یادداشت / شناسه خبر: 75682 / تاریخ انتشار : 1396/5/15 08:01
|

پرسپولیس مدعی اصلی لیگ / اشتباه تکراری در استقلال

هومن افاضلی / پرسپولیس به دلیل آنکه تمام کارهایش را براساس برنامه پیش برده و با فکر و اصولی بازیکن گرفته است باز هم می‌تواند قهرمان شود.

ایران ورزشی آنلاینهومن افاضلی / تیم‌های لیگ برتری امسال نسبت به سال‌های گذشته آمادگی بهتر و بیشتری دارند. این مساله نشان می‌دهد که تیم‌ها پیش فصل بهتری داشته و تمرینات آماده‌سازی را زودتر و حرفه‌ای‌تر آغاز کرده‌اند و اینها امتیازهای بزرگی است که لیگ برتر امسال دارد.

تیم‌ها امسال سازماندهی بهتری دارند و نتیجه‌اش این است که تیم‌ها زودتر از فشار بدنسازی خارج شده و این موجب شده تا بازی‌های زیباتری در این فصل انجام شود. در شروع لیگ دو گروه از تیم‌ها در ابتدای فصل معمولا شرایط بهتری دارند. یک گروه تیم‌هایی که در پیش فصل فرصت بدنسازی نداشتند، مانند تیم نفت تهران و یک گروه دیگر تیم‌هایی هستند که اسکلت تیم خودشان را حفظ کرده و بدنسازی کامل را در پیش فصل انجام داده و از آن مهم‌تر اسکلت اصلی تیمشان را حفظ کرده‌اند.
از جمله تیم‌هایی که تیم فصل قبل خود را حفظ کرده و خوب نتیجه گرفته‌اند می‌توان به پرسپولیس و پارس جنوبی اشاره کرد. پارس جنوبی هم مثل پرسپولیس ساختار تیمی‌اش را حفظ کرده و توانسته بازی‌های خوبی انجام بدهد. تیم‌های تازه وارد مثل پارس جنوبی در نیم‌فصل اول که هنوز تیم‌ها شکل نگرفتند و در شرایط بدنسازی هستند، زمان خوبی دارند تا امتیاز جمع کنند.
به همین دلیل است که پارس جنوبی عملکرد خوبی داشته و از این فرصت به بهترین نحو استفاده کرده است اما اینکه توقع داشته باشیم پارس جنوبی امسال نتایج عجیبی بگیرد هم انتظار بالایی است. برای این فصل تنها چیزی که می‌تواند قهرمانی را از پرسپولیس بگیرد اختلاف‌های درونی و مسائلی چون چالش‌های میان بازیکنان و مربی، بازیکنان با مدیریت و مسائلی از این دست است. چنین مسائلی می‌تواند پرسپولیس را دچار چالش کند اما در شرایط طبیعی پرسپولیس به دلیل آنکه تمام کارهایش را براساس برنامه پیش برده و با فکر و اصولی بازیکن گرفته است باز هم می‌تواند قهرمان شود.
بازی این هفته پرسپولیس برابر تراکتورسازی یک بازی سخت خارج از خانه بود ولی پرسپولیس توانست از این بازی دشوار هم سه امتیاز را بگیرد. من معتقدم که پرسپولیس امسال حتی نسبت به سال قبل تیم‌تر و شانس اصلی قهرمانی است. به نظر من استقلال امسال همان اشتباه پارسالش را تکرار و تغییرات زیادی را در تیمش اعمال کرد. این باعث شده که این تیم مانند سال قبل در شروع فصل با مشکل مواجه شده و برای هماهنگی به زمان احتیاج داشته باشد. می‌توانم بگویم استقلال امسال هم در همان مسیر سال قبل حرکت می‌کند و شاید چند هفته‌ای برای آمادگی کامل این تیم زمان لازم باشد.
 

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75682
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر