ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75555 / تاریخ انتشار : 1396/4/26 15:24
|

سانچز: من لیگ قهرمانان می‌خواهم / تصمیم با آرسنال است

ونگر که از خرید توما لمار، هافبک موناکو تقریبا منصرف شده، مصمم است مانع جدایی سانچز شود و به او قرارداد جدیدی پیشنهاد داده است.

ایران ورزشی آنلاین / آلکسیس سانچز با تاکید بر اهمیت بازی در لیگ قهرمانان اروپا گفت تصمیمش درباره ماندن در آرسنال یا رفتن را گرفته.

آرسنال به خاطر اینکه فصل قبل در رده پنجم لیگ برتر کار را به پایان رساند، در فصل آتی لیگ قهرمانان حضور ندارد و در عوض در لیگ اروپا بازی می‌کند. این اتفاق برای نخستین بار بعد از 20 سال رخ داد.

سانچز از فصل 2011 که به بارسلونا رفت هر سال در لیگ قهرمانان بوده اما هرگز قهرمان این مسابقات نشده و در کشورش، شیلی به خبرنگاران گفت هیچ چیز جز بازی در باارزش‌ترین رقابت‌های باشگاهی قاره برایش قابل قبول نیست.

او در جریان یک تورنمنت خیریه جوانان در توکوپیا گفت: «می خواهم در لیگ قهرمانان بازی کنم، تصمیم با من نیست و باید منتظر آرسنال بمانم. من تصمیم خودم را گرفته‌ام حالا منتظر جواب آرسنال هستم. می‌خواهم در لیگ قهرمانان بازی کنم و آن را ببرم. از وقتی کوچک بودم رویایش را داشته ام. در حال حاضر بازیکن آرسنال هستم و یک سال دیگر قراردادم با این تیم تمام می‌شود

سانچز تا به حال از تمدید قرارداد که گفته می‌شود بر اساس آن، هفته‌ای 250 هزار پوند دستمزد می‌گیرد، خودداری کرده هر چند یک روز قبل از حرف‌های سانچز، آرسن ونگر گفته بود از ماندن الکسیس اطمینان دارد: «در حال حاضر مشکل زیادی با او وجود ندارد، من با او پیام‌های زیادی رد و بدل کرده‌ام و همه چیز مثبت است. من همیشه مثبت فکر می‌کنم».

سانچز بعد از حضور در جام کنفدراسیون‌ها به کشورش بازگشت و می‌گوید از عملکرد تیمش در این رقابت‌ها رضایت دارد هر چند در فینال به آلمان باختند: «از باختن در فینال همزمان احساس غرور و یاس می‌کنیم. به هر حال ما تمام تلاش خود را در زمین کردیم و امیدوارم همچنان همینطور باشیم و خود واقعی مان را نشان دهیم.»

آلکسیس از سال 2014 که به «امارات» آمده 72 گل در رقابت‌های مختلف برای آرسنال زده که بیش از هر بازیکن دیگری است، نفر بعد او در این مدت الیویه ژیرو با 59 گل بوده. گفته می‌شود تیم‌های منچسترسیتی، چلسی و بایرن‌مونیخ برای جذب او ابراز علاقه کرده‌اند.

این بازیکن 28 ساله در فصل اخیر بهترین عملکرد خود را به جای گذاشت و 24 گل در لیگ زد-به علاوه 10 پاس گل- اما در نهایت ناامیدی گریبانش را گرفت بخصوص بعد از باخت 10 بر 2 در مجموع دو دیدار لیگ قهرمانان مقابل بایرن‌مونیخ.

ونگر که تیمش را به خاور دور برده، بعد از برد در دیدار دوستانه مقابل وسترن سیدنی واندررز گفت: «بازیکنانی مثل آلکسیس سانچز همه فصل را بازی می‌کنند و واقعا در پایان آن خسته‌اند بخصوص که در جام کنفدراسیون‌ها هم بازی کرده. شما نمی‌توانید از آنها بخواهید تعطیلی نداشته باشند و زودتر برگردند، غیرممکن است. شما معمولا سه هفته نیاز دارید اما بعد از هفت تا ده روز می‌توانید در برخی بازی‌ها دقایقی حاضر باشید، اینکه در چه شرایطی به تیم برمی‌گردید، هم مهم است.»

جک ویلشر هم آینده مبهمی در آرسنال دارد؛ این هافبک که زمانی آینده دار تلقی می‌شد، فصل قبل را به صورت قرضی برای بورنموث بازی می‌کرد و در نیمه دوم فصل دچار شکستگی پا شد.

بازیکن تیم ملی انگلیس که زیاد مصدوم می‌شود در آستانه بازگشت است اما شایعاتی درباره رفتنش به سمپدوریا نیز مطرح شده. ونگر اما گفت: «فکر می‌کنم جک فصل بعد با آرسنال باشد. او باید سخت کار کند و برای به دست آوردن جایگاهی در تیم بجنگد. هر وقت آماده باشد از تیم فاصله زیادی ندارد

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75555
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر