فوتبال ایران / شناسه خبر: 75959 / تاریخ انتشار : 1396/6/17 13:45
|

سهم استقلال از 10 بازی تیم ملی: فقط 422 دقیقه

مهدیه دریابیگی / حالا ملی‌پوشان باید خودشان را برای جام جهانی آماده کنند اما استقلال در لیگ و جام حذفی شرایط مبهمی دارد.

ایران ورزشی آنلاین / مهدیه دریابیگی / خارج از بحث ملی که رنگ‌ها را کنار می‌زند و همدلی به وجود می‌آورد اما باید باور داشت که حضور بازیکنان تیم‌های پرطرفدار در بین ملی‌پوشان، فوتبال ملی را برای مخاطبان جذاب‌تر می‌کند.

وقتی هوادار به ورزشگاه می‌آید دوست دارد در لا به لای چهره ملی‌پوشان بازیکنانی را ببیند که روزی در این ورزشگاه به خاطر علاقه قلبی که به آنها داشته فریاد می‌زده و سرود شادی سر می‌داده اما به نظر می‌رسد در دو سالی که استقلال حال و روز خوبی ندارد و تیمش حداقل نیم‌فصل اول امتیازات را از دست می‌دهد سهمی هم در به دست آوردن دل هواداران این فوتبال ندارد.
نگاه آماری به 10 بازی اخیر تیم ملی که طی یک سال انجام شده و سهم ناچیز استقلال در بین ملی‌پوشان، باعث یاس هرچه بیشتر هواداران این تیم شده است.
به یک سال قبل برگردیم، 11 شهریور سال 95 که ایران در ورزشگاه آزادی به مصاف قطر رفت و حریف را با نتیجه دو بر صفر شکست داد.
 استقلال در بین نیمکت نشینان دو سهم داشت که هیچ کدام از این بازیکنان حتی فرصت یک دقیقه‌ای برای بازی پیدا نکردند. پنج روز بعد تیم ملی در کشور چین میهمان تیم ملی چین بود و این بازی با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.
 در این بازی هم امید ابراهیمی و وریا غفوری مثل بازی قبل از روی نیمکت بازی را تماشا کردند. در بازی سوم، ایران میهمان تیم ملی ازبکستان بود و این تیم را با نتیجه یک بر صفر شکست داد اما باز هم دو بازیکن (امید ابراهیمی، وریا غفوری) روی نیمکت بودند و کی‌روش هیچ فرصتی به آنها برای بازی نداد.
وریا غفوری و امید ابراهیمی دو چهره تکراری استقلالی‌ها در اردوی تیم ملی در بازی با کره که در ورزشگاه آزادی برگزار و یک بر صفر به نفع تیم ملی تمام شد هم سهمی در بازی نداشتند.
اینکه کی‌روش به مصدومیت‌های بازیکنان ملی‌پوش استقلال و میزان بازی و تاثیر گذاری آنها در رقابت‌های لیگ برتر توجهی نداشت، کاری نداریم و شاید این خودش نیاز به بحث و بررسی بیشتری داشته باشد اما بحث مهم‌تر این است که می‌تواند عملکرد دوسال اخیر استقلال را زیر سوال ببرد و بازتابش در تیم ملی را مشخص کند.
در شرایطی که استقلال بازی‌هایش دلچسب نبود حتی هواداران دو آتشه هم نمی‌توانستند به نحوه انتخاب کی‌روش ایراد بگیرند.
هرچند که استقلالی‌ها در بازی پنجم و ششم تیم ملی چهره خوش اقبال ملی‌پوشان بودند و نماینده‌های‌شان سرانجام به ترکیب یازده نفره کی‌روش راه پیدا کردند. امید ابراهیمی در بازی مقابل تیم ملی سوریه که در کشور مالزی برگزار شد 90 دقیقه بازی کرد و در بازی بعدی وریا یار ثابت تیم ملی در بازی با قطر بود و امید ابراهیمی هم 13 دقیقه در زمین بازی حضور داشت. اوج خوش اقبالی استقلالی‌ها در بازی با چین نمایان شد که این بار سرمربی تیم ملی به هر دو نماینده استقلال بازی داد و این دو بازیکن در ترکیب اصلی قرار گرفتند هرچند که وریا دقیقه 80 تعویض شد.
 در سه بازی آخر تیم ملی اما پرنده خوش اقبال سایه‌اش را از روی سر استقلالی‌ها برداشت و در بازی ایران مقابل ازبکستان که در ورزشگاه آزادی برگزار شد استقلالی‌ها حتی روی نیمکت هم نماینده‌ای نداشتند و از این حیث رکورددار شدند.
از آنجایی که دو بازی آخر تیم ملی مصادف شد با لیگ هفدهم و استقلال بدترین نتایج را در بازی‌های ابتدایی لیگ گرفت و قعرنشین جدول مسابقات شد (ضمن اینکه امید ابراهیمی هم به دلیل مصدومیت در بازی‌ها حضور نداشت) همین بهانه‌ای شد تا کی‌روش روی نام ابراهیمی قلم قرمز بکشد و این بار چهره‌های جدیدی از استقلال به تیم ملی دعوت شدند.
 در کنار وریا غفوری، روزبه چشمی و امید نورافکن دو هافبک دفاعی‌ استقلال به اردوی تیم ملی راه یافتند. این بار تیم ملی به کره رفت در حالی که صعودش به جام جهانی به‌عنوان تیم اول گروه مسجل شده بود.
ملی‌پوشان در کره به نتیجه مساوی بدون گل رضایت دادند. در این بازی فقط روزبه چشمی 14 دقیقه بازی کرد و خبری از دو بازیکن دیگر استقلال نبود و در بازی آخر تیم ملی که در ورزشگاه آزادی مقابل سوریه برگزار شد بازهم چشمی بازی کرد که از ابتدای نیمه دوم به زمین مسابقه رفت.
بازی‌های مقدماتی جام جهانی تمام شد. حالا ملی‌پوشان باید خودشان را برای جام جهانی آماده کنند اما استقلال در لیگ و جام حذفی شرایط مبهمی دارد و نمی‌توان حدس زد که سهم این تیم از سفر به جام جهانی روسیه چقدر خواهد بود. شاید با تغییر شرایط استقلال در لیگ، سهم استقلالی‌ها در اردوی تیم ملی بیشتر شود و چهره‌های جدیدی از این تیم در بین ملی‌پوشان دیده شوند و شاید همین نفرات باز هم انتخاب سرمربی تیم ملی باشند اما آنچه در مرور 10 بازی تیم ملی برای هوادار استقلال می‌تواند رنج آور باشد بی‌اعتمادی سرمربی تیم ملی به بازیکنان استقلال و حتی سهمیه‌های این تیم در بازی‌های تیم ملی است. آیا شرایط برای استقلال در جام جهانی تغییر می‌کند؟

 

 

لیبک کوتاه خبر
http://iran-varzeshi.com/75959
ایران ورزشی
captcha
تازه ها
بیشتر