ورزش بین الملل / شناسه خبر: 75541 / تاریخ انتشار : 1396/4/24 18:36
|

میلان انتقام پیرلو از یوونتوس را با بونوچی گرفت

این قطعا عجیب ترین انتقال تابستان است. یکی از بهترین مدافعان جهان از یوونتوس جدا شد تا به میلان برود. شاید این انتقال معادلات فوتبال ایتالیا را تغییر دهد.

ایران ورزشی آنلاین / جیمز هورنکستل / وقتی برای اولین بار خبر انتقال احتمالی لئوناردو بونوچی به میلان منتشر شد، آلساندرو دل‌پیرو به هواداران یوونتوس گفت: «فکر می‌کردم این یک جوک است.» دل‌پیرو در حالی که عرقش از بازی دوستانه ستارگان تاریخ تیم ملی ایتالیا برابر ستارگان برزیل در استادیوم ساکر سیکسز لندن خشک نشده بود، با لحنی ناباورانه، به اسکای ایتالیا گفت: «واقعاً غافلگیر کننده بود. من هرگز باور نمی‌کردم که چنین اتفاقی رخ دهد.»

دل‌پیرو سال 2001 شاهد رفتن هم‌تیمی‌اش فیلیپو اینزاگی به میلان بود – رابطه او و اینزاگی در زمین بازی شکراب شده بود – اما آن زمان سوپر پیپو به هیچ عنوان مانند بونوچی به‌عنوان یک نماد برای باشگاه یوونتوس شناخته نمی‌شد. انتقال بونوچی به میلان را اما شاید بتوان یک جابه‌جایی مثل «معکوس انتقال پیرلو» از میلان به یوونتوس در سال 2001 قلمداد کرد؛ بازیکنی که بعد از یک دهه بازی در پیراهن قرمز و مشکی، سن‌سیرو را بعد از یک اختلاف نظر علنی و تا حدودی غلو‌آمیز با یک شخص خاص یعنی ماسیمیلیانو آلگری ترک کرد.

چهارشنبه شب اولین گزارش‌ها درباره اینکه میلان مجوز تماس با بونوچی را از یوونتوس گرفته، منتشر شد. مدیربرنامه‌های مدافع میانی، آلساندرو لوچی که تابستان امسال زیاد به کاسا میلان سر زده، مدیر برنامه‌های بازیکنان دیگری مانند آندره‌آ برتالوچی و خوان کوادرادو نیز هست؛ بازیکنی که در فیورنتینا زیر نظر وینچنزو مونتلا، سرمربی حال حاضر میلان کار می‌کرد و مونتلا همیشه او را به شدت تحسین کرده است. در واقع هواداران یوونتوس تصور می‌کردند کوادرادو آن بازیکن تیم‌شان باشد که فصل آینده در پیراهن میلان می‌بینند و به جای او هم فدریکو برناردسکی بعد از داگلاس کاستا به یوونتوس ملحق می‌شود.

اما چیزی که هیچ کس تصورش را نمی‌کرد، جدایی بونوچی بود و طبق اطلاعاتی که تا الان در دسترس است این لوچی -و در واقع خود بونوچی- بوده است که برای رفتن به میلان ابراز آمادگی کرده است، نه اینکه میلان برای خریدش از یوونتوس پیشنهادی به بانوی پیر ارائه کرده باشد.

همه چیز به سرعت رخ داد و روند مذاکرات آنقدر برق‌آسا بود که نفس در سینه همه حبس شد. میلان امیدوار است که همه چیز تا قبل از سفرش به چین قطعی شود و بونوچی و بیلیا به جمع شاگردان مونتلا اضافه شوند. بونوچی و بیلیا نهمین و دهمین خریدهای تابستانی میلان خواهند شد و باشگاه امیدوار است جذابیتی که سرمایه‌گذاری مالک جدیدش یونگ‌هونگ لی در وطنش به وجود می‌آورد آنقدر زیاد باشد که حامیان مالی جدید برای حمایت مالی از روسونری ترغیب شوند تا بخشی از وام‌هایی که او خرید و تقویت باشگاه گرفت پرداخت شود.

انتقال بونوچی به میلان بدون شک بزرگترین کودتای پنجره نقل و انتقالات فوتبال ایتالیا تاکنون بوده است تا حدی که انتقال داگلاس کاستا از بایرن مونیخ به یوونتوس را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد و آنقدر تأثیرگذار بود که روزنامه‌های ایتالیایی روز جمعه به اتفاق میلان را بخت اول بردن اسکودتو در فصل آینده یا حداقل جزو مدعیان اصلی کسب این افتخار دانستند اما چگونه کار به اینجا کشید؟

اگر بحث پولی که در میان بوده را فراموش کنیم که البته آن هم یک جنبه تعجب‌آور دیگر ماجرا است، جدایی بونوچی حسی مانند یک لحظه پیرلویی دارد. این انتقالی است که می‌تواند آونگ قهرمانی را از سمت قهرمان فعلی که از سال 2011 بر کالچو سوار بوده را به سمت میلان ببرد. پس چرا یوونتوس تن به چنین معامله‌ای داد؟

فصل گذشته اما میان این بازیکن و مربی اختلافاتی به وجود آمد. بونوچی و آلگری در جریان برد 4  بر یک یوونتوس برابر پالرمو در ماه فوریه با یکدیگر در کنار زمین مشاجره کردند که نتیجه‌اش این شد که مدافع ایتالیایی بعد از به صدا درآمدن سوت پایان به سرعت به سمت رختکن‌ رفت تا خودش را برای ادامه جنگ لفظی با سرمربی‌اش آماده کند. آلگری که از به چالش کشیده شدن اقتدارش توسط بونوچی و دیگر بازیکنان خسته شده بود، مدافع میانی تیمش را برای سایرین درس عبرت کرد. به گزارش نشریه رپوبلیکا، آلگری بعد از آن بازی باشگاه را تهدید می‌کند که اگر از تصمیم او برای نیمکت‌نشین کردن بونوچی در بازی بعدی برابر پورتو در لیگ قهرمانان اروپا حمایت نکند، استعفا خواهد کرد. یوونتوس پورتو را 2 بر صفر شکست داد اما آن نتیجه یک پیروزی عادی نبود. آن برد علاوه بر اینکه یووه را به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان رساند، جایگاه آلگری را به‌عنوان کسی که در رختکن حرف اول و آخر را می‌زند، تثبیت کرد. بونوچی و آلگری به خاطر تیم اختلافات‌شان را کنار گذاشتند و به این ترتیب مدافع میانی تیم به زمین بازی برگشت و در بازی بعدی حتی بازوبند کاپیتانی را هم به بازویش بست؛ با اینکه آتش زیر خاکستری که همه منتظر دوباره شعله‌ور شدنش بودند، در تابستان شعله‌ور شد و یوونتوسی‌ها می‌دانستند که در نهایت مجبور خواهند شد میان آلگری و بونوچی یکی را انتخاب کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بین دو نیمه فینال لیگ قهرمانان اروپا در کاردیف هم بونوچی حرکت دیگری انجام داد که باعث افزایش تنش‌ها در روابط میان او، آلگری و باشگاه شد. گفته می‌شود بین دو نیمه بازی بونوچی، پائولو دیبالا، مهاجم آرژانتینی یوونتوس را کنار کشیده و از او به خاطر بازی ضعیفش حسابی انتقاد کرده است. در همین حال او از بازیکن کناری‌اش آندره‌آ بارتزالی هم به خاطر اینکه بارها به مارسلو مدافع رئال مادرید اجازه داده با ارسال‌هایش بانوی پیر را آزار دهد، انتقاد کرده است. هر دو داستان قویاً توسط اعضای باشگاه تکذیب شد اما نشریه استمپای ایتالیا و چند رسانه دیگر این کشور بر صحت این ماجراها تأکید دارند.

در هر صورت برای باشگاه میلان جذب مهره‌ای مانند بونوچی – بهترین مدافع ایتالیایی که این باشگاه بعد از آلساندرو نستا داشته است – می‌تواند زمینه‌ساز تغییری بزرگ در فرهنگ تیم شود. بونوچی ظرفیت کمک به سایر بازیکنان میلان از جمله رومانیولی را دارد، می‌تواند بازیسازی از خط دفاعی را آغاز و در بازی‌های بزرگ گلزنی کند. او هنوز چیزهای زیادی برای ارائه به تیمش دارد و باید اعتراف کرد که حالا میلان با حضور او، جان لوییجی دوناروما، آندره‌آ کونتی و رومانیولی یکی از قوی‌ترین خطوط دفاعی را در میان تیم‌های ایتالیایی دارد.

میلان با احتساب چیزی که برای خرید بونوچی هزینه کرده است، تا الان 5/216 میلیون یورو برای جذب بازیکنان جدید خرج کرده است و هنوز هم به جذب بازیکنانی مانند آندره‌‌آ بلوتی، نیکلا، کالینیچ و پیر امریک اوبامیانگ امید دارد. قرارداد بونوچی می‌تواند مانند یک گل سرنوشت ساز برای روسونری باشد که فاصله میان این تیم با یوونتوس و ناپولی را کاهش داده است. حالا اما این سوال وجود دارد که با این همه هزینه چقدر از این فاصله کم شده است؟

منبع: سایت ESPN

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75541
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر