ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75707 / تاریخ انتشار : 1396/5/18 17:37
|

مسابقات جهانی لندن / ویروسی که 30 دونده را زمینگیر کرد

حداقل 30 دونده و اعضای تیم‌های شرکت کننده در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان در لندن گرفتار ویروس شده‌اند. تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان به دلیل عوارض این ویروس مجبور به کناره‌گیری از مسابقات شدند.

ایران ورزشی آنلاین / حداقل 30 دونده و اعضای تیم‌های شرکت کننده در مسابقات دو و میدانی قهرمانی جهان در لندن گرفتار ویروس شده‌اند. تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان  به دلیل عوارض این ویروس از جمله استفراغ مجبور به کناره‌گیری از مسابقات شدند. کمیته برگزاری مسابقات عصر سه‌شنبه گفت که هنوز 9 نفر مبتلا به این ویروس هستند.

ابتلا به این ویروس زمانی سر و صدا کرد که نشانه‌های بیماری نزد تعدادی از شرکت‌کنندگان و همراهان تیم‌های بوتسوانا، آلمان، کانادا، ایرلند و پورتوریکو که در «تاور هتل» ساکن بودند، نمایان شد و برخی از آنها حتی قرنطینه شدند.

برگزارکنندگان مسابقه بیماری این افراد را ناشی از مشکلات گوارشی دانستند، ولی سازمان سلامت انگلیس یک روز بعد گفت که بر اساس بررسی‌های آزمایشگاهی آنها به «نوروویروس» مبتلا شده بودند. این ویروس که علایم آن مشکلات گوارشی است به راحتی تکثیر می‌شود.

مسئولان تاورهتل تاکید کردند که آنها منشا این ویروس نبوده‌اند و همکاری دائمی با بازرسان بعداشتی دارند. همچنین فدراسیون جهانی دو و میدانی (یاف) تایید کرده که هتل منبع این آلودگی نبوده است.

در میان مبتلایان ایساک ماکوالا، دونده اهل بوتسوانا هم حضور داشت که دوشنبه اجازه شرکت در مرحله مقدماتی 200 متر را پیدا نکرد. یک روز بعد او از فینال دوی 400 متر هم کنار گذاشته شد، در حالی که یکی از بخت‌های ایستادن روی سکو بود. یکی از مسئولان بوتسوانا گفت که یافتن منشا این آلودگی کار آسانی نیست: «آنها در هتل و همچنین پارک المپیک غذا می‌خورند، پس کسی نمی‌تواند بفهمد که کجا مبتلا شده‌اند.»

سی دونده آلمانی که سه‌شنبه وارد لندن شدند محض احتیاط به هتل دیگری منتقل شدند. آزاآزما

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75707
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر