ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 75727 / تاریخ انتشار : 1396/5/22 15:23
|

اعتراض تیم جاماییکا / دلیل مصدومیت بولت تاخیر 40 دقیقه‌ای بود

دوندگان جاماییکا برگزارکنندگان مسابقات را مقصر ستاره تیم‌شان می‌دانند. آنها مدعی‌اند که قبل از این فینال 40 دقیقه در سرمای اتاق انتظار بوده‌اند و به همین خاطر بدن‌شان سرد شده است.

ایران ورزشی آنلاین / آخرین مسابقه یوسین بولت، پایان تلخی داشت. سریعترین مرد جهان بعد از ناکامی در فینال 100 متر مسابقات دو و میدانی جهان در لندن، امیدوار بود در 100*4 امدادی طلا بگیرد و با قهرمانی از این ورزش خداحافظی کند. بولت آخرین دونده تیم جاماییکا بود، ولی لحظاتی بعد از اینکه چوب امدادی به او رسید، پایش گرفت و چند متر جلوتر به زمین افتاد، بدون اینکه بتواند به خط پایان برسد.

واکنش‌ها بعد از مسابقه عموما این بود که بولت بدون آمادگی کافی در این مسابقات شرکت کرده و شاید بهتر بود بعد از المپیک ریو از دو و میدانی خداحافظی می‌کرد، ولی دوندگان جاماییکا نظر دیگری دارند و برگزارکنندگان مسابقات را مقصر ستاره تیم‌شان می‌دانند. آنها مدعی‌اند که قبل از این فینال 40 دقیقه در سرمای اتاق انتظار بوده‌اند و به همین خاطر بدن‌شان سرد شده است. لندن تابستان امسال سرمای غیرمنتظره‌ای را تجربه می‌کند و اکثر تماشاگران با کاپشن به ورزشگاه رفته بودند.

یوهان بلیک که نفر سوم می‌دوید و چوب امدادی را به بولت سپرد، گفت: «آنها ما را خیلی در اتاق انتظار معطل کردند. یوسین واقعا سردش بود و به من گفت: "یوهان، کار آنها خیلی عجیب است. چهل دقیقه انتظار و دو مراسم اعطای مدال قبل از مسابقه ما." ما خودمان را گرم می‌کردیم و منتظر بودیم، گرم می‌کردیم و منتظر بودیم. نتیجه این شد که دیدیم یک قهرمان واقعی به دردسر افتاد و با این وضع کنار رفت.»

اومار مک‌لئود، برنده مدال طلای 110 متر بامانع که نفر اول تیم جاماییکا بود هم گفت: «واقعا ناراحت‌کننده است. من با تمام وجود تلاش کردم و می‌خواستم یوسین با طلا خداحافظی کند. واقعا ناراحت‌کننده بود. من شوکه هستم و نمی‌توانم باور کنم.» او ادامه داد: «مضحک است. ما 45 دقیقه آن بیرون منتظر بودم. فکر می‌کنم آنها سه مراسم اعطای مدال برگزار کردند. ما واقعا تلاش کردیم خودمان را گرم نگه داریم. ولی شرایط باورنکردنی بود. ما واقعا خیلی معطل شدیم.»

جولیان فورت، دیگر دونده تیم جاماییکا هم گفت: «انگار این اتفاق برای خود من رخ داد. من در گوشه ایستاده بودم و وقتی این اتفاق افتاد واقعا ناراحت شدم.»

این ماده با پیروزی تیم بریتانیا به پایان رسید و آمریکا و ژاپن به مدال نقره و برنز رسیدند.

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75727
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر