فوتبال ایران / شناسه خبر: 75729 / تاریخ انتشار : 1396/5/22 15:57
|
بعد ازگل بازهم پشتک می‌زنم

جباروف: می‌خواستم چالش استقلال را تجربه کنم

سرور جباروف در گفت‌‌و‌گو با ایران ورزشی: استقلال آنقدر بزرگ هست که نیازی به کری خواندن ندارد. قطعا در هفته‌های آینده استقلال واقعی را می‌بینید.

ایران ورزشی آنلاین / حمید رضا عرب / از سال 2000 که فوتبال حرفه‌ای را با پوشیدن پیراهن تیم نوبهارنمنکان ازبکستان آغاز کرد، تا امروز - قریب به 17سال حضور در سطح اول فوتبال - که پیراهن استقلال را می‌پوشد عضویت در 10 باشگاه حرفه‌ای را تجربه کرده است. جباروف یا به تلفظی غلیظ‌تر جپاروف در فوتبال آسیا بازیکنی شناخته شده است؛ نه فقط برای اینکه زمانی طولانی در لیگ کشورش با تیم‌هایی همچون پاختاکور، بنیادکار، لکوموتیو و همین نوبهار دیده می‌شد بلکه به خاطر بازی‌های متعددی که با پیراهن تیم ملی ازبکستان انجام داد و همچنین تجربه بازی در تیم‌های بزرگی همچون سئول، سئونگنام، اولسای هیوندایی و حتی الشباب عربستان. سرور به واسطه نبوغ و استعداد ذاتی‌اش که همواره در خدمت تیم بود، در سال‌های 2008 و 2011 دو بار به‌عنوان مرد سال فوتبال آسیا برگزیده شد تا از خود چهره‌ای متفاوت در فوتبال قاره کهن پدید آورد. این گران‌سنگ حالا در صف سربازان علیرضا منصوریان است و آنقدر به لحاظ فنی غنی است که می‌تواند به خالق اولین پیروزی استقلال در لیگ هفدهم بدل شود و نخستین 3 امتیاز را به ارمغان بیاورد. شماره 20 شاید زودتر از آنچه تصورش را می‌کنیم در استقلال به بازیکنی محوری بدل شود.

 

اولین شادی فصل استقلال با شلیک مرگبار تو رقم خورد. گلی که برای همیشه در یاد و خاطر هواداران استقلال باقی خواهد ماند. تو به واسطه اولین بردی که در فصل هفدهم به استقلال هدیه کردی می‌توانی با همه خارجی‌های تاریخ این باشگاه متفاوت باشی؛ اینطور نیست؟
 شاید اینطور باشد که شما می‌گویید اما من هم یکی هستم مثل بقیه. من در این بازی سعی کردم خواسته‌های فنی را اجرا کنم، فقط همین...
همه منتظر بودند تو برای استقلال موقعیت گل درست کنی اما ناگهان با آن گل همه را غافلگیر کردی.
 همیشه وظایف یک هافبک بازیساز ایجاد موقعیت نیست. هافبک‌های بازیساز هم اگر فرصت پیدا کنند گل می‌زنند که من همین کار را کردم. گل زدن در ذات ماست.
ظاهرا آزادی عمل بیشتری در مقایسه با دیگر هافبک‌ها به تو داده شده تا هر جای زمین که می‌خواهی بروی.
 تقریبا همینطور است.
کسی انتظار نداشت با پای راست آن شوت وحشتناک را بزنی، تو چپ پایی سرور...
 بله، من چپ پا هستم اما با پای راست هم شوت می‌زنم. شاید برای همین گلم غافلگیرکننده بود.
شوت تو با پای راست به سوژه یک هواداران استقلال در فضای مجازی تبدیل شده و با همین موضوع برای پرسپولیسی‌ها کری می‌خوانند.
 (می‌خندد) از طرف من از همه هواداران تشکر کنید. واقعا ممنونم. آنها کلی انرژی به من می‌دهند. احساس خوبی دارم.
تو خیلی زود بین استقلالی‌ها محبوب شدی. به سرعت تو را پذیرفته‌اند و شاید در کمترین زمان ممکن بدل به یکی از محبوب‌ترین استقلالی‌های فصل هفدهم شوی.
 روزی که استقلال را انتخاب کردم می‌دانستم دارم پایم را به چه تیمی می‌گذارم. هواداران استقلال واقعا برای من جذاب بودند و دوست داشتم بازی برای آنها را تجربه کنم. حس فوق‌العاده‌ای است وقتی گل می‌زنی و این همه هوادار در ورزشگاه برایت کف می‌زنند و تشویقت می‌کنند. این حمایت‌ها مسوولیت‌های من را بیشتر می‌کند. امیدوارم در بازی‌های آینده هم بدرخشم.
بدن فوق‌العاده آماده‌ای هم داری. باز هم گل بزنی اینطور پشتک می‌زنی؟
 (می خندد) من قبل از پشتک زدنم، دور و برم را خوب نگاه می‌کنم، ببینم فضا برای پشتک زدن مناسب هست یا نه. مطمئنا اگر شرایط مناسب باشد باز هم من را روی هوا در حال پشتک زدن می‌بینید. (و دوباره می‌خندد)
این جنب و جوش در 36 سالگی ریسک نیست؟
 نه، اگر راه پشتک زدن را خوب بلد باشی و بدنت آماده باشد سخت نیست. خیلی از فوتبالیست‌ها تا 40 سالگی در اوج بوده‌اند. من که هنوز 3، 4 سالی تا آن سن فاصله دارم.
یعنی دوست داری تا آن زمان ادامه بدهی؟
 اگر بدنم اجازه بدهد حتما ادامه می‌دهم.
ژیمناستیک کار کردی؟
 لزوما کسی که پشتک می‌زند نباید رشته ژیمناستیک کار کرده باشد اما من مدتی در این ورزش بودم و این پشتک زدن‌ها نتیجه همان تمرین‌هاست.
مدت زیادی نیست که زندگی در ایران را تجربه می‌کنی. می‌خواستم حس واقعی‌ات را از همین حضور اندک در ایران بدانم. از زندگی در وطن ما لذت می‌بری؟
 من شناخت خوبی از ایران داشتم و مدیربرنامه‌هایم جزییات خوبی درباره ایران برایم گفته بود. ایران واقعا مردمانی صمیمی و دوست داشتی دارد که عاشق فوتبال هستند. نمونه‌اش همین هواداران استقلال که خیلی به من محبت دارند. امیدوارم بتوانم جواب محبت‌های‌شان را بدهم.
تو از تیم‌های کشورت ازبکستان هم پیشنهادهایی داشتی. یادم هست وقتی به استقلال آمدی گفتند تیم لکوموتیو می‌خواهدت اما استقلال را انتخاب کردی. دلیل پیوستن به استقلال چه بود؟
 می‌خواستم چالشی جدید را تجربه کنم. برای همین به ایران آمدم و با استقلال قرارداد بستم. این تمام هدف من از انتخاب ایران و استقلال بود.
خانواده‌ات را هم به ایران آورده‌ای؟
 هنوز نه اما به زودی همسر، دو دختر و تک پسرم را هم به ایران می‌آورم تا آنها هم زندگی کنار شما را تجربه کنند. باید هر چه زودتر این کار را بکنم چون زمان سال تحصیلی جدید دارد فرا می‌رسد و من هم باید بچه‌هایم را در مدرسه نام نویسی کنم. آنها این شانس را دارند که تحصل در ایران را تجربه کنند.
فکر می‌کنی زندگی برای آنها در ایران لذتبخش باشد؟
 حتما همینطور است.
شنیدم در این مدت به تو پیشنهاد مشارکت در یک کار تبلیغاتی هم داده شده است.
 بله اما من تمرکزم روی فوتبال است. با مدیربرنامه‌هایم مشورت کردم و ایشان پیشنهاد را رد کردند.
این تمرکز برای چیست؟
 برای این است که با همه وجود در خدمت تیم محبوبم باشم. من در استقلال مسوولیت سنگینی دارم و باید بتوانم باری که روی دوشم گذاشته شده را به مقصد برسانم.
برای استقلال چه جایگاهی را متصوری؟ اگر دوست داری کری هم بخوان...
 استقلال آنقدر بزرگ هست که نیازی به کری خواندن ندارد. قطعا در هفته‌های آینده استقلال واقعی را می‌بینید. این 3 هفته گذشت اما هفته‌های زیادی تا پایان لیگ باقی مانده و قطعا تیمی خواهیم شد که همه استقلالی‌ها دوست دارند. با استقلال به رتبه‌های بالای جدول چشم دوخته‌ایم و به زودی تیمی که مد نظرهواداران است را خواهید دید.
و درباره کادرفنی استقلال.
 فکر می‌کنم یکی از بهترین کادر فنی‌های فوتبال ایران است. آنها مربیان علاقه‌مندی هستند که برای کارشان وقت می‌گذارند و سعی می‌کنند بهترین کار را تحویل دهند. من در وجود همه استقلالی‌ها می‌بینم که دارند با همه وجود برای رضایت تماشاگران کار می‌کنند.
 

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75729
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر