ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75690 / تاریخ انتشار : 1396/5/15 21:01
|

اولین جام فصل برای ونگر / جشن خفیف آرسنال

آرسنال در ضربات پنالتی چلسی را شکست داد و قهرمان سوپرجام انگلیس شد تا هوادارانش در آستانه شروع فصل جدید لیگ برتر امیدوار شوند.

ایران ورزشی آنلاین / آرسنال مثل فینال جام حذفی موفق شد چلسی را شکست دهد و قهرمان سوپرجام انگلیس شود تا شکست مقابل رقیب همشهری در اردوی تابستانی چین فراموش شود. پس از تساوی یک بر یک دو تیم در 90 دقیقه، آرسنال موفق شد در ضربات پنالتی به برتری 4 بر یک برسد.

کونته قبل از بازی گفته بود که این یک بازی دوستانه نیست و تیمش برای اولین قهرمانی فصل قدم به میدان می‌گذارد. این جدیت در بازی چلسی آشکار بود و ضربه آرنج گری کیهیل به صورت مرته‌ساکر، مدافع آلمانی آرسنال را مجبور به ترک زمین کرد. ونگر در این لحظه کولاسیناچ، خرید جدیدش را به زمین فرستاد تا مونرئال به قلب دفاع منتقل شود.

نیمه اول با برتری نسبی آرسنال به پایان رسید. جدی‌ترین فرصت بازی وقتی بود که ضربه لاکازت به تیر عمودی دروازه برخورد کرد. با این حال چلسی در اولین دقیقه نیمه دوم به گل رسید. پاس کیهیل با سر در پشت دفاع آرسنال به موزس رسید تا دروازه چک را باز کند.

آرسنال بعد از این گل حملاتش را بیشتر کرد و ونگر وقتی نتیجه نگرفت، ژیرو و والکات را در دقیقه 66 جانشین لاکازت و ایووبی کرد. کونته هم برای تقویت خط دفاعش رودیگر را به جای آلونسو به زمین فرستاد.

در دقیقه 80 خشونت بازیکنان چلسی سرانجام داور را مجبور کرد کارت قرمز نشان بدهد و پدرو به دلیل تکل از پشت روی پای الننی از زمین اخراج شد. ژاکا همین ضربه خطا را روی دروازه فرستاد که کولاسیناچ موفق شد آرسنال را به گل تساوی برساند. آرسنال در ده دقیقه باقی‌مانده موفق نشد از برتری عددی استفاده کند تا بازی به ضربات پنالتی بکشد.

در ضربات پنالتی که با ترتیب ABBA زده شد، والکات، مونرئال، چمبرلن و ژیرو ضربات‌شان را وارد دروازه کردند، در حالی که ضربات کورتوا و موراتا برای چلسی بیرون رفت.

ونگر در شروع فصل موفق شد جام بگیرد، ولی برای هواداران آرسنال که سال‌هاست منتظر فتح لیگ برتر هستند، این قهرمانی راضی‌کننده نخواهد بود. در طرف دیگر کونته با این شکست فشار روی مدیران چلسی برای خریدهای جدید را بیشتر خواهد کرد. 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75690
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر