ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75543 / تاریخ انتشار : 1396/4/24 18:47
|

سمدو پس از انتقال 30 میلیون یورویی: بارسلونا همیشه گزینه اول من بوده

مدافع راست پرتغالی قرار است مشکل بارسا در این نقطه از زمین را حل کند.

ایران ورزشی آنلاین / نلسون سمدو در قراردادی بهص ارزش اولیه 30 میلیون یورو از بنفیکا به بارسلونا پیوست. او گفت زمانی که از علاقه بارسلونا باخبر شده، به هیچ پیشنهاد دیگری فکر نکرده است.

سمدو 23ساله با قراردادی پنج‌ساله به بارسا پیوست. این باشگاه پس از رفتن دنی آلوز در تابستان گذشته، سخت به دنبال خرید یک مدافع راست بود و سرانجام چنین بازیکنی را به دست آورد.

منچستریونایتد و منچسترسیتی هم به خرید این ملی‌پوش پرتغالی علاقه‌مند بودند اما او مصمم بود که به بارسلونا برود. هنگامی که از علاقه باشگاه‌های منچستری به او سوال شد، او گفت: «بارسلونا همیشه گزینه اول من بود. من به هیچ پیشنهاد دیگری فکر هم نکردم. همه بازیکنان می‌خواهند برای بارسلونا بازی کنند و من هم مستثنی نیستم. واقعا ذوق‌زده شدم وقتی شنیدم آنها می‌خواهند من را بخرند. بسیار افتخار می‌کنم که این پیراهن را به تن کنم و هر کاری برای این باشگاه انجام خواهم داد. من می‌دانستم که اینجا چه باشگاه بزرگی است اما امروز (در روز معارفه) آن را از نزدیک بیشتر درک کردم. واقعا خوشحالم که این انتقال انجام شده است.»

بارسا چند گزینه برای پست مدافع راست را زیر نظر داشت و سرانجام سمدو را برگزید. هکتور به‌یرین از آرسنال که در نوجوانی بارسلونا را ترک کرده بود، گزینه دیگر آنها بود.

روبرت فرناندس، مدیر ورزشی بارسلونا حاضر نشد بگوید که آیا سمدو گزینه اول بارسلونا بوده یا نه: «نمی‌خواهم درباره این چیزها صحبت کنم. من هرگز اوضاع را به‌صورت نقشه آ، نقشه ب و از این مسائل ندیده‌ام. اسم نلسون همان اوایل مطرح شد چون او ویژگی‌های فیزیکی و فنی که نیاز داشتیم را دارد و من فکر نمی‌کنم مشکلی در زمینه سازگار شدن با باشگاه داشته باشد. بله، ما به سراغ بازیکنان دیگر هم رفتیم اما نلسون را مدت‌ها بود زیر نظر داشتیم و سرانجام به این نتیجه رسیدیم که او کسی است که می‌خواهیم. ما او را برگزیدیم چون جوان است و آینده بسیار روشنی پیش رو دارد و یک سال و نیم است که در سطح بالا بازی می‌کند.»

دکو، هموطن سمدو که سابقه بازی در بارسلونا را دارد هم از این بازیکن تمجید کرده است. دکو گفت: «من او را دوست دارم. او مدافع کناری خوبی است. بارسلونا پس از جدایی دنی آلوز به دنبال راه حلی برای پست مدافع راست بوده و او گزینه خوبی است. سخت بتوان گفت که آیا او 30 میلیون یورو ارزش دارد یا نه، چون در فوتبال امروز، مبالغ رد و بدل‌شده کاملا متفاوت است. چنان می‌گویند 30 میلیون انگار 3 میلیون است اما او بازیکنی واقعا باکیفیت است. او کیفیت‌های بسیاری دارد و به همین دلیل است که به بارسلونا پیوسته است.» 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75543
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر