ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75686 / تاریخ انتشار : 1396/5/15 15:10
|

بارسلونا در آستانه جذب سه بازیکن جدید / کوتینیو، دمبله و مارتینس می‌آیند؟

بارسلونا بعد از دریافت پول نیمار به سرعت در فکر تقویت تیم است و سه بازیکن را در سه خط مختلف زمین مد نظر قرار داده است. هواداران برای ورود این سه بازیکن لحظه شماری می کنند.

ایران ورزشی آنلاین / هر دو نشریه ورزشی پرتیراژ چاپ بارسلونا دیروز از توافق بلوگرانا با سه بازیکن و پاسخ مثبت آنها برای پوشیدن پیراهن آبی اناری خبر دادند. طبق ادعای اسپورت و موندودپورتیوو، بارسلونا که از فروش نیمار 222 میلیون یورو به دست آورده، برای جذب کوتینیو، عثمان دمبله و اینیگو مارتینس گام‌های بسیار بلندی برداشته و موافقت هر سه بازیکن را نیز گرفته است. حالا تنها مذاکره با باشگاه‌ها باقی مانده که البته سخت‌ترین قسمت کار است.

اینیگو مارتینس

مدافع تیم سوسیداد که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی اسپانیا را هم در کارنامه دارد، با درخواست فوری ارنستو والورده(سرمربی جدید بارسا) پای میز مذاکره با بارسلونا نشست. والورده سال گذشته نیز مارتینس را برای بیلبائو می‌خواست اما باشگاه سوسیداد مانع این انتقال شد. بارسلونا پاسخ مثبت این بازیکن را گرفته ولی در تماس با باشگاه سوسیداد دریافت که برای جذب مارتینس فقط و فقط باید 32 میلیون یورو رقم فسخ قراردادش را بپردازد و سوسیداد حاضر به مذاکره نخواهد شد. به نظر نمی‌رسد بارسا مشکلی برای پرداخت این مبلغ داشته باشد و مارتینس را از حالا باید بارسایی دانست.

کوتینیو

از سه ماه پیش، بحث پیوستن کوتینیو به بارسا در میان بود ولی هدف اول بارسا درخط میانی، وراتی نام داشت. ستاره ایتالیایی در مقطعی بسیار نزدیک به بارسا شده بود ولی با فشار مدیران پاری سن ژرمن و سپس تغییر ناگهانی مدیر برنامه‌های وراتی، او از بارسا دور و دور‌تر شد. در مقابل باشگاه فرانسوی با جذب نیمار انتقام سختی از بارسلونا گرفت.

مدیران بارسا پس از ناامیدی از جذب وراتی به سراغ کوتینیو رفتند. ستاره برزیلی لیورپول خود بارها از علاقه‌اش به بارسا سخن گفته و هفته گذشته مدیر برنامه‌اش در مذاکره با تیم اعزامی بارسا به لندن، پیش قراردادی با بارسلونا امضا کرد.

باشگاه لیورپول و کلوپ در عوض بارها از غیرقابل انتقال بودن کوتینیو حرف زده‌اند ولی غیبت این ستاره برزیلی در بازی مقابل اتلتیکو در آئودی کاپ و نیز بازی دوستانه برابر بیلبائو باعث شده تا شایعات در مورد جدایی‌اش قوت بگیرند. بارسلونا یک بار پیشنهادی 72 میلیون یورویی برای کوتینیو داد و بلافاصله هم با پاسخ منفی لیورپول روبه‌رو شد، ولی به نظر می رسد پیشنهاد 100 میلیون یورویی پذیرفته شده و انتظار می رود در آینده نزدیک این انتقال قطعی شود.

 عثمان دمبله

عثمان 20 ساله تابستان گذشته نیز مورد توجه بارسا قرار داشت ولی به دلیل حضور مثلث MSN ترجیح داد از رن راهی دورتموند شود. بارسا در شروع تابستان یک بار دیگر برای خرید مهاجم فرانسوی پیشقدم شد ولی مدیر ورزشی دورتموند باشگاه اسپانیایی را تهدید به شکایت کرد تا به طور موقت پرونده دمبله مختومه شود. با جدایی نیمار از بارسا اما یک جای خالی بزرگ برای دمبله ایجاد شده است.

ستاره فرانسوی 20 ساله شاید هنوز در اندازه نیمار نباشد ولی سبک بازی او شباهت‌های زیادی به فوق ستاره برزیلی دارد. دمبله در مصاحبه هفته گذشته اش از علاقه‌ برای بارسا سخن گفت و حالا باید منتظر مذاکرات بارسلونا و دورتموند نشست. طبق ادعای رسانه‌ها دو باشگاه در حال مذاکره هستند و رقم انتقال احتمالا کمی بیشتر از 100 میلیون یورو باشد. دمبله که در سوپرجام آلمان برای دورتموند به میدان رفت، شاید فرصت بازی دیگری برای دورتموند نداشته باشد و قبل از شروع بوندس لیگا راهی کاتالونیا شود.

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75686
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر