فوتبال ایران / شناسه خبر: 75535 / تاریخ انتشار : 1396/4/23 14:42
|

تارتار: بازیکنان پارس‌جم کم تجربه‌اند اما بی کیفیت نیستند

گفت‌و‌گوی بهناز میر مطهریان با مهدی تارتار / ما در برخی پست‌ها مشکل داریم و قطعاً باید تیم را در این پست‌ها تقویت کنیم. بازیکنانی را هم مدنظر داریم.

ایران ورزشی آنلاینبهناز میر مطهریان / اینطور که خودش می‌گوید، دو بازیکن دیگر بگیرد، تیمش برای حضور در رقابت‌های لیگ کامل می‌شود. مهدی تار‌تار همه تلاشش را کرده که برای حضور در مسابقات لیگ برتر، حرکتی منطقی داشته باشد. مجموعه فعالیت‌های نقل و انتقالاتی پارس جنوبی جم در کنار اردوی آماده‌سازی ارمنستان و بازی‌های تدارکاتی این تیم در اردو، نشان از این دارد که تارتار تا اینجای کار از عهده مأموریت خود به خوبی برآمده است. البته شاگردان تارتار برای حضوری چشمگیر در سطح اول رقابت‌های فوتبال، باید تجربه بیشتری کسب کنند و تارتار هم در همین جهت تلاش می‌کند. او اما معتقد است کیفیت بازیکنانش بالاست و با کمی تجربه اندوزی می‌توانند نتایج قابل قبولی کسب کنند.


اردوی ارمنستان ظاهراً تا اینجا اردوی پربار و خوبی بوده.
 بله، خدا را شکر اینجا امکانات خیلی خوبی وجود دارد. بخصوص زمین تمرین و مسابقه. زمین‌های تمرینی ارمنستان کیفیت بالایی دارند و همه چیز برای تمرین خوب از نظر آب و هوا و امکانات مهیاست. جا دارد به خاطر برگزاری اردو در اینجا از مدیریت مجموعه تشکر کنم.
بازی تدارکاتی خوبی با استقلال داشتید. به هدف‌هایی که داشتید رسیدید؟
 بازی با استقلال به ما خیلی کمک کرد چون حدوداً 70، 80 درصد از بازیکنان ما، بازیکنانی هستند که در سال گذشته در لیگ یک بودند و چنین بازی‌هایی برای بالا بردن تجربه بازیکنان می‌تواند به ما کمک کند.
لیگ یکی بودن بازیکنان شما جدا از بحث تجربه از نظر کیفی هم آنها را پایین‌تر از بازیکنان دیگر قرار می‌دهد؟
 بازیکنان ما بازیکنان با کیفیتی هستند. اینکه می‌گویم بازیکنان ما لیگ یکی بوده‌اند، به این منظور نیست که سطح کیفی‌شان پایین باشد. بلکه شاید از نظر کیفی از خیلی از لیگ برتری‌ها سطح بالاتری هم داشته باشند اما فقط نیاز به کسب تجربه دارند. این تجربه هم با برگزاری بازی‌های تدارکاتی مثل بازی با استقلال به دست می‌آید.
استقلال را در این بازی چطور دیدید؟
 استقلال واقعاً نسبت به سال گذشته خیلی تغییر کرده ‌است. استقلالی‌ها در مسابقه مقابل ما با نظم خاصی بازی می‌کردند. خیلی خوب و منطقی بودند. واقعاً استحقاق این را داشتند که ما را شکست دهند. به علی منصوریان تبریک می‌گویم که نسبت به سال گذشته توانسته وضعیت تیمش را بهبود ببخشد.
شما چند بازیکن خود را پیش از شروع مسابقات لیگ از تیم کنار گذاشته‌اید. برای پیدا کردن جایگزین برای آنها چه برنامه‌ای دارید؟
 ما در برخی پست‌ها مشکل داریم و قطعاً باید تیم را در این پست‌ها تقویت کنیم. بازیکنانی را هم مدنظر داریم و امیدواریم بتوانیم تا پیش از شروع لیگ همه نقاط ضعف تیم را برطرف کنیم.
تغییراتی که در پی صحبت‌های کارلوس کی‌روش در فدراسیون اتفاق افتاده، واکنش برخی مربیان را به دنبال داشته. نظر شما در این رابطه چیست؟
 من هیچ وقت دوست ندارم وارد این مسائل شوم و حواشی را اصلاً دوست ندارم اما حرف من این است که باید حرمت‌ها حفظ شود. هر کسی می‌خواهد باشد اما شأن و منزلت ایرانی را باید حفظ کند. آقای کی‌روش برای فوتبال ما خیلی زحمت کشیده اما این دلیل نمی‌شود که خدایی نکرده بخواهد به مسوولان فوتبالی ما اهانت کند و حرمت‌ها را از بین ببرد.
نظرتان درباره قرعه تیم تان چیست؟
 به نظر من قرعه‌کشی خیلی مهم نیست و همه تیم‌ها باید با هم بازی کنند اما با توجه به نواقصی که کماکان ورزشگاه ما دارد، بازی خارج از خانه در اولین دیدار به ما کمک می‌کند تا برای بازی دوم آمادگی بهتری برای میزبانی داشته باشیم.
به‌عنوان یک پرسپولیسی، نظرتان راجع به رفتارهای طارمی با پرسپولیس چیست؟
 قطعاً طارمی برای پرسپولیس یک وزنه است و در دو، سه سال گذشته از مهره‌های تأثیرگذار بوده اما این نوع رفتارش که هرسال دارد انجام می‌دهد، به نظر من حرفه‌ای نیست و باعث می‌شود که خیلی از تمرینات آماده‌سازی پیش فصل را از دست بدهد که با این شرایط ممکن است در طول فصل دچار مشکل شود.
اتفاق مهم دیگری که در لیگ هفدهم می‌افتد این است که علی کریمی، برای نخستین بار سرمربیگری را با نفت تهران تجربه می‌کند.
 علی کریمی از آن بازیکنانی بوده که کیفیت فنی بالایی داشته اما مربیگری واقعاً با دنیای بازیگری متفاوت است.
شما توصیه خاصی برای او دارید؟
 من آنقدر باتجربه نیستم که بخواهم توصیه‌ای برای او داشته باشم. ضمن اینکه علی کریمی با مربیان بزرگی کار کرده که مطمئناً از آنها درس‌های زیادی یاد گرفته و خودش می‌داند که باید چه کند.

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75535
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر