌شان با حضور جباری امیدوار می‌شدند. مجتبی در بازی درون تیمی استقلال خوش درخشیده بود. پاس‌هایی می‌داد که هر بیننده‌ای را سر ذوق می‌آورد. سر حال و قبراق. درست مانند دوران اوج. منصوریان لب خط با چنان غروری به ساق‌های جباری می‌نگریست که توجه همه را به سوی خود جلب می‌کرد. او در ذهنش می‌گفت: «با این جباری می‌شود دو جام را هم گرفت.» اما این خوش خیالی‌ها خیلی زود رنگ باخت. جباری پس از پایان آن بازی که با تساوی 2-2خاتمه یافت پایش را گرفت و سمت پزشک تازه وارد تیمش رفت تا زانویش را نگاه کند. مشکل حاد است یا با چند روز استراحت برطرف می‌شود؟ پاسخ این سوال را پزشک استقلال به صراحت نداده. ظاهرا آنها منتظرند تا تیم به تهران بازگردد و بعد از عکسبرداری از زانوی متورم جباری نظر نهایی را بدهند.

تلاش بی نتیجه برای پنهان کردن مصدومیت جباری
مسوول رسانه‌ای باشگاه استقلال که هیچ تعاملی با رسانه‌ها ندارد و فقط اخبار باشگاه را به یکی، دو رسانه خاص انتقال می‌دهد طی روزهای اخیر خیلی کوشید به کمک رسانه‌های همسو خبر مصدومیت شماره 8 را از اذهان عمومی پنهان کند اما تصاویری که خود آنها روی سایت باشگاه استقلال قرار دادند پرده از حقایق برداشت و نشان داد که جباری در کارهای گروهی بخصوص آنجا که بازیکنان پا به توپ می‌شوند هیچ مشارکتی ندارد. به این ترتیب موضوع مصدومیت دوباره این بازیکن به اثبات رسید و محدودیت خبری که در اردوی استقلال حاکم شده نتوانست موجب مخفی ماندن این خبر باشد. شاید اگر این تنها مصدوم استقلال و یگانه نگرانی آبی‌ها در آستانه شروع لیگ هفدهم بود می‌شد موضوع را تا حدودی هضم کرد و نگرانی به دل راه نداد اما استقلال تا به امروز مصدومان دیگری هم داشته که به دلیل شدت جراحات ناچار به عمل جراحی شده‌اند. امید ابراهیمی طبق اطلاعاتی که به دست آمده تا نیم‌فصل قادر به همراهی استقلال نیست.
او که بازیکن ارزشمندی برای آبی‌ها محسوب می‌شود جراحی خاصی را پشت‌سر گذاشته و باید با احتیاط بسیاری تمرین‌هایش را از سر بگیرد. محسن کریمی هم که از جمله عناصر کلیدی استقلال بود، کتفش را جراحی کرده و از تمرین‌ها دور است و حتی احتمال کنار گذاشتن نام او نیز شنیده می‌شود.
حال تصور کنید جباری هم به این دایره اضافه شود که چندان هم غیرقابل پیش بینی نبود. آنگاه مربیان استقلال با چه مصائبی برای انتخاب ترکیب اصلی مواجه می‌شوند؟ آیا منصوریان می‌تواند با خیال راحت به افق‌هایش بیندیشد؟


عاقبت جذب بازیکن بدون آزمایش پزشکی
آنچه بحث درباره مصدومیت‌های استقلال را ضروری‌تر جلوه می‌دهد عقد قراردادهای داخلی بدون تایید پزشکان است. علت اینکه دکتر امین نوروزی با باشگاه استقلال قطع همکاری هم کرد دقیقا همین موضوع بود. باشگاه استقلال بی آنکه مضرات عقد چنین قراردادهایی را بداند با بازیکنان خود به توافق رسیده و قرارداد داخلی بسته است. قراردادی که به لحاظ قانونی برای آنها تعهد ایجاد می‌کند. حال حتی اگر این بازیکنان با استقلال ثبت نکنند و پیش از رفتن به هیات فوتبال از لیست کنار گذاشته شوند باز هم استقلال باید حق و حقوق آنها را طبق قراردادی که بسته منعقد کند.
در واقع این قراردادها بار حقوقی دارد و باشگاه استقلال اگر با 100 بازیکن قرارداد داخلی ببندد و در هیات فوتبال ثبت نکند باید نسبت به تعهدهای فی مابین متعهد باقی بماند.
البته باید به این نکته مهم اشاره داشت که جذب جباری چندان با نظر مساعد منصوریان انجام نشده و این مدیران باشگاه بوده‌اند که در راستای ایجاد فضای مثبت میان باشگاه و هواداران چنین تصمیمی اتخاذ کرده و جباری را به خدمت گرفته‌اند. منصوریان گرچه پس از حضور مجتبی در تمرین تا حدودی خود را راضی نشان داد اما هیچ گاه در مصاحبه‌هایش پیش از حضور جباری در باشگاه و عقد قرارداد داخلی از این بازیکن یاد نکرده بود. حالا با مصدومیت جباری باید دید که نظر منصوریان چیست. گرچه به نظر می‌رسد مسوولان و کادرفنی استقلال تلاش می‌کنند اساسا به این خبر چندان توجهی نشود.

اما منصوریان مشکل بازیکن ندارد

با این حال تیمی که برای منصوریان بسته شده این قابلیت را دارد با وجود مصدومان بیشتر بی کم و کاست وارد میدان رقابت شود. می‌بینیم که با مصدومیت ابراهیمی و کریمی دغدغه خاصی اردوی استقلال را فرا نگرفته و هیچ واکنش منفی از سوی مربیان استقلال در این باره شنیده نشده است. استقلال در غیاب ابراهیمی از چشمی، نورافکن و باقری بهره‌مند است. محسن کریمی هم در پستی بازی می‌کند که وفور گزینه است و غیبت او چنان برای کادرفنی استقلال بی دردسر بود که تصمیم گرفتند نامش را از لیست کنار بگذارند تادرنیم فصل دوم تصمیم تازه‌ای برای این بازیکن بگیرند. درباره مجتبی جباری هم این وضعیت وجود دارد و به جای او گزینه‌های بسیاری در استقلال حضور دارند. اسماعیلی، شجاعیان و انصاری بازیکنانی هستند که می‌توانند وظایفی را که احتمالا قرار بود به عهده جباری بسپارند در میدان پیاده کنند. مضاف بر آن جباروف هم به گفته استقلالی‌ها به زودی در اردوی آنها حاضر خواهد شد تا عملا منصوریان هیچ نگرانی بابت غیبت بازیکنانش نداشته باشد.
 

 

کلیدواژه
مجتبی جباری
لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75517
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر